Zwycięstwo duetu Rempała - Baran   -   21/7/2004
Żużlowa drużyna juniorów Unii Tarnów wygrała wczoraj zawody kolejnej, szóstej rundy MDMP w Lublinie. Zwycięstwo zasługuje na uwagę również z tego względu, że odniesione zostało bez udziału świeżo upieczonego mistrza kraju - Janusza Kołodzieja. Janusz występował wczoraj w lidze szwedzkiej, na torze przy al. Zygmuntowskich pojawili się natomiast Marcin Rempała i Paweł Baran. Przyjechali i ... wygrali zawody.

>

Już dawno drużyna Unii zapewniła sobie awans do finału rozgrywek. Tym bardziej miło nam donosić o sportowej postawie tarnowskich zawodników, którzy "nie odpuszczają" żadnych zawodów. A nawet żadnego wyścigu ! Spore brawa zebrał za to wczoraj Paweł Baran po ciekawej sytuacji w przedostnim biegu. Para tarnowskich jaskółek jechała po podwójne zwycięstwo, jednak na ostatnim okrążeniu Paweł Baran zanotował defekt motocykla. Zawodnik z Tarnowa bez zastanowienia zaczął pchać swój motocykl na metę po jeden punkt, co oczywiście kibice nagrodzili brawami. "Jaskółki" zdobyły wczoraj 21 punktów i wygrały zawody przed Włókniarzem Częstochowa (19 punktów), RKM Rybnik (17 punktów)i TŻ Sipma Lublin (14 punktów).
To nie jedyne emozje żużlowe, które czekają kibiców z Tarnowa w tym tygodniu, jeszcze przed pierwszym pojedynkiem rundy play off na mościckim torze w niedzielę. Już jutro w Łodzi i Krośnie - półfinały indywidualnych mistrzostw Polski. Największe szanse na awans do finału, który 15 sierpnia odbędzie się w Częstochowie ma Tomasz Gollob (jeździ jutro w Łodzi). Pozostała trójka "jaskółek" w turniejach półfinałowych to zawodnicy rezerwowi. Grzegorz Rempała i Robert Wardzała również jadą do Łodzi. Z kolei Marcin Rempała jedzie do Krosna.
W sobotę natomiast w austriackim Wiener Neustadt odbędzie się półfinał globalnego championatu juniorów. O jedno z 8 miejsc premiowanych awansem do finału (11 września we Wrocławiu) walczyć będzie m.in. Janusz Kołodziej.