Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Minuta ciszy dla dzieci z Osetii   -   06/9/2004
Szkoły w naszym regionie przyłączyły się dziś do apelu wielu polskich pedagogów i ministra oświaty, rozpoczynając dzisiejsze lekcje w klasach od uczczenia minutą ciszy pamięci ofiar ataku terrorystycznego w Biesłanie (rosyjska północna Osetia). W piątek w jednej ze szkół w tej półnokaukaskiej republiki zginęło co najmniej 400 osób, głównie dzieci, które stały się zakładnikami terrorystów w środę, w trakcie inauguracji roku szkolnego.

Ogloszenie

Ostateczne szacunki dotyczące liczby ofiar mówią o co najmniej 400 zabitych. Poszukuje się wciąż około 200 osób, więc liczba ta może jeszcze wzrosnąć.

Niewysłowiona tragedia, która wydarzyła się w szkole w Biełsanie poruszyła cały świat. W geście solidarności z ofiarami zamachu terrorystycznego i ich rodzinami minutą ciszy ucczcili dziś pamięć zabitych nie tylko uczniowie i nauczyciele w całej Polsce, ale też wiele rozgłośni radiowych, które o godz. 8.00 na kilkanaście sekund przerwało swój program. Wczoraj wieczorem w oknach tysiącach polskich domów zapłonęły symboliczne świece.

fot. AP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(06-09-2004) Obiektywny :
oczywiście się przyłączyłem, pomodliłem. To wielki wstrząs. Zastanawiam sie jednak dlaczego podobnych gestów nie organizowano też wtedy, jak setki dzieci ginęły (nadal giną) w Groznym i w okolicach pod bombami rosyjskimi. Wtedy, gdy żołnierze rosyjscy gwałcili czeczeńskie dziewczeta, gdy mordowano bez pardonu każdego czeczeńskiego "mężczyznę" od 12 roku życia (kto tam zaglądał w metrykę ?). Tragedia w Biesłaniu nie jest pozbawiona kontekstu. Co nie oznacza, że znajduję słowa jakiegokolwiek usprawiedliwienia dla tej zbrodni. Ale tej przynajmniej nikt nie ukrywa, natomiast ludobójstwo na Czeczenach spowszedniało, niewielu już to obchodzi, a rosyjska armia i KGB tuszuje te zbrodnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2004) Winetou :
winna jest Rosja i cxaly ich ustruj onisa gorsi niz wszyscy zamachowcy.Ten przeklety Putin to kolejny upior Rosji po leninie ios talinie gadach cholernych Zapalmy swieczke nad tymi malymi dziecmi chociaz takie same dizeci byly zabijane i gwalcoene przez Putinowske wojska .jedna band.powiedzialem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl