Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Małe zainteresowanie utylizacją azbestu    -   17/12/2009
Wieści z Dębna
Umiarkowanym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Dębno cieszy się możliwość dofinansowania utylizacji azbestu. Z puli przeznaczonej w mijającym roku na dotację wykorzystano ledwie 50 procent.

Ogloszenie

Akcję, która pilotuje Starostwo Powiatowe w Brzesku, wsparła także gmina wykładając na ten cel 11 tys. zł. Zgodnie z przyjętymi zasadami osoby, które zdecydowały się zlikwidować np. azbestowe pokrycie mogły liczyć na pokrycie 50 procent kosztów transportu i utylizacji. W ciągu roku z oferty tej skorzystało 40 osób, które otrzymało dofinansowanie w wysokości sięgające średnio 400 zł. Pozwoliło to wykorzystać tylko połowę planowanego na ten rok dofinansowania.
Samorządowe władze gminy przypuszczają, że niższe od zakładanego zainteresowanie wynika z wyższych kosztów całej operacji. –Likwidacja azbestu najczęściej wiąże się z koniecznością wykonania nowego pokrycia dachu, a na to nie wszystkich stać – domyśla się wójt Grzegorz Brach. Mimo to w przyszłym roku akcja likwidacji eternitu zawierającego szkodliwy dla zdrowia azbest będzie kontynuowana. Wszyscy, którzy się na to zdecydują, będą mogli liczyć na pomoc finansową powiatu i gminy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947