Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   ZDP zlikwidowane, Starosta dostał podwyżkę   -   01/9/2004
Na wczorajszej sesji powiatu tarnowskiego, odbywajacej się po raz pierwszy w nowoodremontawanej, klimatyzowanej sali konferencyjnej Starostwa zlikwidowano m.in. (od 1 stycznia) zarząd dróg powiatowych i uchwalono 800 złotową podwyżkę uposażenia Starosty. Decyzję w sprawie prywatyzacji lecznictwa zamkniętego w Tuchowie odłożono natomiast na koniec września. Jak się okazało - zgodę na to muszą wyrazić jeszcze rady gmin, których mieszkańcy korzystają z usług tuchowskiego szpitala.

Ogloszenie


Punkt dotyczący szpitala w Tuchowie został zdjęty z porządku obrad wczorajszej sesji RPT. Jak się okazuje uzyskanie opinii również gminnych samorządów jest w tym przypadku obligatoryjne.
- Początkowo planowaliśmy sesję na koniec września i do tego czasu z pewnością uzyskalibyśmy uchwały Rad Gmin w sprawie planowanej prywatyzacji tuchowskiego lecznictwa zamkniętego - powiedział "Dziennikowi" Mirosław Banach, członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za sprawy powiatowej służby zdrowia. - Ze względu na konieczność szybkiego przegłosowania uchwały dla utworzenia Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu, sesję przesunięto na wczoraj. I stąd nie było jeszcze opinii okolicznych gmin.
Głosowanie w sprawie szpitala w Tuchowie i prywatyzacji tamtejszego oddziału wewnętrznego odbędzie się więc na sesji zaplanowanej na 30 września.

Nie trafi ponownie na sesję sprawa likwidacji Zarządu Dróg Powiatowych w Tarnowie, gdyż wczoraj ta kwestia została ostatecznie przez radnych rozstrzygnięta.

Większość radnych obecnych na sali poparła argumenty przedstawione przez wicestarostę Tadeusza Głowackiego. Protestowali radni Ligi Polskich Rodzin, którzy uznali, że nie są to argumenty przekonywujące na tyle, aby poprzeć w głosowaniu likwidację ZDP.
- Po prostu nie przekonały nas argumenty strony przeciwnej w tej sprawie - powiedział radny Andrzej Kuta, który zabierał głos na sesji w imieniu radnych LPR-u. Następnie w głosowaniu trzech radnych LPR-u opowiedziało się przeciw zlikwidowaniu Zarządu Dróg Powiatowych.
Radni opozycyjnego PSL-u wstrzymali się wczoraj w sprawie likwidacji Zarządu Dróg Powiatowych od głosu.

Wczorajsza decyzja radnych w tej sprawie oznacza, że od 1 stycznia nie będzie już funkcjonował Zarząd Dróg Powiatowych jako odrębna struktura. Powstanie wydział infrastruktury drogowej w ramach starostwa powiatowego.
- Do tego czasu będzie trwało wygaszanie Zarządu Dróg Powiatowych - zapowiada wicestarosta Tadeusz Głowacki. - Od nowego roku powstanie już nowy wydział.
W nowym wydziale drogowym starostwa zostanie zatrudnionych pięciu inspektorów drogowych, którym powierzone zostaną odpowiednie rejony dróg powiatowych. Każdy z inspektorów będzie miał pod opieką 120 km dróg. Część obowiązków nowego wydziału związanych na przykład z księgowością przejmą inne struktury starostwa.

Radni podjęli też wczoraj uchwałę w sprawie powołania do życia Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. Pieniądze na ten cel przyznał wojewoda. Będzie to dom dziennego pobytu dla osób z zaburzeniami psychicznymi, z którego korzystać będzie 20 wskazanych osób.

