Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   BuskerBus w Tarnowie   -   28/6/2004
BuskerBus to rozpoczęty w sobotę we Wrocławiu festiwal artystów ulicznych (buskerów), organizowany w Polsce od 1997 roku. Pomysłodawcą i organizatorem jest Romuald Popłonyk, "człowiek - orkiestra", który śmiało może powiedzieć o sobie, iż wystąpił na ulicach połowy świata. Tarnów będzie gościł jego gości - buskerów z całego świata, w najbliższą środę i czwartek na pl. Sobieskiego, na ul. Wałowej i na Rynku.

Ogloszenie
>

Imprezy odbędą się w samym centrum, bez trudu dotrzemy do tych miejsc, gdyż wyznaczone zostaną autobuse "BuskerBus", z których na żywo prowadzone są zapowiedzi i komentarze zdarzeń festiwalowych oraz wywiady z uczestnikami i wykonawcami.

Podczas festiwalu wystąpią: magicy, clowni, muzycy, szczudlarze, żonglerzy, połykacze ognia, magicy. Na tych imprezach nigdy nie było i nie będzie biletów , konkursów, rankingów - festiwal promuje wyłącznie artystów wolnych i niezależnych. Program festiwalu jest swoistym spektaklem, jednorodną, multimedialną kompozycją. "BuskerBus" to pielgrzymka śmiechu i radości, w której udział biorą artyści ze wszystkich kontynentów. Można z nimi nawiązać bezpośredni kontakt, porozmawiać, wymienić adresy.

Sztuka w takiej postaci jest swoistym pomostem między narodami. Buskerzy to artyści, ale i wędrowcy , którzy w drodze spędzają całe życie. Jeżdżą od miasta do miasta i prezentują swoją twórczość. To jest ich źródło utrzymania. Romuald Popłonyk jest jednym z nich. Przylgnęła do niego nazwa "człowiek orkiestra", zjeździł pół świata, grając na ulicach miast i miasteczek. Poznanych artystów zaprasza do Wrocławia . W tym roku na zaproszenie odpowiedzieli artyści z Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Francji, USA, Holandii, Niemiec, Mongolii, Hiszpanii, Austrii i Danii.

Nasz kraj będą reprezentować: Teatr Koło ze Śląska, Gdańska Pracownia Teatru i Malarstwa Maszoperia, Teatr Domino z Nowogrodu Bobrzańskiego, Teatr Prawdziwy z Bielawy i Teatr Odjazdowy z Jelcza-Laskowic. (Kis)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(28-06-2004) łori :
no dobra ALE O KTÓREJ ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2004) ogr :
Od 11.00 , a na Rynku wieczorem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-06-2004) łori :
dziękuję :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) hohoc :

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-06-2004) Grzesiek :
Czyli soczysta, pierwotna rozrywka, przemycająca też w strawnej formie elementy wyższej kultury. A może by wrócić do takiego rodzaju rozrywki ?Przychodzisz, oglądasz i jak ci się podoba - kupujesz , czyli wrzucasz pieniążka do kapelusza. W dodatku masz poczucie bezpośredniego obcowania z tą sztuką. Przeszedłem dziś Wałową i naprawdę jest ciekawie. I zwykła gitara i Kozak z Siczy Zaporoskiej pobrzdękujący na jakiejś cytrze (nie znam nazwy tej wielkiej "mandoliny" ) i duet gitarowo-klarnetowy (a moze to fagot?), clowni, szczudlarze, niewyżyty artysta musicalowy i trupa z Mongolii. I jeszcze ustawiali się kolejni. Do wyboru do koloru. Fajnie !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947