Rylovia - Iskra Tarnów 1:2 (1:0) w meczu na szczycie!    -   02/11/2009
Kolejny sukces krzyskiego klubu
Zwycięstwem zakończył się pojedynek najmocniejszych zespołów obecnego sezonu tarnowskiej ligi okręgowej. Oznacza to, iż Iskra umocniła się na pozycji lidera oraz odniosła siódme zwycięstwo w sezonie na wyjeździe. Mecz był prawdziwą piłkarską bitwą na boisku w Rylowej. Po stracie pierwszej bramki Iskra podniosła się i ku lekceważącej postawie zawodników z Rylowej strzeliła dwie bramki na wagę cennych 3 punktów.

>

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy i to oni przeważali na boisku. Swoją okazję miał w 17 minucie meczu Michał Starzyk, lecz bramkarz Rylovii wybronił jego strzał w sytuacji "sam na sam". W 21 minucie błąd defensywy Iskry bezlitośnie wykorzystał Albert Skrzyński, którego strzał najpierw ofiarnie obronił Paweł Kasprzyk, lecz przy dobitce zabrakło asekuracji. Do końca pierwszej połowy gra się wyrównała - wynik spotkania nie zmienił się.

W drugiej połowie poza początkowymi atakami Rylovii - Iskra przejęła inicjatywę. W 54 minucie meczu dokładne prostopadłe podanie Starzyka trafia pod nogi Roberta Gajdy, który pudłuje z 13 metrów. W 60 min. trener Zbigniew Pożdał wymienia atak Iskry. Na boisku pojawiają się Robert Kozioł i powracający po kontuzji kości policzkowej Grzegorz Lech. Na efekty nie trzeba długo czekać. W 70 minucie Kozioł wpada w pole karne gospodarzy, lecz przy strzale obrońca trafia w nogi Roberta - rzut karny. Pewnym egzekutorem okazuje się Witold Mruk, który doprowadza do remisu 1:1! Iskra poszła za ciosem. W 77 minucie podanie z rzutu z autu Marcina Barwacza głową przedłuża Kozioł. Rafał Cierpich umiejętnie zastawia zmierzającą w pole karne piłkę i mocnym strzałem pokonuje Barana ustalając wynik meczu na 1:2 . Końcówka meczu to popisowa gra linii obronnej Iskry jak i całego zespołu.

Rylovia Rylowa - Iskra Tarnów 1:2 (1:0)

Bramki:
dla gospodarzy: Skrzyński 21 min.
dla gości: W. Mruk 70 min. (rzut karny) oraz R. Cierpich (77 min.)

Żółte kartki: Derlaga, D. Żak

Skład Iskry:
Kasprzyk - W. Mruk, J. Żak, D. Żak, Pałach - Guzy, Barwacz, Derlaga, R. Cierpich (78 min. M. Cierpich) - Gajda (60 min. Lech), Starzyk (60 min. Kozioł)

Kolejne spotkanie Iskra rozegra w najbliższą sobotę o godz. 13:00 z Ciężkowianką Ciężkowice.
Piłkarze Iskry serdecznie dziękują wszystkim kibicom przybyłym na spotkanie. Wspomnieć należy, iż stanowili oni 75% całej publiczności.

Date        : Fri, March 29, 2024 11:08:50
IP          : 35.170.64.185