Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Zakończył się 27. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Up to 21", ale nadal o nim głośno ...    -   10/11/2009
Dla kogo "Dozwolone ..." ?
Znamy już wyniki 27 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21” (UP TO 21). Jury oceniało 33 filmy z Polski, Chorwacji, Czech, Rosji, Słowacji i Słowenii. Grand Prix pozostanie w tym roku w Polsce – nagrodę tę (i 2.500 zł) otrzymał Arkadiusz Zub z Katowic za film „Mieszkańcy”. Mimo, że tym razem festiwal był krótszy, nie odbyły się m.in. kilkudniowe warsztaty, które dotychczas przyciągały do naszego miasta młodych filmowców, w programie imprezy nie brakowało przedsięwzięć towarzyszących. Jedno z nich – pozakonkursowa projekcja filmu „Futro” – zakończyła się skandalem, który - jak można było się przekonać z mediów w trakcie weekendu i w poniedziałek - przybrał już rozmiary ogólnopolskie.

Ogloszenie
>

NAGRODZENI:
Grand Prix Festiwalu (nagroda finansowa w wysokości 2.500,- zł) otrzymuje Arkadiusz Zub, Katowice za film „Mieszkańcy”
I nagrodę (nagroda finansowa w wysokości 1.500,- zł) otrzymuje Michał Mróz i Marta Szymanek, Warszawa za film „Szczęście”
II nagrodę (nagroda finansowa w wysokości 1.250,- zł) otrzymuje Toni Zadravec, Chorwacja za film „Lutke”
III nagrodę (nagroda finansowa w wysokości 750,- zł) otrzymuje Krzysztof Głuszak, Tarnów za film „Trawka nie lepsza niż picie”
Wyróżnienia (nagrody finansowe w wysokości 400,-zł każda) otrzymują:
- Ivana Benko, Valentina Družinec, Katarina Jurina, Petra Ostreš za film „Fuki u akciji”
- Barbara Brodovčak, Nives Stanić, Ana Kerovec, Iva Kerovec, Petra Karaula, Antonija Ravlija za film „Povuci-potegni”
- Malwina Rzeszotnik za film „Lot na księżyc”
- Paulina Gnaś za film „Obraz”
- Dominik Cygalski za film „Męskie zabawy”
- Daniil Nevskiy za film „Oczekiwanie”
- David Sipos za film „Dedek”
- Tea Sladović, Petar Hrvol, Viktorija Begić, Deni Ključarić za film „Malo nas je... al nas ima!”
- Karmen Adžamić, Leonardo Čančarević, Ivan Baković, Toni Kuna, Antonio Orsag za film „Silovanje”
- Kamil Zyznar za film „Clubbers”

Jak czytamy w komunikacie, Jury (Witold Kon – Przewodniczący, Stanisław Puls, Tomasz Drozdowicz) pragnie zwrócić uwagę na fakt, iż w konkursie reprezentowane były wszystkie gatunki filmowe, a poziom artystyczny zaprezentowanych filmów był wysoki. „Ze szczególną radością witamy najmłodszych, utalentowanych uczestników tegorocznego Festiwalu, z nadzieją na kolejne spotkania. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego Festiwalu, a w szczególności całemu zespołowi Pałacu Młodzieży w Tarnowie pod kierunkiem Pani Dyrektor Marty Komorowskiej, za profesjonalne przygotowanie i realizację 27 edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”.” - napisali jurorzy.

