Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czwartkowa sesja Rady Miasta Tarnowa nie będzie transmitowana    -   15/9/2010
Gorąca sesja - ale bez kamer
Aż 39 punktów liczy porządek obrad LIII sesji Rady Miasta Tarnowa, która odbędzie się jutro, w czwartek, 16 września o godz. 9:00 w Sali Lustrzanej. W porządku tym nie brakuje „punktów zapalnych” i wielu bardzo istotnych kwestii dla miasta i jego mieszkańców. Niestety tarnowianie pozbawieni zostaną możliwości bezpośredniego zapoznania się z tym, nad czym debatować będą wybrani przez nich w demokratycznych wyborach radni, jakie będą ich wystąpienia, ewentualne zastrzeżenia i propozycje, jak też w jaki sposób nad poszczególnymi punktami przebiegać będą głosowania.

Ogloszenie
>

W porządku obrad zwracają uwagę takie punkty jak „Likwidacja zakładu budżetowego pod nazwą „Izba Wytrzeźwień” w Tarnowie i utworzenie jednostki budżetowej pod nazwą „Izba Wytrzeźwień” w Tarnowie”, wyrażenie opinii o lokalizacji kasyna gry, objęcie udziałów w podwyższonym kapitale Tarnowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, wrażenie zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umów najmu pawilonów handlowych na terenie placu targowego „Chyszów” przy ul. Giełdowej, czy określenie na rok 2011 liczby przeznaczonych do wydania nowych licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką na terenie Gminy Miasta Tarnowa (piszemy o tym osobno).
Istotnym punktem z pewnością będzie sprawozdanie z działalności prezydenta w okresie międzysesyjnym – radni zapewne zainteresowani będą m.in. tym, iż w dniu ostatniej przed wakacjami sesji prezydent zdecydował o przyznaniu prezesowi MPK Jerzemu Wiatrowi nagrody w wysokości przekraczającej zeszłoroczny zysk przedsiębiorstwa. Przypomnijmy, że od co najmniej roku nie doszło do oczekiwanej i wnioskowanej przez radnych debaty na temat tej miejskiej spółki, o nieprawidłowościach w której pisaliśmy wielokrotnie. Kolejny ważny punkt to informacja z działalności spółek komunalnych za 2009 rok i pierwsze półrocze roku bieżącego – być może radni będą mieli wreszcie okazję zapoznać się z utajnionym przed nimi audytem przeprowadzonym w MPK przez kolegę prezesa Jerzego Wiatra w charakterze podwykonawcy.
I wreszcie w porządku obrad znajdują się również takie punkty jak informacja o stanie inwestycji miejskich, prezentacja Analizy kosztów i korzyści społecznych i ekonomicznych dla planowanego przedsięwzięcia pod nazwą „Centrum Administracji w Tarnowie” oraz głosowanie nad podwyżkami podatku od nieruchomości.

O tych wszystkich kwestiach, o głosowaniach poszczególnych radnych, ich wystąpieniach i wątpliwościach – kwestiach tym istotniejszych, bo zapadających pod koniec kadencji - tarnowianie jednak będą mogli dowiedzieć się w znacznej mierze jedynie za pośrednictwem nadsyłanych przez magistrat komunikatów. Sesja – być może z uwagi na zbliżające się wybory -nie będzie bowiem transmitowana.

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(16-09-2010) ciekawy :
dlaczego ta sesja jest nie jawna??? czyżby wybrani przez nas przedstawiciele rady miasta mieli przed nami coś do ukrycia??? jakie to ma znaczenie że bedą wybory??? cały rok pracuje się na to by być godnym zaufania w przyszłości... coś tu nie tak...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2010) prawda :
bo będzie dzisiaj sprawozdanie z działalmośći prezydenta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2010) tarnowiak :
Poczułem się zlekceważony przez tych którzy sprawują i wspólnie z Prezydentem tworzą koalicję rządzącą miastem. Dlaczego przez cztery lata były transmitowane bezpośrednio i w powtórkach sesje Rady Miejskiej, gdzie w większości realizowanych sesyjnych programach były ujęte mało istotne pierdoły wraz z nierealnymi i populistycznymi obiecankami Prezydenta? Co się stało że akurat przed wyborami z dzisiejszej sesji zniknął przekaz publiczny. On właśnie dziś powinien być, by dać możliwość obiektywnej oceny przez społeczeństwo realizacji obietnic wyborczych, jak równierz tych składanych w trakcie kadencji. Czyżby Rysieg zawładnął mediami?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2010) tak tak :
dzisiaj podwyżki , sprawozdania itp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2010) Ja :
...nie transmitują sesji i bardzo dobrze --bo teraz za darmo każdy radny robiłby sobie reklamę w telewizji!!!!!!!czyli byłoby tylko \"bicie piany\" i żadnych konkretów To bardzo dobry pomysł ze strony telewizji TVM.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2010) obserwator :
To czy sesja jest transmitowana czy nie, nie zalezy od dobrej lub zlej woli urzednikow. Kazdy ma prawo brac udzial w sesji rady miejskiej wlacznie z nagrywaniem dzwieku i obrazu - to nam gwarantuje konstytucja. Gwarantuje nam prawo do tego, ale nie naklada na samorzad (Ani na nikogo innego) obowiazku zapewniania transmisji. Co nie zmienia faktu, ze tez chcialbym aby transmisje takie byly dostepne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2010) zdziwiony :
To dlaczego rzeczniczka Prezydenta chciała usunąć z sali dziennikarza który rejestrował przebieg sesji ? Hmmmm...........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947