Przegłosowano również, pierwszą od 6 lat, podwyżkę uposażenia Starosty Michała Wojtkiewicza (o 800 zł). Dotychczas pobierał on z kasy Starostwa około 5.600 złotych wynagrodzenia netto.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 12)Dodaj komentarz
(01-09-2004) a :
mało było trza wziasc wiecej i za co?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2004) bogdan :
za co p.starosta pobierał 5.600 od 6 lat jak głosowała tak zwana opozycja PSL

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2004) Koń który mówi :
Jak to za co? za stracone dotacje bo się chłopcom nie chciało zebrać na sesje i coś tam uchwalić. Może i chciało ale takiej sesji się nie zwołało. Ale co tam te pare straconych milionów kto o tym pamięta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2004) Zorro :
czemu radni nie zlikwiduja starostwa nz guzik tylu tam zasiada partaczy a plikwidiwac powinni od stanowiaka starosty itak jechac w dul bo tylko trafia brac kase i nic nie robic

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2004) bogdan :
już wiem za co -tak jak wszędzie -za brak kompetęcji- a co z PSL JAK GŁOSOWALI?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2004) Robert :
jasne, Starosta powinien według Was zarabiać tyle ile sekretarka u niego. Wy sobie w ogóle zdajecie sprawę ile on czasu pracuje i ile spoczywa na nim odpowiedzialnosci. Musi to robić niegłupio , skoro już drugą kadencję go wybierają. Pierwsza od 6 lat podwyżka i takie "halo". Wy chyba naoprawdę tęsknicie za komuną i jej urawniłowką.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2004) bogdan :
Szanowny p.Robercie poruszył pan dwa aspekty sprawy i tak; wiemy że zbyt wysokie zarobki sekretarek p.starostów nie są wynikiem ich kompentencji tak jak też wyborów na stanowisko starosty.Starostów wybiera sie z klucza politycznego,co do komuny -byłem jej przeciwnikiem- to właśnie kacki typu 1sekretarz dostwali prowity za samo bycie tak jak dżis p. W.... ZAPYTAJ O TO LPR PARTI BEZ RODOWODU PRL

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2004) Obserwator :
a ja myslę, że dwie-trzy średnie krajowe dla Starosty akurat to nie jest jakieś rozpasanie. Natomiast otwartym pozostaje pytanie, czy w ogóle potrzebne są powiaty. I tu przychylałbym sie do odpowiedzi na nie. Myślę sobie, że jakiś mariaż propozycji UW i PSL z 1998r. byłby najlepszy. Tzn. Pozostawienie tych 49. województw jako szczebla posredniego (czyli w miejsce ponad 300 powiatów !!!) a nad nimi tylko wyodrębnienie góra 8 makroregionów (prowincji). Byłoby dziesiątki tysięcy mniej tej biurokracji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2004) bogdan :
czy obserwator jest zorjętowany jakie zadania wykonuje starosta-ile śodkow w budżecie jest przeznaczonych na zadania celowe jeżeli tak to dziwie się dlaczego działa na pana określenie starosta.to wszystko potrafi śrdniej klas stażysta WSB

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2004) bogdan :
jeżeli ktoś nazwał by kogoś kasztelanem to ile powinien pobierac uposażenia?/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2004) Obserwator :
Abstrahując od sensowności istnienia powiatów i Starostw - facet stoi na czele kilkusetosobowej a może i większej grupy ludzi (urzędnicy w samym urzędzie i pracownicy podporządkawanych jednostek, np. szkół). I w tym kontekście uważam wynagrodzenie Starosty za "do przyjęcia". Sześć tysięcy z hakiem dla zarzadzającego takim zespołem to nie jest przesadnie wiele. W sam raz. Tylko tyle chciałem powiedzieć. Nie działa na mnie czar słowa "Starosta", "Kasztelan" czy nawet "Regent" . Odpowiedzialność oczywiscie nieco mniejsza niż np. odpowiedzialność Bienia , mniej zadań. To i wynagrodzenie sporo mniejsze od Bieniowego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2004) a :
jak sporo to Bien zarabia z 20000zl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl