Kołodziej - mistrzem Polski ! Rempała w szpitalu ...   -   08/7/2004
Janusz Kołodziej został dziś na torze w Pile indywidualnym mistrzem Polski juniorów ! W pokonanym polu pozostawił m.in. Krzysztofa Kasprzaka i Łukasza Romanka. Radość ze złotego medalu MIMP dla jednej z "jaskółek" została zmącona przez wydarzenie mające miejsce w trzecim wyścigu. Marcin Rempała wraz z Piotrem Świderskim uczestniczył w piekielnej kraksie, z impetem uderzając w bandę i zatrzymując się na ogrodzeniu trybun. Został odwieziony do szpitala.

Marcin miał problemy z oddychaniem, stracił na chwilę przytomność. Na szczęście pierwsze informacje, które dochodzą ze szpitala z Piły, nie są już tak groźne. Lekarze nie stwierdzili złamań, tylko "mocne potłuczenia". Teraz trwają szczegółowe badania. Pod znakiem zapytania stoi start Marcina w piątkowym meczu ekstraligi z Apatorem Toruń.
Upadek Marcina nie był jednak jedynym podczas zawodów. Po upadku w biegu jedenastym wycofał się Michał Rajkowski. Wielki pech spotkał też jednego z faworytów - Roberta Miśkowiaka, który do czasu upadku w wyścigu piętnastym wygrał wszystkie swoje biegi. W czasie wywrotki uszkodzona została jednak maszytna Miśkowiaka i nie nawiązał on już równie skutecznej walki pod koniec zawodów. To właśnie ulokowanie się na mecie wyścigu dwiudziestego przed zawodnikiem Atlasu Wrocław dało wymarzony tytuł młodzieżowego mistrza kraju Januszowi Kołodziejowi. Gratulacje !