Niestety, tegorocznej edycji towarzyszył też skandal. Imprezę otwarła pozakonkursowa projekcja filmu „Futro”, w którego jednej ze scen mężczyzna przebrany za misia ... uprawia seks oralny z innym mężczyzną. W projekcji uczestniczyli młodociani widzowie. Sobotnia „Gazeta Krakowska” nagłośniła to wydarzenie. W niedzielę i poniedziałek informację o tym powtórzyły najpoważniejsze publikatory prasowe i internetowe w kraju.
Sytuacja była powodem oświadczenia dr Marty Komorowskiej, dyrektora Pałacu Młodzieży w Tarnowie i dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21". Czytamy w nim m.in. :
„ (...) Tradycją lat poprzednich zawsze pokazywane było dzieło jednego z jurorów, biorących udział w Festiwalu. W tym roku był to film "Futro" w reżyserii Tomasza Drozdowicza. Decyzję o wyborze filmu podjął Pan Witold Kon, przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, co zresztą przyznał w wypowiedzi dla jednego z dzienników. Jako dyrektor artystyczny nie miałam obowiązku oglądania filmu przed projekcją, ponieważ ustaliliśmy, iż jako współorganizatorzy darzymy się jak najdalej idącym zaufaniem.(...) Pragnę podkreślić, że MFF "Dozwolone do 21" nie jest festiwalem filmów dziecięcych ani też festiwalem dla dzieci, jak sugerował autor artykułu (...) Dystrybutor obrazu "Futro" poinformował, iż film, ze względu na poruszaną tematykę, jest dozwolony od 15 roku życia. I nie chodziło jedynie o warstwę obyczajową, ale o ewentualną trudność w odbiorze przesłania filmu. Zapewniam, że na sali podczas projekcji nie przebywały osoby poniżej 15 roku życia, gdyż byliśmy niezwykle skrupulatni przy rozprowadzaniu i sprawdzaniu wejściówek i zaproszeń.
Osobiście uważam, iż artykuł (...) był krzywdzący i niesprawiedliwy. Wydaje mi się, a mam prawo do własnej opinii, iż sztucznie wywołana sensacja miała na celu wyłącznie efekt marketingowy przekładający się na sprzedaż gazety. Oczywiście, każdy z nas posiada różną wrażliwość w kwestiach obyczajowych - i tego nie kwestionuję. Jednak zdecydowana wymowa artykułu, świadcząca o tym, iż epatujemy młodzież wyuzdaną erotyką jest sztuczna i nastawiona na wywołanie taniej sensacji.
Wyrządza również krzywdę osobom, które od kilku miesięcy pracowały przy organizacji Festiwalu i Pałacowi Młodzieży, który od prawie 60 lat z powodzeniem wychowuje kolejne pokolenia tarnowian. Jeśli ktoś poczuł się urażony i zbulwersowany projekcją "Futra", serdecznie przepraszam i ubolewam nad tym. Uważam jednak, wbrew niektórym opiniom, iż realizacja tegorocznej edycji Festiwalu została przeprowadzona z należytą starannością.”


Komentarz
Gdybym wierzył w teorie spiskowe, mógłbym powiedzieć, że skandal z filmem otwierającym festiwal, a zawierającym "śmiałą" scenę bynajmniej nie przeznaczoną dla kilkunastoletnich odbiorców, był bardzo skutecznym sposobem na wypromowanie imprezy, dotąd w Polsce szerzej nieznanej.
Niestety, obawiam się, że taki "pijar" się festiwalowi nie przysłuży.

Kibicuję temu festiwalowi, kolejnej dużej, cyklicznej imprezie, która zawitała do Tarnowa. Stało się to kilka lat temu, dzięki osobistym staraniom Tadeusza Koniarza, pełniącego przez kilka pierwszych "tarnowskich" edycji funkcję dyrektora artystycznego "Dozwolone do 21". Obecność dziesiątków młodych twórców – przyszłych i potencjalnych gwiazd najpopularniejszego współczesnego gatunku sztuki oraz cały wielki rozmach kierowanych przez T.Koniarza festiwali pozwalał - również dysponentom praw do nazwy i tradycji cyklu - uwierzyć, że impreza wyraźnie szukająca na początku wieku nowej, atrakcyjniejszej formuły i ... miejsca, gdzie mogłaby osiąść, znalazła obie te rzeczy w nadwątockim grodzie.
Coś się jednak zacięło. I to nie teraz, w związku z brzemiennym w skutki niedopatrzeniem organizatorów a także błędnym prasowym sformułowaniem - powtarzanym potem bezmyślnie przez ogólnopolskie media - jakoby festiwal adresowany był do dzieci. Sam incydent, nawet jeśli nieco na wyrost rozdmuchany przez media do rozmiarów wielkiego skandalu, symbolicznie podkreśla jednak kryzys w jaki popadła sympatyczna skądinąd impreza.
Nie wiem bowiem, czy jesienna formuła festiwalu, w której ewidentnie brakuje młodych twórców z różnych zakątków Polski i świata (twórców, nie odbiorców), a tak było niestety w tym roku, to na pewno jest to, o co chodzi w takiej imprezie.
Cóż może wynikać z wielomiesięcznych, żmudnych starań organizatorów i najbardziej nawet intensywnego programu imprez „dookoła”, jeśli zanika rdzeń festiwalu ?

W kontekście ambitnych planów, z jakimi zapoznano nas podczas festiwalowej konferencji prasowej, nie potrafię też zrozumieć organizatorów, którzy nie potrafią od razu i jednoznacznie przyznać, że decyzja o wyborze inauguracyjnego filmu była ewidentnym błędem, jaki nie ma prawa się powtórzyć w przyszłości. To właśnie brak uczciwego postawienia sprawy, a nie sam głupi błąd (nie popełnia ich tylko ten, kto nic nie robi), sprawia, że mamy do czynienia z eskalującym skandalem.
Nie sądzę, aby spodobało się to mecenasom festiwalu, do których - jeśli festiwal ma trwać i się rozwijać , czego mu życzę - organizatorzy będą wkrótce musieli znów zapukać. I wszystko wskazuje na to, że tym razem będą musieli włożyć wyjątkowo dużo wysiłku w przekonanie do wydania przez decydentów nawet stosunkowo niewielkich kwot. Nie mówiąc już o kwotach, które mogłyby być odzwierciedleniem ambitnego projektu podniesienia rangi imprezy.
Piotr Dziża
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 52)Dodaj komentarz
(10-11-2009) Ada :
Bardzo trafny komentarz redaktora Piotra Dziży

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) osoba :
SKANDAL w Tarnowie i to pod Honorowym Patronatem Prezydenta Ścigały!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) prv :
gdyby mój syn mając 15 lat poszedł na film, który jest od 15 lat i w którym jeden pan drugiemu panu robi laskę, poszedłbym do sądu skarżyć dystrybutora i tych, którzy takie oznaczenie filmowi dali, prosząc przy tym o pomoc prawną odpowiednie organizacje pozarządowe. Natomiast rozumiem, że teraz już, dzięki temu incydentowi, zarówno pan reżyser filmu, jak i jurorzy i organizatorzy festiwalu, po takiej promocji zboczeń, będą mogli liczyć na dodatkowe "punkty" przy zabiegach o środki unijne. W razie czego Kampania Przeciw Homofobii pomoże.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) żygulec :
Projekcja filmu "Futro" była zamierzona i dograna w każdym calu przez tarnowskich sztukmistrzów. Tak się wpisują w nowoczesność, wpraszają w poprawność, w obowiązujące trędy i zerkają tylko ukradkiem na swych panów, mocodawców, jak pies w obawie przed skarceniem. To właśnie na promocję takich zboczeń przeznacza się z premedytacją duże pieniądze i świadomie demoralizuje niewinnych młodych Polaków. Dewiacji się już nawet nie przemyca, ale wręcz nachalnie wciska ją publiczności i wystawia jako wzornik do stosowania. Obrzydzenie mnie bierze jak patrzę na tych wyperfumowanych tarnowskich "znawców" kultury na salonach. :(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) yena :
Wydaje mi sie ze cala ta dyskusja tutaj na forum to tylko probowanie odwrocenia kota ogonem. Nie zapominajmy ze co sie stalo to sie nie odstanie, To sa fakty a nie czyjes wymysly czy nagonki, kazda myslaca osoba sama wyciaga wnioski, i nikt nie musi niczego nikomu sugerowac sugerowac. Porpostu stalo sie co sie stalo, a tlumaczenie, ze ktos czegos nie ogladal wczesniej, bo nie musial, jest dla mnie wymowka z podstawowki. Kazda odpowiedzialna osoba jak juz sie beirze za organizacje czegos, bierze rowniez za nia odpowiedzialnosc, jesli ktos dba o swoje i innych instytucji dobre imie, to przygotowuje sie dokladnie, i rozpatruje wszystkie ewentualnosci dla wlasnie unikniecia takich wpadek. Owszem zawsze pokazywalo sie film jurora, ale przeciez Pan Tadeusz Drozdowicz ma w swojej karierze mnostwo innych filmow, np. filmy dokumentalne, ktore rowniez byly interesujace na otwarcie Festiwalu, a z pewnoscia mniej kontrowersyjne. T

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) dgdg :
fdfgdfgfdg

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) Wiele hałasu o nic :
Nie rozumiem skąd ten hałas. chyba że to autopromocja organizatorów festiwalu. Uczestników na zdjeciach widać co kot napłakał, a wręczenie statuetek to już chyba była w jakiś kazamatach, nie wiedziałem że w pałacu są lochy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) tania sensacja :
Ludzie obejrzyjcie najpierw film bo zdaje się piszecie o czymś o czym nie macie pojęcia. Większość z Was nawet nie wie o czym jest ten film, powiem więcej, większość z komentatorów podejrzewam odnalazło by się wśród bohaterów tego filmu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) do prv :
Sprawdź lepiej co Twój 15 letni syn ogląda w internecie, zapewne nic go już nie zdziwi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) do prv - syn :
Już zobaczyłem. Syn

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) sasasa :
Piotrek Dziza zrobił dobrą robotę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) dada :
dobrze by było gdyby odpowiedzialni w tym mieście zaczęli wreszcie ponosić odpowiedzialność.... Ja oczekuje od prezydenta usunięcia tej dyrektorki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) sasasa :
Film został ukonczony ponad rok temu i nie doczekał się premiery w kinach ani dystrybucji. Coś mi się widzi, ze to był sposób na rozpaczliwą promocję tego "dziełka". Film powstawał od 2006 roku na fali mody na gejowskie tematy. Po wyschnięciu nurtu okazało się, ze nikomu nie jest potrzebny. Sam obraz jest zbudowany na stereotypach i marnej realizacji. tak się pewnie stało z braku odpowiednich pieniędzy. Jestem przekonany ze zaistnieje w niszowej dystrybucji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) Edek :
W kontekście skandalu z futrem (żałuję, że tam nie byłem, też chciałabym zobaczyć tę erotyczną scenę, w której ktoś pokazał "futro";-) najśmieszniejsza jest nazwa festiwalu "dozwolone do 21" - lat jak rozumiem :-) Obrzydliwi deprawatorzy:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) do sasasa :
sasasa, wiesz, ze za podawanie nieprawdziwych informacji na forum dystrybutor filmu - SPI oraz sam producent mogą Ci zrobić kipisz, juz nie wspomne o reżyserze i aktorach, których w tym momencie stawiasz w bardzo zlym swietle, opamietaj sie czlowieku i przestan wreszcie wprowadzac ludzi w blad, zajmij sie swoim zyciem praca rodzina i domem...poczytaj troche o filmie i wreszcie wybierz sie na wycieczke do tarnowskiego EMPIku, gdzie film jest w ciąglej sprzedazy i kosztuje ok 30 zł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-11-2009) chcecie sensacji? :
polecam informację z portalu Stopklatka.pl, artykuł a dnia 2009.02.08 pt. "Orły 2009. Dla kogo nominacje POlskiej Akademii Filmowej?, wywiad z Tomaszem Drozdowiczem z 10 Letniej Akademii Filmowej 7-16.2009 prowadzony przez Łukasza Maciejewskiego, recenzje filmu z portalu Stopklatka.pl i wreszcie stronę filmuwww.futrofilm.pl - ZEBY SIE WYPOWIADAC TRZEBA NAJPIERW RZETELNIE POZNAĆ TEMAT

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) recenzja :
http://film.wp.pl/id,26505,rid ,62894,title,Bombowa-rodzinka, type,editor,film_recenzja.html?ticaid=19158

