Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   XXXIII sesja Rady Powiatu Tarnowskiego    -   04/12/2009
Kryzys dotarł do samorządów
Wbrew propagandzie, skutki kryzysu gospodarczego i deficytu finansów publicznych są poważniejsze, niż przedstawia to rząd, co odczuwają samorządy lokalne. Podczas dzisiejszej (4 grudnia) sesji Rady Powiatu Tarnowskiego radni zdecydowali o zaciągnięciu kredytu w wysokości 2,5 mln zł na pokrycie niewykonanych dochodów. O 2 miliony zł mniejsze niż planowane okazały się bowiem wypływy z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych – skutek wzrostu bezrobocia. 0,5 mln zł brakuje na dokończenie hali sportowej w Wojniczu – samorząd województwa nie przekazał pełnego dofinansowania, ponieważ sam nie otrzymał wszystkich środków. Jak zapewnia starosta Mieczysław Kras, nie oznacza to że pieniędzy tych nie będzie – Starostwo otrzyma je w przyszłym roku, jednak braki musi pokryć z kredytów, by zapłacić wykonawcom inwestycji.

Posłuchaj rozmowy ze starostą Mieczysławem Krasem :

Ogloszenie

Ponadto radni debatowali m.in. nad informacją o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Tarnowskiego za rok szkolny 2008-2009, podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia zmian w Statucie Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Tarnowskiego, a także w sprawie zmiany treści uchwały w sprawie określenia zadań realizowanych przez Powiat Tarnowski z zakresu zatrudnienia i rehabilitacji zawodowej oraz społecznej osób niepełnosprawnych finansowanych ze Środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2009 roku.
Podjęta został również uchwała w sprawie ogłoszenia w Powiecie Tarnowskim roku 2010 – „Rokiem Ignacego Jana Paderewskiego”. Jak stwierdza starosta, Urząd Marszałkowski wesprze to przedsięwzięcie swoim patronatem i środkami.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl