To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   BuskerBus w Tarnowie   -   28/6/2004
BuskerBus to rozpoczęty w sobotę we Wrocławiu festiwal artystów ulicznych (buskerów), organizowany w Polsce od 1997 roku. Pomysłodawcą i organizatorem jest Romuald Popłonyk, "człowiek - orkiestra", który śmiało może powiedzieć o sobie, iż wystąpił na ulicach połowy świata. Tarnów będzie gościł jego gości - buskerów z całego świata, w najbliższą środę i czwartek na pl. Sobieskiego, na ul. Wałowej i na Rynku.

Ogloszenie

Imprezy odbędą się w samym centrum, bez trudu dotrzemy do tych miejsc, gdyż wyznaczone zostaną autobuse "BuskerBus", z których na żywo prowadzone są zapowiedzi i komentarze zdarzeń festiwalowych oraz wywiady z uczestnikami i wykonawcami.

Podczas festiwalu wystąpią: magicy, clowni, muzycy, szczudlarze, żonglerzy, połykacze ognia, magicy. Na tych imprezach nigdy nie było i nie będzie biletów , konkursów, rankingów - festiwal promuje wyłącznie artystów wolnych i niezależnych. Program festiwalu jest swoistym spektaklem, jednorodną, multimedialną kompozycją. "BuskerBus" to pielgrzymka śmiechu i radości, w której udział biorą artyści ze wszystkich kontynentów. Można z nimi nawiązać bezpośredni kontakt, porozmawiać, wymienić adresy.

Sztuka w takiej postaci jest swoistym pomostem między narodami. Buskerzy to artyści, ale i wędrowcy , którzy w drodze spędzają całe życie. Jeżdżą od miasta do miasta i prezentują swoją twórczość. To jest ich źródło utrzymania. Romuald Popłonyk jest jednym z nich. Przylgnęła do niego nazwa "człowiek orkiestra", zjeździł pół świata, grając na ulicach miast i miasteczek. Poznanych artystów zaprasza do Wrocławia . W tym roku na zaproszenie odpowiedzieli artyści z Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Francji, USA, Holandii, Niemiec, Mongolii, Hiszpanii, Austrii i Danii.

Nasz kraj będą reprezentować: Teatr Koło ze Śląska, Gdańska Pracownia Teatru i Malarstwa Maszoperia, Teatr Domino z Nowogrodu Bobrzańskiego, Teatr Prawdziwy z Bielawy i Teatr Odjazdowy z Jelcza-Laskowic. (Kis)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 12:11:07
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html