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) recenzja2 :
W \"Futrze\" trupy wypadają z szafy. Niestety, niemrawo. \"Rodziny, jakże ja was nienawidzę!\"- krzyczał kiedyś André Gide. Debiut Tomasza Drozdowicza nawet trafia w obłudę polskich familii, tyle że nieskładnie i niemrawo. Przydałoby się więcej furii oraz... dyscypliny. Akcja rozgrywa się w ciągu jednej majowej niedzieli. Wnusio idzie do Pierwszej Komunii, a kochający dziadkowie- przedstawiciele rodzimej klasy średniej- organizują z tej okazji przyjęcie. Ma być schludnie i po bożemu, ale szybko robi się brudno i kompromitująco. Szkielety upchane po szafach zaczynają lawinowo wypadać niczym mleczaki u pociech. Narkomania, prostytucja, depresja, skrywany homoseksualizm, zazdrość o dobra materialne... Jedna po drugiej wybuchają kolejne bomby (w tym jedna prawdziwa), szkoda tylko, że część z nich to niewypały. Oprócz scen bardzo dobrych (pijana i naga synowa w dmuchanym baseniku), są też zupełnie nietrafione. Niepotrzebnie stępiono ostrość filmu bogobojnymi wstawkami (żarliwie wierząca służąca Ukrainka) czy groteskowym, z zupełnie innej parafii wziętym epizodem z sąsiadem militarystą. Cóż, w Polsce granicę, do której ewentualnie można się posunąć w krytyce- podstawowej komórki społecznej\" wciąż wyznacza hasło: \"Rodzina tak! Wypaczenia nie!\" Bartosz Żurawiecki/Przekrój

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) recenzja3/cytat :
..."Innego zdania jest krytyk filmowa Maria Malatyńska. - "Futro" absolutnie nie jest filmem dla dzieci. Nie powinny go oglądać choćby ze względu na ostre akty seksualne. Opowiada on o młodym człowieku, który bardzo potrzebuje pieniędzy. Dlatego też sprzedaje się najpierw starszej pani, a potem dwóm mężczyznom - komentuje."

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) sasasa :
To w końcu, to dobry film, czy szmira? Jeśli dobry, to kiedy zawojuje kina i festiwale? A jeżeli zły, to o czym rozmawiamy? Nigdzie nie ma miarodajnej recenzji. Mnie bardzo poruszyło połączenie komunii św z seksem oralnym - ta przeciwstawna \"dekoracja\" daje do myślenia. Reszta - według mnie - to tylko operowanie naiwną, wytartą i sloganową narracją. Niedawno mieliśmy przykład na to jak dobra reklama potrafi zrobić z byle czego wielką sprawę. Po nagłośnieniu filmu \"Operacja Dunaj\" cały Tarnów pławił się w zachwycie... do projekcji. Czy tutaj nie ma podobnej sytuacji? Dlaczego mamy dawać sobą manipulować. Nie ulegajmy bracia i siostry :))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) :) :
sasasa, nie każdy film musi zawojować kina i festiwale, dla Twojej wiadomości powiem, że film był emitowany podczas 22 Tarnowskiej Nagrody Filmowej (w bloku konkursowym), podczas Festiwalu Filmów w Gdyni, był również w normalnym kinowym obiegu a obecnie jest w sprzedaży własnie w EMPIku - o ile wiem do empiku nie trafiają filmu z drugiego obiegu, jak próbowałeś insynuować.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) sasasa :
To super! Masz może jakieś wieści kiedy ten film będzie grany w tarnowskich kinach? Po takiej reklamie jaką dostał komplety na salach kinowych zapewnione. Zanim kupię sobie płytkę z filmem muszę zobaczyć na dużym ekranie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) do sasasa raz jeszcze :
i jeszcze trochę detali dotyczących filmu, premiera filmu w Polsce odbyła się 18 kwietnia 2008r. a jego scenarzystka, Beata Hyczko w 2008r, otrzymała \\\"Jantar\\\" - nagrodę za scenariusz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych \\\"Młodzi i Film\\\" - powtarzam raz jeszcze sasasa - jak się chce o czymś pisać i wypowiadać na forum to najpierw trzeba mieć wiedzę a nie tylko polegać na włóasnym widzi mi się......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) sasasa :
To teraz już wiedzę mam i oczekuję na film. 18 kwietnia to dobry dzień na premierę i o czymś świadczy. Nagroda dla scenariusza - pełny szacun. Dziękuję za bardzo ważne informacje, bez których błądziłbym nadal :))) Ciekawi mnie też Twoje zdanie na temat wartości filmu - takie poza wiedzą i wpływem internetowych ciekawostek. Jak odebrałeś? Co sądzisz o artystycznych środkach przekazu itd itp? Wal śmiało!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) kłos :
gówno nie sztuka! Ubrana w kolorowy papierek. Ale to nowoczesność !Bo reszta to ciemnota, Pis-uary i itp nie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) yena :
nie rozumiem calej tej dyskusji na temat samego w sobie filmu FUTRO, to juz kwestia gustu czy ma w sobie jakies glebszy przekaz czy nie. Kwestia ktora ciagle wydaje mi sie wszystcy prubuja zepchnac na drugi plan jest kwestia podejscia organizatorow do zaistniales sytuacji. To tak jakby dawac komus kota w worku, bez pewnosci co w tym worku jest ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) xxx :
przypominam, ze osoba, ktora dokonala wyboru filmu jest zalozycielem festiwalu, pomyslodawca i byla jego wieloletnim organizatorem......nie sadze zeby zatem wybierala kota w worku....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) do xxx :
Jak wynika z oświadzczenia - http://www.intermaks.pl/index. html?grp=2&info=11227& wyboru filmu dokonywał współorganizator festiwalu Witold Kon przy akceptacji dyrektora artystycznego Festiwalu Dozwolone do 21 oraz Pałacu Młodzieży dr Marty Komorowskiej. Rzeczywiście nie mogło być w tym wypadku pomyłki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) ok :
można poczytać w ten sposób bo zdjęto już stronę: http://www.intermaks.pl/index. html?odp=wyswietl_komentarz&gr p=2&info=11227&id_koment=1761

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) Dżet :
A może to co było do wyboru było jeszcze gorsze? Ponieważ festiwal miał myły budżet więc jurorzy byli na miarę imprezy. Zastanawiam się, czy faktycznie takie tanie imprezy są potrzebne. Może zamiast kilku festiwali zrobić jeden, ale znaczący. Mam też wrażenie, że jest moda wśród elit na wulgaryzmy, które mają przysłonić beztalencie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) julka :
Dyskusja na temat wartości filmu odwraca uwagę od tematu całej imprezy, a sądzę, że jest to sprawa dla wielu do przemyślenia. P. Dziża cytuje obszernie oświadczenie dyrektora artystycznego, odniosłam się już do niego w intermaksie, ale prowadzona tam dyskusja o Festiwalu dziwnym trafem zniknęła /?/. Spróbuję więc jeszcze raz: Wypowiedź Pani dyrektor Festiwalu ‘Dozwolone do 21” jako osoby, bądź co bądź, prowadzącej placówkę oświatową w Tarnowie to jest dopiero skandal – 1. „serdecznie przepraszam i ubolewam” – kogo i za co? Młodych ludzi (dzieci) za narażenie ich na deprawację czy innych uczestników inauguracji imprezy, którzy poczuli się „urażeni i zbulwersowani”. Pani Dyrektor, ten film absolutnie nie powinien się znaleźć w jakiejkolwiek projekcji tegoż Festiwalu, ale Pani tego nie rozumie, bo przecież jako dyrektor artystyczny nie poczuwała się Pani, aby go wcześniej obejrzeć. I na nic tu dyskusja, kto był na widowni. Pani pewnie zadbała, jak przy rozprowadzaniu wejściówek i zaproszeń, żeby sprawdzać legitymacje szkolne i nie wpuszczać na salę poniżej 15 lat!!! Swoją drogą ciekawe czy to nowa praktyka na imprezach otwartych w Pałacu Młodzieży? 2. Dla kogo ten Festiwal? – czy organizatorzy nie wiedzą dla jakich odbiorców przygotowali imprezę? Może wyjaśni to opublikowanie pełnego protokołu obrad jury z podaniem wieku autorów nagrodzonych filmów. Można by tu jeszcze dyskutować czy młodzi autorzy powinni być nagradzani kasą, czy otrzymywać nagrody rzeczowe. Rozdanie kasy jest bardzo proste, zaś nagrody trzeba kupić, przywieźć, zapakować – organizacyjny trud nie dla dyrektora artystycznego i niech się młodzi uczą, że filmy dla kasy się robi! 3. „Na barkach naszej instytucji spoczywa zapewnienie zaplecza logistycznego oraz przygotowanie imprezy od strony promocyjnej i organizacyjnej”- tak, wypromowała Pani Festiwal , że hej! Przed jego otwarciem jednak jakoś miernie – brak strony internetowej, plakat z błędną datą i błędem gramatycznym, w prasie cicho sza. Może gdyby wcześniej dyrektor artystyczny ogłosiła, jaki film szykuje, to ktoś by i przyjechał na Festiwal do Tarnowa. Czekam na informację, jaki to tłum uczestników krajowych i międzynarodowych gościł Pałac Młodzieży i miasto. 4. „artykuł w jednym z małopolskich dzienników (...) ma na celu wyłącznie efekt marketingowy przekładający się na sprzedaż gazety” – oburzenie, że ktoś w małopolskim dzienniku ujawnił skandal związany z inauguracją imprezy. W Tarnowie przecież dałoby się wszystko zamieść pod dywan i trąbić, że „tegoroczna edycja festiwalu została przeprowadzona z należytą starannością” i sukces był ogromny! Na szczęście jednak, rodzic jakiś poszedł po rozum do głowy i porozmawiał z małopolskim dziennikarzem, nie tarnowskim. I na koniec, ciekawa jestem, jakie konsekwencje, oprócz żenującego oświadczenia, poniesie ze strony władz miasta, oświaty, sponsorów festiwalu Pani dyrektor artystyczny za swoją niekompetencję oraz ignorancję pedagogiczną.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) i dobrze :
no i dobrze, ze zdjeli, to bicie piany nie ma juz sensu...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) do i dobrze... :
Jasne, bicie piany nie ma sensu! I tak w naszym kraju nikt nie ponosi konsekwencji za swe czyny i słowa, szczególnie dyrektorzy, prezesi itp...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) no własnie :
a co się stało w kwestii I LO? jakoś nie widzę nigdzie informacji a przecież chyba to nie koniec?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) hihi :
najlepiej to nic nie róbmy tylko krytykujmy, bo to my Polacy umiemy najlepiej...hihi A julka na szefa ABW.hihi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) hehe :
hihi na dyrektora festiwalu, wie najlepiej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) haha :
i humor jej nie opuszcza, to chyba wpływ projekcji Futra...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) hoho :
:P no właśnie szukam takiej roboty, żeby nic nie robić i za nic nie odpowiadać :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) M :
Zobaczcie sobie co tak naprawdę dzieje się w sztuce, granice między pornografia a artystyczną wypowiedzią zostały dawno zatarte, wpiszcie w google: narodziny Barbie, Alicja Żebrowska, jakieś tam filmiki to przy tej artystce (?) to bajki na dobranoc dla małych dzieciaków.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) XXX :
Wpiszcie sobie jeszcze hasło Tim Patch, jego obrazy znajdują się także w polskich galeriach, che, che, che...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) yogi :
Pewnie się teraz dyrekcja PM zainteresuje panem Patchem i zaprosi gościa z zagranicy na zajęcia dla najmłodszych :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) yogi :
Pana co siusiakiem maluje :))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) mimi :
ciekawe czy komorowska poleci, czy dalej będzie sie trzymać stołka i psuć pałac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) do mimi :
niestety dzieki takim opiniom jak ta ludzie maja wode z mozgu, najwyrazniej nie masz pojecia co sie dzieje w tej placowce odkad wlasnie jest K, najwiekszy problem K to niektorzy pracownicy tej placowki, ktorzy zamiast zabrac sie do roboty zajmuja sie tylko intrygami i plotkami....i to oni powinni poleciec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) hihi :
skad ja znam ten tekst mimi....latwo zgadnac kto w realu tak mowil....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) tata :
nie interesują mnie teorie spiskowe i co dzieje się w Palacu Młodzieży, ale takiego zaskoczenia ze strony misia /motywu przewodniego festiwalu/ się nie spodziewałem. Uważam, że mimo wszystko ktoś powinien za to odpowiedzieć. P.S. i nie wiem, co do tego mają sympatie i antypatie w Pałacu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-11-2009) do tata :
Dokładnie! kogo obchodzi sytuacja w palacu? Nie mam pojęcia co ma jedno do drugiego? Przecież zostało wydano oświadczenie w którym mamy przyznanie się do błędu i przeprosiny. Tu sie pojawia inny problem, bo mogło ono zostać napisane pod publikę i w celu ratowania twarzy po wydarzeniach które miały miejsce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-11-2009) syntax error :
Film Futro oglądałem właśnie na TNF, zresztą jak do większości polskich filmów "nowej ery" podchodziłem sceptycznie - mimo tego, że kilka filmów na festiwalu naprawdę było dobrych albo choć zrobionych z głową. Film okazał się dla mnie osobiście wielkim bagnem, niepotrzebnym marnotrawieniem czasu. Przeważnie reżyserzy i scenarzyści polscy nie mają wyczucia, dobrego dowcipu i to wszystko mentalnie śmierdzi. Jest bez charakteru. I pomijając nawet scenę z misiami (och co za genialna puenta) - ten film jest po prostu pusty. Nie ma w nim polotu i jakiejś pasji. No po prostu polskie kino. I takie polskie kino się promuje, zaś młodym ludziom od 15 roku życia serwuje się (bądź wciska) totalną pustkę w moim uznaniu. Oglądniesz film, wychodzisz z kina i zostaje niesmak. Nie chcę oczywiście obrażać ani reżyserów, ani scenarzystów - niech jednak zaczną ruszać też głową - czy przed ekrany telewizorów musi przyciągać tylko niewymagająca myślenia rozrywka? W porównaniu z wieloma świetnymi serialami, choćby "Polskie Drogi", "Zmiennicy" czy "Alternatywy" - po prostu wstyd mi za polskie kino "nowej ery". Nie potraficie rozśmieszyć, zainteresować i zachęcić do polskiego kina. Oczywiście gusta guściki - ale myślę, że w wieku 15+ lat - takie obrazy przemawiają do człowieka mocniej. Potem latają po szkole czy po ulicy i powtarzają głupkowate gagi zaczerpnięte z genialnego polskiego kina "nowej ery", robi się stereotypowo. W/g mnie ktoś z Pałacu powinien odpowiedzieć - naprawdę sprawdzić film - który się ogląda - to nie boli. Sam pracowałem przy festiwalu, i przeglądaliśmy wszystko - czy to filmy konkursowe czy repertuarowe. Selekcja dlatego, żeby odgrodzić nie tylko filmy wulgarne od znakomitego kina - ale także, żeby filmy - a były to dokumenty - potrafiły zainteresować a tym samym ZWIĘKSZYĆ PRESTIŻ FESTIWALU.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-11-2009) www.OgloszeniaTarnow.hsms.pl :
www.OgloszeniaTarnow.hsms.pl - nowy, darmowy serwis ogloszeniowy! ZAPRASZAM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-11-2009) www.OgloszeniaTarnow.hsms.pl :
www.OgloszeniaTarnow.hsms.pl - nowy, darmowy serwis ogloszeniowy! ZAPRASZAM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-11-2009) kynia szumowina :
Przepraszam,ale coraz częściej miewam odruchy wymiotne, kiedy dla a bocia czasu otwierma ten poetal. ja rozumiem, ze trzeba zarabiać na tym, że rozmaici ludzie kłócą się zawzięcie,albo po [prostu chcą zaistnieć na tym portalu. Ale codziennie znajduje tu to samo na pierwszym miejscu, choć ta historia juz dawno przebrzmiało Wnoszę z tego, że to kiepskiej jakości dziennikarstwo. Sama jestem w tym fachu raczej nieudacznicą,dostałam się do zawodu przez absolutny przypadek- ale zróbcie coś, na Boga,żeby to jednak zmienić, to co robicie tu od zawsze! Każdego dnia powinna być jednak jakaś inna, nowa, świeża wiadomość.Nawet jeśłi nie macie kontaktów ze zwykłymi ludźmi, to macie pod łapami internet,z którego,tak jak ja- zawsze można przepisać jakieś ciekawe bzdury.I już to ozywi te waszą pożal się boże stronę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-11-2009) szumowino kyniu :
Do dzieła,redakcja zapewne chętnie wykorzysta Twój "talent".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947