InTARnet poleca
Źródło: inTARnet.pl

Tarnowianka zwyciężyła w Pucharze świata w Valle di Daone    -   26/7/2010
Złoty medal dla Edyty Ropek
Zawodniczka Alpinus Azoty Tarnów Team Edyta Ropek wywalczyła złoty medal w czwartej edycji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w włoskim Daone. Z kolei Łukasz Świrk z SMG Lubin wywalczył srebrny medal.

Ogloszenie
>

W rozegranej w niedzielę 25 lipca czwartej edycji Pucharu Świata 2010 zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl zaprezentowała świetną formę, wygrywając wszystkie biegi finałowe. Znakomicie poradziła sobie z Klaudią Buczek, Oleną Ryepko z Ukrainy i Sarą Morandi z Włoch. Łukasz w kolejnych biegach pokonywał Maksima Osipowa z Ukrainy, Libora Horozę z Czech, by ulec dopiero świetnie dysponowanemu Rosjaninowi Stanisławowi Kokorinowi. To potężny sukces Edyty, która po raz trzeci z rzędu wygrała na najtrudniejszej ścianie do wspinaczki na czas, na zaporze wodnej w Daone! Tarnowianka jest wciąż na topie, reprezentując najwyższy światowy poziom, wraca do walki o Puchar Świata 2010. Mając na swoim koncie udane starty w Trento gdzie zdobyła brąz, w Chamonix gdzie wywalczyła srebro i wreszcie upragnione złoto w Daone, z 265 punktami plasuje się na drugiej pozycji PŚ 2010, a do prowadzącej Julii Lewoczkiny (5-ta w Daone) brakuje jej tylko 41 punktów.

Przed Tarnowianką trzy ostatnie edycje pucharu, które odbędą się w Azji. Jak sama przyznaje: „Wciąż mam szansę na zdobycie pucharu. Nareszcie się rozkręciłam i wiem, że mogę powalczyć w Azji. Jednak mój udział w tych zawodach jest uzależniony od finansów, zmieniam taktykę na te zawody. Po raz pierwszy planuję wyjazd do Chin wraz z trenerem, dzięki czemu będę mogła skoncentrować się na swoim starcie. Rozpracowaliśmy Chinki i planujemy zastosować nowy system startowy, jednak nie zrealizuję go bez trenera” - relacjonuje na gorąco Ropek.
Piąta edycja pucharu odbędzie się 20 sierpnia w chińskim Xining. Tydzień później zawodnicy będą rywalizowali w południowo koreańskim Chuncheon.

Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32