Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wojnicz wzorem   -   11/9/2004
Trwa dynamiczny rozwój gminy Wojnicz. Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Wiesław Zimowski, który w środę odwiedził gminę, nie zawahał się stwierdzić, iż Wojnicz jest wzorem przedsiębiorczości na skalę Małopolski. Samorząd opracował kompleksowy plan rozwoju gospodarczego, wiele zrobiono, korzystając w małym zakresie z budżetu województwa. - Tym bardziej trzeba gminie pomóc - dodał.

Ogloszenie
>
Wojnicz jak burza
W ciągu dwóch lat, kilkaset metrów od centrum Wojnicza powstała strefa gospodarcza z kilkoma przedsiębiorstwami. Inwestorzy rozpoczynają budowę następnych. W ten sposób zagospodarowano ponad 20 hektarów nieużytków. W nowych przedsiębiorstwach pracę znajdują wojniczanie, a także mieszkańcy Tarnowa.

Zapowiadane przez wójta Zbigniewa Noska kolejne ważne przedsięwzięcie dochodzi do skutku. Jest nim budowa obwodnicy, która powinna być gotowa już za dwa lata. Nowoczesna droga odciąży centrum miasteczka, a połączy "czwórkę" z siecią dróg w Zielonym Parku Przemysłowym. Wojnicz -jak mówią obserwatorzy - idzie jak burza - planując następną kompleksową inwestycję - dokończenie budowy kanalizacji i połączenie jej z oczyszczalnią w Tarnowie.

W środę zapoczątkowano nowy program - poprawa bezpieczeństwa pieszych. Samorząd, wraz z gościem, Wiesławem Zimowskim dokonał symbolicznego otwarcia przejścia dla pieszych w Olszynach. Nowoczesny chodnik ciągnie się na długości jednego kilometra, jego budowa kosztowała ponad 180 tys. zł, połowę tej kwoty sfinansowano z budżetu wojewódzkiego. Przejście oddzielone jest od głównej szosy pasem zieleni, przechodniom a zwłaszcza dzieciom nie grozi wypadek. Gmina planuje budowę kolejnych bezpiecznych przejść, licząc na finanse z funduszy unijnych. Wiesław Zimowski zapewnił, iż Urząd Marszałkowski będzie wspierał zabiegi gminy o zdobycie potrzebnych funduszy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl