Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   4 xTAK już w Tarnowie   -   15/9/2004
We wtorek ruszyła akcja referendalna Platformy Obywatelskiej w Tarnowie "4x TAK". - W ciągu kilku najbliższych tygodni będziemy starali się zebrać cztery tysiące podpisów, bo tyle miasto Tarnów ma zebrać w skali Małopolski - mówi przewodniczący tarnowskiej PO i jednocześnie pełnomocnik ds. referendum, Ryszard Żądło.

Ogloszenie
>

Akcja prowadzona jest na skrzyżowaniu ul. Wałowej z Katedralną, pod tarnowskim biurem PO. Znajduje się tutaj dobrze oznakowany stolik, przy którym można składać podpisy w sprawie projektu zaproponowanego przez PO.

Stolik, wraz z młodymi ludźmi zbierającymi głosy poparcia od tarnowian, ma się pojawiać w tym miejscu codziennie, w godzinach przedpołudniowych. Poparcie dla projektu można w razie czego składać bezpośrednio w biurze PO, na pierwszym piętrze kamienicy.

- Oprócz tego będziemy starali się prowadzić naszą akcję pukając do mieszkań tarnowian - zapowiada przewodniczący Żądło. - Po uzgodnieniu z proboszczami parafii, będziemy starali się zbierać podpisy również przed kościołami w niedziele.

Referendum zaproponowane przez PO miałoby dotyczyć czterech spraw: zniesienia Senatu, ograniczenia liczby posłów z 460 do 230, zniesienia immunitetu parlamentarnego i utworzenia okręgów jednomandatowych w nadchodzących wyborach. Tekst i fot. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 35)Dodaj komentarz
(15-09-2004) klon :
PO się stacza co najmniej w 2 punktach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2004) Zaściankowiec :
Oprócz JOW [z resztą UW i AWS była przeciez przeciw ...] to czysty demagogiczny populizm !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2004) bogdan :
liberałowie z PO nawjązują wspólprace z proboszczami -co z tego wyniknie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2004) Winetou :
Jak sie to czyta fajnie wyglada tylko?bjak wygrywaja wybory odrazu przechodzi politykom ten pomysł .Juz kiedys SLD wprowadziło w kampani ,ze zlikwiduja Senat i co ?Dalej jest .Teraz PO chce zdobyc wyborcow,a czy zrealizuja ten pomysł.Poniewaz jest przedni 230 posłow -- po co wiecej --w Radzie miasta jest teraz 25 i tez wystarczy.Powiedziałem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2004) gonzo :
To sejm trzeba zlikwidować a nie senat !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2004) geldo :geldo@op.pl 
nie rozumiem tej hecy z referendum i nikt tego nie wytłumaczył . Skądinąd słuszne postulaty wymagają zmiany konstytucji a konstytucji nie zmienia się w referendum tylko ewentualnie ją zatwierdza (jak parę lat temu). O co więc chodzi platformersom ? Tylko o szum ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2004) WIN :
"Trochę" zagalopowali się platformiacy.Może liczbę posłów można zmniejszyć lecz likwidowanie drugiej instancji jaką jest Senat -nie ma sensu.Następne dwa postulaty dotyczące- zniesienia immunitety czy okręgi jednomandatowe, to słuszne postulaty.Ale ta metoda kampani - z tymi czterema postulatami załatwia negatywnie ich działanie. Proponuję zagłosować na obywatelską inicjatywę tworzenia okręgów jednomandatowych- w ich założeniu jest zgłaszanie do udziału wszystkich obywateli kraju, którzy spełniają wymogi podstawowe(zdrowie,kompetencje ,wiarygodnosć, niekaralność i czyste konto w IPN). Będę swoją osobą odpowiadać za swoje decyzje prez wyborcami i im się "spowiadać". Przynależność do partii ma drugoplanowe znaczenie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2004) nie PO drodze :
Znieść senat i wariatom z sejmu już nic nie stanie na przeszkodzie O to chodzi Platfusom? Jak chca oszczędzić to niech bedzie referendum zeby odebrac partiom te miliony złotych Przypadkowo Po o tym zapomniała? To dzięki Platfusom płacimy co roku miliardy dla Unii a oni mają za to szkolenia od Niemców I moze zrobimy referendum co zrobić z tymi co robią tu politykę wygodną dla Niemców?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2004) dzwon :
Pieprszyc wybory i polityków zamiast do urn wole iść na piwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2004) MM - 47 :5130881 marmor@tlen.pl 
Nie darzę zbytnią sympatią politycznych spadochroniarzy z PO, jednak tym razem przyznaję im całkowitą rację. W przypadku wyborów do Sejmu norma przedstawicielska wynosi 1 poseł na 69 tys. mieszkańców. Gdyby te normy przyjąć w Chinach - ich parlament liczyłby ok. 25 tysięcy deputowanych ( a liczy niewiele ponad 3 tysiące). Gdyby z kolei przyjąć w Polsce normy przedstawicielskie rodem z Chin, nasz parlament liczyłby tylko ok. 100 posłów. Tyle też powinien liczyć posłów nasz Sejm, bez Senatu oczywiście. Rada miasta Nowy Jork liczy 12 radnych. Tak deputowani chińscy, jak i radni z NY - o wiele lepiej rządzą niż nasi "patrioci". Popieram więc akcję Platformy Obywatelskiej i zachęcam tarnowian do składania stosownych podpisów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-09-2004) MM - 47 :5130881 marmor@tlen.pl 
Popieram rówmież zniesienie senatu RP. Tenże twór polityczny to zbiór 100 ignorantów, ludzi politycznie przegranych, którzy pełnią z reguły funkcje korekty literackiej Sejmu. Do tego wystarczy 10 - 15 mądrych prawników (bez klubów parlamentarnych,kół, samochodów służbowych , biur z liczną obsługą i drogim wyposażeniem technicznym, diet, wypłat i niczemu nie służących podróży służbowych etc.). Popieram gorąco ideę utworzenia okręgów jednomandatowych. Może wreszcie liczba 3910 głosów będzie adekwatna w wyborach sołtysa, radnego ale nigdy posła. Taką liczbę głosów otrzymał nasz poseł Andrzej Skrzyński (SLD) i wszedł z listy partyjnej. Inny tarnowski poseł pan Curyło (Samoobrona) ma zawodowe 3 letnie wykształcenie i plecie infantylne andromy z trybuny wzbudzając ni to szyderstwo ni to politowanie innych posłów. Pan Grad umiał inteligentnie nagrać kupę "szmalu" firmie jakoby żony oczywicie wykorzystując swoje funkcje sejmowe, Może wybory w okręgach jednomandatowych nie dopuszczą do Sejmu złodzieji, kombinatorów, przestępców i Sejm z kabareciarsko-tragicznych funkcji zacznie funkcjonowac jako mniej sensacyjny, a bardziej sensowny najwyższy organ ustawodawczy najbiedniejszego kraju w Unii Europejskiej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) zasada (antykwas) :
jeden prezydent był komunistycznym watażką, drugi elektrykiem po zawodówce, trzeci jest drobnym kłamcą lubiącym łyknać - czy zniesiemy urząd prezydenta (wybieranego w jednym wielkim JOWie - ludzie nie mogą nie wiedzieć kogo wybierają... analogicznie jak senat pełen ignorantów - jesli senat jest takim siedliskiem głupoty wybieranym w niemal JOW, to po co PO namawia do JOW??? By i sejm takim został, czy może agrumentacja dot. zniesienia senatu jest fałszywa?) A co reszty trudno sie nie zgodzic w wielu miejscach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) rzeznik z tarnowa :
zalozenia dobre tylko kto mialby to zrobic ? PO zapomni o tym na drugi dzien po wyborach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) gość :
jaka róznica czy ignorantów jest 460 czy 230 skoro wybierają ich jeszcze więksi (czasem MEGA-) ignoranci przy urnach? Przecież cały sejm Skrzyńskich, Curyłów i im podobnych wybrali jeszcze więksi od nich dyletanci. I okregi jednomandatowe wiele tu nie wniosą. Vide senat z wybranymi omc jednomandatowo 70 "senatorami" z SLD i co pomogło? Rzecz nie tyle w sposobie wyłaniania, choć ignorantom przy urnach łatwiej zrozumieć "po twarzy" niż po partii (zawsze i tak wybierają twarz, choć miejsce na liście ustala im partia, ale mogą przecież wybrać kogoś ze środka listy - broni im ktoś? Nikt, ale w swoich móżdzkach decydujących o losach kraju sądzą, że jak wybiorą ze środka to "nie ma szans" wiec wybierają najsilniejszego na liście co niekoniecznie oznacza najlepszego dla kraju. Czy ktoś naiwnie sądzi, że w jednomandatowych występować będą inni? Bez żartów) Założenia się wcale nie są dobre tylko złe. I nie ważne kto je wdroży jeśli będą dobre ale i nie ważne kto wdroży złe. Zniesienie senatu - brak kontroli nad nieszczęsnym sejmem. Zmniejszenie liczby posłów - miła kosmetyka. Zniesienie immunitetu ( w sprawach poza karnych także?!) - możliwość rugowania z sejmu każdego kto podskoczy rządzącym (proszę sobie przypomnieć po co immunitet wprowadzono). Wprowadzenie jednomandatowych - hołd składany naiwności. Dużo pisania a i tak ignoranci przy klawiaturze nie zrozumieją.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) trokel :
Wszystkich Serdecznie Zapraszamy na poprzenie naszej inicjatywy 4xTAK. Każdy głos się liczy, by zlikwidować to co każdego z nas denewruje!!! Pozdrawam. SMD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) trokel :
Panie rzeźniku z Tarnowa, myślę że Paltforma podoła temu przedsięwzięciu i wbrew oczekiwaniom niektórych przeciwników PO dokończy to co zaczęła.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) Wałowa :
która PO bo w Tarnowie są 2?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) korzenny :
nas na ten przykład denerwuje PZPR i AWS i ich pociotki z UW. Kto w PO nie jest z AWS (taki wojewoda i wiceminister zdrowia jeden dla przykładu z Tarnowa, eurodeputowany Buzek Jerzy "docent") albo z UW/UD-KLD (cała reszta), czy SMD przybudówka UW obecnie w PO? Co zrobili poprzednio? Kto wierzy że teraz beda robic co innego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) ziom :
KIEŁBASA WYBORCZA RUSZA CAŁĄ PARĄ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) ZIOM ZE ZGŁOBIC :
I CO Z TEGO ŚWINIE BĘDĄ DALEJ JA JUŻ SIĘ PRZYZWYCZAIŁEM DO CHLEWU JAKI MAMY W POLSCE KAŻDA ŚWINIA PCHA ŚIĘ DO KORYTA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2004) BEZROBOTNY :
SĄ WOLNE MIEJSCA OBECNIE NIE PRACUJE MOGĘ SIEDZIEĆ I ZBIERAĆ PODPISY I JAKIEŚ PARE GROSZY WPADNIE CHYBA ŻE JUŻ ZNAJOMI SIEDZĄ

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2004) rzeznik z tarnowa :
do zacnego grona nieudacznikow dolaczyla wlasnie paniH.Gronkiewicz-Waltz wslawiona prosbami do ducha swietego o pomoc w wyborach.pani ta byc moze przycignie do PO kolezanki z kolka rozancowego.pan( I)Trokel mocno wierzy w to co robi ale w stosownym momecie odrzuceni a przyspawani do stolkow uciekinierzy z UW ,AWS, ZHN , i skad tam jeszcze pokaza gdzie jest miejsce mlodych reformatorow.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2004) fun :
a wiec koalicja ZChN & PO. Co na to koalicja PSLPR i pampersiaki ze związkowcami z PiSu?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2004) rzeznik z tarnowa :
nazwisko pani Waltz we wladzach PO spowoduje znowu obnizke notowan .czas dewotek sie skonczyl.i nawet duch swiety nie pomoze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2004) confes :
Waltzowa Waltzową w PO czy nie w PO, skoro ABW tak chce, ale zostaw rzezańcu Ducha Świętego w spokoju. Nie będziesz brał Imienia Pana swego na daremno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2004) rzeznik z tarnowa :
to nie ja kastracie to pani Waltz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2004) geldo :geldo@op.pl 
i dalej nikt mi nie wytłumaczył, po co to całe referendum skoro i tak nie można zmieniać konstytucji w tym trybie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2004) M.Wietrzyk :
Żeby lud widział, że coś się robi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2004) T. Rybuna :
Autokreacja Jana Rokity przy okazji afery Rywina to już historia. Nowe pomysły PO są słabe. Myślę, że zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum konstytucyjne nie przełoży się na wzrost poparcia dla PO - komentuje prof. Wojciech Łukowski, socjolog. Poza tym bardzo tragicznie może się skończyć dla tej partii szpagat, który wykonała. Z jednej strony zabiega bowiem o przychylność klasy średniej, ludzi sukcesu, a z drugiej używa argumentów populistycznych, by przyciągnąć ludzi niezadowolonych i sfrustrowanych. Dla obu tych grup wyborców przestaje być wiarygodna. (PAP)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2004) (Stanisław Michalkiewicz) :
na marginesie, o rabusiach: Kiedy rządząca Francją sto lat temu "republika kolegów" brnęła od skandalu korupcyjnego do skandalu, tamtejsi socjaliści próbowali poszczuć ludzi "na proboszcza". Zbankrutowane komuchy polskie uczepiły się tej deski ratunku i próbują poszczuć opinię publiczną na Kościół w nadziei, że odwróci to uwagę od różnych Jagiełłów i innych, jeszcze niewykrytych i niezłapanych. W tym celu wykombinowały, że zlikwidują Fundusz Kościelny. Powstał on w 1950 r. Komuch skonfiskował kościelne nieruchomości, a z płynących z nich dochodów ustanowił ów fundusz, z którego miały być finansowane potrzeby Kościoła i duchowieństwa. Obecnie komuch podnosi, że Fundusz Kościelny finansowany jest z budżetu. To akurat prawda, ale skoro tak, to gdzie się podziały skonfiskowane nieruchomości, że już nie przynoszą żadnego dochodu? Komuch kłamie, że nieruchomości te Kościołowi oddał, ale 20 września JE abp. Gocłowski wyjaśnił w TVP panu Janikowi, że oddał tylko nieruchomości przejęte wbrew ustawie z 1950 r., a przejętych zgodnie z tamtą ustawą nie oddał. Kto zatem rozkradł te nieruchomości i gdzie schował szmal? Niech komuch lepiej to wyjaśni, zamiast szczuć na "wroga klasowego". Przeprosiny za komunizm nie wystarczą; trzeba też oddać ukradziony portfel.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2004) mateo(ratio legis) :5113339 mateo007@poczta.onnet.pl 
Chciałem przypomnieć kilku osobom szumnie wypowiadającym swoje niejednokrotnie wartościowe opinie, że akcja PO nie jest zbieraniem podpisów pod projektem ustawy , czy ustaw (tzw inicjatywą ludową-100 000 podpisów) a jedynie - czy może aż pod wnioskiem o rozpisanie referendum ogólnokrajowego(500 000 podpisów). Jeśli ktoś poważa choćby jeden z postulatów PO(jeden z tych czterech) nie powinien krytykować całej akcji ponieważ jest ona próbą dania mu możliwości wypowiedzenia się w referendum.1 tak , 3 nie ... 2 tak , 2 nie itd . Jest to(takie wypowiedzi) wiec torpedowanie idei demokracji bezpośredniej.Jeżeli produkty legislacyjne parlmentu są dla nas niezadowalające, dajmy sobie szanse wypowiedzenia się w referendum. Nie musisz popierać wszystkich postulatów żeby podpisać się pod wnioskiem. Powtarzam - jest to wniosek o poddanie ważnych kwestii pod głosowanie ogólnokrajowe. Dopiero wynik referendum w poszczególnych kwestiach , zależnie od wyniku procentowego i frekwencji jest otwarciem ścieżki legislacyjnej!!!!Nie zaszczuwajmy się bezmyślną separatystyczną ideą międzypartyjną. Decycyzję podejmiesz TY w REFERENDUM! Podpisanie tego wniosku nie jest polityczną lojalką!!!Ja podpisałem - a jak będę głosował w referendum (mam nadzieję że do niego dojdzie)- nie powiem! Sapere aude!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2004) rzeznik z tarnowa :
spox.kosciol i tak jest najwiekszym posiadaczem ziemi w Polsce .zwazywszy na ilosc mercedesow i innych aut z gornej polki pozwole sobie stwierdzic ze zus moga oplacac za siebie,jak rownierz powinni placic podatki.bowiem w panstwie prawa nikt nie powinnien stac ponad prawem.na zakonczenie pozwole sobie stwierdzic ze w zadnym nowoczesnym panstwie na swiecie nie ma takiej sytuacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2004) malo :5113339 
pytanie do rzeznika.. a właściwie dwa..:1w jakiej formie widzisz opodatkowanie kleru?Bo to nie jest prawdą , że kler nie płaci podatków> 2czy ta dyskusja jest poświęcona formom opodatkowania?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2004) kola :
padlo pytanie jaka jest roznica czy poslow jest 460 czy 230. odpowiedz jest chyba prosta...mniej kasy wydra..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2004) mateo :
Odpowiedz jest może nieco bardziej złożona!Że mniej kasy wydrą to racja ale nie jedyna. Jeśli założymy że bedą okręgi jednomandatowe to oczywista jest potrzeba zmniejszenia liczby posłow bo jak to już ktoś powiedział absurdem by było gdyby na trzy gminy przypadał jeden poseł . innymi słowy - nie można stworzyć 460 jednomandatowych okręgów wyborczych bo byłoby to zaprzecznie idei zakładanej reformy jeśli chodzi o sposób (nie liczbę)wybierania posłow!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl