Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Awans klubu z Tarnowa-Krzyża    -   15/6/2010
Iskra Tarnów w V lidze
Iskra Tarnów pokonała najgroźniejszego rywala w tarnowskiej okręgówce - Rylovię Rylowa 1:0 i zapewniła sobie pewny awans do V ligi piłkarskiej. Fakt ten jest największym sukcesem w historii klubu z dzielnicy Tarnów-Krzyż, który został reaktywowany przed jedenastoma laty.

Ogloszenie

Piłkarze Iskry spisują się w tym sezonie znakomicie, a wygrana z Rylovią definitywnie przypieczętowała awans do ligi wyższego szczebla. Zawodnicy trenera Zbigniewa Pożdała na 3 kolejki przed końcem rozgrywek mają już 15 punktów przewagi nad wiceliderem i mogą spokojnie myśleć o przyszłorocznych zmaganiach ligowych. Młody tarnowski zespół oparty jest w dużej mierze na wychowankach, którzy przeszli w tarnowskim zespole wszystkie szczeble rozgrywek od trampkarza młodszego do seniora, a jego znakiem szczególnym jest świetna gra defensywna i znakomita umiejętność wygrywania spotkań na wyjazdach (bilans sezonu 12-1-0!). Dodatkowo w zimie drużyna została wzmocniona rówieśnikami z Biłgoraja oraz Staszowa, którzy wspólnie z innymi studiują na tarnowskiej PWSZ.

Iskra Tarnów - Rylovia Rylowa 1:0 (0:0)

Bramka: 68 min. Piotr Kwiatek.
Żółte kartki J.Żak, Kwiatek.

ISKRA: Kasprzyk - W.Mruk, J.Żak, D.Żak, Larwa - Barwacz, Derlaga, Kozioł (64 min. Zarzycki), R.Cierpich (75 min. D.Mruk) - Kwiatek, Lech (46 min. R.Gajda).

Pierwsza połowa to ataki zarówno z jednej jak i drugiej strony, jednak żadna z drużyn nie stworzyła sobie zbyt wielu okazji bramkowych. W lepszych sytuacjach znajdowali się zawodnicy Iskry. Ładny strzał zza pola karnego Barwacza minimalnie minął bramkę. Również strzał Lecha, który wbiegając w pole karne posłał piłkę nad bramką gości. Dogodną sytuację miał także Kwiatek jednak w ostatniej chwili obrońca wybił mu piłkę spod nogi. Druga połowa zaczęła się od naporu gości, jednak nie przyniosło to upragnionej bramki. Wreszcie po jednej akcji gospodarze wyszli na prowadzenie. R.Gajda "wypuścił" w pole karne Zarzyckiego, a ten podaniem wzdłuż bramki obsłużył niepilnowanego Kwiatka, który umieścił piłkę w siatce. Wynik 1-0 utrzymał się do końca meczu i gospodarze mogli świętować awans do V ligi.

Awans do V ligi wywalczyli:

Bramkarze: Jóźwik Tomasz, Grzegorz Kawa. Paweł Kasprzyk
Obrońcy: Marcin Gajda, Robert Larwa, Daniel Mruk, Witold Mruk, Rafał Pałach, Zbigniew Sasak, Tomasz Szpunar, Damian Żak, Jonasz Żak.
Pomocnicy: Marcin Barwacz, Mirosław Cierpich, Rafał Cierpich, Krzysztof Derlaga, Dawid Foszt, Michał Guzy, Mateusz Zarzycki.
Napastnicy: Robert Gajda, Robert Kozioł, Piotr Kwiatek, Grzegorz Lech, Michał Marzec, Michal Starzyk, Janusz Syrowy
trener: Zbigniew Pożdał.

Informacje: www.iskra.tarnow.pl
MG

fot. Norbert Ziemirski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl