Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wizyta niemieckich nauczycieli i uczniów   -   02/9/2004
W niedzielę do Tarnowa przyjeżdża ze studyjną wizytą grupa niemieckich nauczycieli i uczniów, którzy wezmą udział w kilkudniowym programie „Letnia Szkoła Turyngia – Małopolska”. W ramach programu zaplanowano m.in. dwa pikniki regionalne (Dzień Polski i Dzień Niemiecki) z forami dyskusyjnymi i zajęciami dydaktycznymi. Niemieccy goście wezmą tez udział w warsztatach twórczości, zakończonych happeningiem i dwóch tematycznych wycieczkach - do Krakowa i Wieliczki oraz do Ciężkowic.

Ogloszenie
>

Program został opracowany przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Tarnowie wspólnie z Instytutem Kształcenia Nauczycieli Regionu Turyngii.
Celem programu jest zapobieganie powstawania wśród społeczeństwa obywatelskiego grup zmarginalizowanych i słabych społecznie. Działania w programie mają służyć m.in. poprawie sytuacji młodych ludzi na europejskim rynku pracy.
Projekt składa się z dwóch komponentów:
I komponent to promocja dziedzictwa kulturowego narodów obejmująca realizację działań w okresie od 5 do 11 września 2004 roku w Polsce w Tarnowie.
II komponent to przygotowanie do mobilności zawodowej na rynku pracy obejmujące realizację w marcu 2005 roku w miejscowości Bad Berka – Niemcy.

W zajęciach i imprezach przygotowanych w ramach "tarnowskiej" części programu weźmie udział po kilkunastu nauczycieli polskich i niemieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz po 30 uczniów w wieku 14 do 19 lat.
Program finansowany jest z budżetu Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie oraz szeregu firm - sponsorów.

- Dołożyliśmy wszelkich starań, aby spotkania w czasie wizyt przebiegały przy wykorzystaniu niekonwencjonalnych metod pracy, przy współudziale moderatorów artystów (m. in. plastyków, muzyków, przedstawicieli pantomimy), zaproszonych zespołów tanecznych i przedstawicieli rękodzieła - mówi jedna z organizatorów Bogumiła Surowiec. - Wszystkim działaniom będą towarzyszyć elementy pobudzające różne zmysły sensoryczne a więc: degustacja potraw, ruch sceniczny, muzyka, taniec, gra świateł i barw, wykorzystanie przestrzeni, wykorzystanie walorów otoczenia naturalnego. Zaplanowane efekty wizualne to np. duże obrazy - puzzle, przestrzenne kompozycje i tematyczne spektakle.

Kulminacyjne elementy programu to dwa pikniki. Pierwszy - Dzień Polski- rozpocznie się o 9.00 w MCDN ODN (ul. Nowy Świat 30) we wtorek 7 września o godz. 9.00. Następnego dnia o tej samej godzinie rozpocznie się tutaj Dzień Niemiecki. W trakcie pikników przewidziano forum dyskusyjne i zajęcia dydaktyczne odrębne dla nauczycieli i uczniów. Będą też prezentacje multimedialne i degustacja potraw niemieckich i polskich. 9 września w Domu Pracy Twórczej Artystów Plastyków w Jeżowie zaplanowano Warsztaty Twórczości "Szukamy europejskich korzeni", które zakończy happening "Tworzymy most kulturowy". Przed warszatami rozegrany zostanie m.in. mecz piłki siatkowej Polska - Niemcy.
Goście z Turyngii odwiedzą też Wieliczkę, Kraków i Ciężkowice. Z Tarnowa wyjadą 11 września.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl