Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Konsolidacja na rynku dostawców usług internetowych    -   15/9/2010
Internet Solutions w rękach Multimediów
Otrzymaliśmy oficjalny komunikat potwierdzający zamieszczoną przez nas wcześniej informacje o postępującej konsolidacji na rynku dostawców usług internetowych. Pod koniec sierpnia spółka Multimedia Polska zakupiła 100% udziałów w spółce Internet Solutions. ”Co to oznacza dla abonentów Internet Solutions? Spieszymy uspokoić, że nie oznacza to żadnej rewolucji i nie powoduje żadnych zmian formalnych” - czytamy w nadesłanej informacji. Otwartym pozostaje pytanie, jak zakup ten odbije się na pozycji ostatnich, lokalnych dostawców usług (ZETO, MTK) – czy nie doprowadzi do ich upadku, co odbić się może na konkurencyjności świadczonych usług?

Ogloszenie
>

A oto i treść całego komunikatu, który z pewnością zainteresuje zwłaszcza dotychczasowych abonentów Internet Solution:

”Rynek usług telekomunikacyjnych rozwija się niezwykle dynamicznie, operatorzy proponują nowości, wzbogacają ofertę telewizyjną, internet przyspiesza, zmienia się jakość i poziom oferowanych usług, rośnie konkurencja, rosną wymagania i oczekiwania klientów. Często lokalni, mali operatorzy nie są w stanie dotrzymać kroku tym większym, ogólnopolskim. Stąd decyzja zarządu spółki Internet Solutions o sprzedaży 100% udziałów trzeciej w kraju, pod względem liczby abonentów, giełdowej spółce Multimedia Polska.

Proces prawnego łączenia spółek już się rozpoczął, jednak dla abonentów Internet Solutions nie będzie wiązało się to z żadnymi konsekwencjami. Wszystkie umowy zawarte z Internet Solutions nadal obowiązują, zgodnie z zawartymi w nich warunkami i terminami. Co więcej, aktualna oferta Internetowa Internet Solutions gwarantująca abonentom korzystanie z łączy o przepustowości 100Mb/s znajdzie na stałe swoje odzwierciedlenie w ofercie Multimediów. Oznacza to, że nie tylko dotychczasowi, ale także nowi abonenci będą mogli skorzystać z tego produktu. Multimedia Polska doceniając atrakcyjność tej oferty oraz wkład spółki Internet Solutions w jej propagowanie, wprowadzi ją do swojej oferty pod nazwą - „Internet Solutions”.

Ponadto:
- Biuro Obsługi Klientów przy ul. Lwowskiej 33 funkcjonuje bez zakłóceń i można w nim nadal podpisywać nowe umowy.
- Nie zmienia się również numer telefonu 14 655 55 55, pod którym można zgłaszać ewentualne usterki i awarie.
- Nie zmienia się również tryb przyjmowania opłat – jak dotychczas - w kasie Biura Obsługi Klientów.

Czego więc można się spodziewać w najbliższym czasie?
Po dokonaniu niezbędnej modernizacji sieci, Multimedia Polska zaoferuje aktualnym i przyszłym abonentom usługi dotychczas niedostępne - cyfrową telewizję w jakości HD, poszerzoną ofertę programową, wideo na żądanie (VoD), mobilny internet i telefon oraz dostęp do jedynej w kraju, interaktywnej telewizji aMazing. Tym samym Tarnów dołączy do grona miast, w których świadczony będzie, najszerszy z możliwie dostępnych dziś na rynku polskim ,wachlarz usług multimedialnych.”

Informacje: www.multimedia.pl oraz www.multi-blog.pl.

Trudno przesądzać, jaki ostatecznie wpływ na tarnowski rynek usług internetowych będzie miał dokonany przez Multimedia zakup. Jak dotąd opinie na temat wszystkich dostawców krążyły różne, pod adresem każdego z nich nie brakowało uwag krytycznych. Osobiście pamiętam swoje zdziwienie wobec pachnącej zmową lokalnych dostawców sytuacji, w której w danym bloku mieszkalnym można było mieć tylko dostawcę X, a już w sąsiednim tylko dostawcę Y. Podobny problem zgłaszały mi również inne osoby.
W przypadku Multimedia Polska do naszej redakcji docierały skargi na dłuższy niż w przypadku innych dostawców czas usuwania awarii – wynikający zapewne stąd, że z interwencją, jak słyszeliśmy, należy dzwonić na położoną Bóg wie w jakim mieście centralę. Z kolei jak pokazuje znany nam przypadek pragnącego zachować anonimowość mężczyzny, trzeba uważnie czytać co się podpisuje. Korzystający z promocji klient otrzymał pewnego dnia telefon z zapytaniem, czy zgadza się na przedłużenie warunków świadczenia usług. Klient oświadczył, że teraz jest w pracy i nie ma czasu rozmawiać, po czym o całej sprawie zapomniał. Tymczasem brak zgody w określonym terminie na przedłużenie warunków świadczonych usług, zgodnie z regulaminem Multimediów oznacza, iż począwszy od następnego dnia po upływie bieżącego okresu obowiązywania rabatów wynikających z niniejszego Regulaminu Promocji, Usługa Multimedia Internet świadczona będzie na warunkach cenowych wynikających z Cennika obowiązującego u Operatora”. Niby nic wielkiego – jednak zgodnie ze standardowym cennikiem Multimedia Polska, standardowa opłata za 2 MB (a takim łączem dysponował pan X) wynosi... 239,97 zł...
-Nie znam operatora, który w swojej umowie nie miałby takiego zapisu. Trzeba uważnie czytać, co się podpisuje - powiedziała nam w rozmowie telefonicznej Krystyna Kanownik – Dyrektor Biura PR, Multimedia Polska.
I chyba rzeczywiście warto, zanim skorzystamy z usług jakiegokolwiek dostawcy, zadać sobie odrobinę trudu i dokładnie przeczytać regulamin świadczenia usług, prosząc ewentualnie pracownika firmy o wyjaśnienie wątpliwości. W przeciwnym razie, możemy przeżyć przykre niespodzianki – i większą część winy za nie ponosić będziemy my sami...

Na marginesie: przy okazji rozmowy z dyrektorem Biura PR Multimedia Polska zapytaliśm, czy zachowane zostaną bezpłatne połączenia telefoniczne między abonentami Internet Solutions i ZETO. -Przyglądamy się funkcjonowaniu sieci, w okresie przejściowym, co najmniej do końca tego roku żadnych zmian nie planujemy - mówi pani rzecznik.
Dodajmy, że wkrótce w Tarnowie Multimedia mają uruchomić konkurencyjną dla MTK telewizję.

M. Poświatowski
Zobacz także :
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947