MPECe znów najlepsi w Polsce w młodzieżowym brydżu sportowym    -   16/6/2010
Mistrzowie Polski z Tarnowa
Cztery złote, trzy srebrne i jeden brąz to dorobek tarnowian w XXIV Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w Radzyniu Podlaskim w dniach 11-13 czerwca. Imprezie patronowały miejscowe władze i poseł na Sejm RP Tadeusz Sławecki. eMPECe Olga Długosz i Maciej Grabiec zdobyli dwa złote medale w brydżu sportowym. Nasza redakcja gratuluje sukcesu!

>

Adam Krysa występujący w drużynie CKiS obronił ze swoją drużyną tytuł mistrzowski z ubiegłego roku w konkurencji TEAMów. Zespół MPEC wygrał eliminacje, ale trafił w półfinale na faworyzowaną Skawinę i poległ. W meczu o brąz przegrał z bardziej doświadczonym zespołem SŁUPSK-POZNAŃ w rezultacie czego uplasował się na niezłym 4-tym miejscu.

Rewelacyjnie zagrali młodzicy Michał Krysa i Jędrzej Hycnar, którzy uplasowali się na 10-tej pozycji wśród najlepszych U-20 co dało im srebrny medal w kategorii młodzików. W klasyfikacji szkół podstawowych podobnie jak to miało miejsce na Mistrzostwach Młodzików (28-30.05.2010, Kraków) tryumfowała Szkoła Podstawowa nr 18 (Błażej Krawczyk, Jędrzej Hycnar i Michał Krysa) z Tarnowa. Dwa tygodnie temu młodzicy wywalczyli podwójne Mistrzostwo Polski do lat 15. W kategorii do lat 20 znów jesteśmy najlepsi w Polsce.
Zarówno srebrna Małopolska jak i brązowy MPEC nieznacznie przegrały (jedynie liczebnie) w swoich kategoriach; województw i klubowej. WYNIKI (szczegółowe można zobaczyć na stronie www.TABU.tarnow.pl):