Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Gmina Tarnów ma nowy budżet    -   26/1/2011
Wieści z gminy Tarnów
Zdecydowanie najważniejszą decyzją podjętą przez Radę Gminy Tarnów na jej czwartej sesji we wtorek, 25 stycznia było przyjęcie uchwały budżetowej na rok 2011. Za przyjęciem budżetu radni zagłosowali jednogłośnie.

Ogloszenie
>

Zadowolenia z budżetu nie kryje włodarz Gminy Tarnów. -Jestem zadowolony nie tylko dlatego, że radni w tej kwestii okazali się jednomyślni, ale przede wszystkim dlatego, że jest to bardzo dobry rozwojowy budżet – konkluduje Grzegorz Kozioł. -Znalazła się w nim duża ilość zadań inwestycyjnych i zostały zabezpieczone środki na wszystkie zadania inwestycyjne, na które będziemy składać wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych – dodaje.
Budżet – zarówno po stronie wydatków, jak i dochodów – utrzymany jest na poziomie ubiegłego roku. -Wszystkie zadania, które do tej pory realizowaliśmy jako gmina lub były z budżetu gminy dofinansowywane, będą utrzymane – podkreśla włodarz Gminy Tarnów, wymieniając w tym miejscu finansowanie sportu, czy dofinansowanie do działalności stowarzyszeń. Jak zapewnia, nie będzie również oszczędzania na oświacie. -Rokrocznie do funkcjonowania oświaty dokładamy około ośmiu milionów złotych i pragnę zapewnić tych wszystkich, których martwią płynące z innych gmin wiadomości o zamykaniu szkół, że w Gminie Tarnów taka sytuacja nie będzie miała miejsca - dodaje.

Zdaniem wójta, budżet jest skonstruowany w taki sposób, że jego efekty tak naprawdę będą widoczne za 2-3 lata. Szef gminnego samorządu rozwiewa też wszelkie obawy co do niebezpiecznego wzrostu zadłużenia w sytuacji, gdyby środków zewnętrznych nie udało się pozyskać. -Rozpoczniemy tylko te zadania, na które otrzymamy dofinansowanie – zapewnia. Zdaniem wójta, budżet jest dobrze przygotowany do przyjęcia jak największej ilości środków unijnych. -W sytuacji, gdy znajdujemy się już praktyczne na finiszu okresu programowania, jako jedna z nielicznych gmin jesteśmy zdolni skonsumować praktycznie każdą ilość środków zewnętrznych. Dlatego przygotowaliśmy aż osiem wniosków – pięć do PROW, jeden do MRPO oraz dwa za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania – zaznacza.

Mówiąc o planowanych inwestycjach, wójt Grzegorz Kozioł w pierwszej kolejności wymienia dokończenie już rozpoczętych zadań: rozbudowy szkoły w Tarnowcu, domu wielofunkcyjnego z przedszkolem w Zbylitowskiej Górze, przedszkola w Zgłobicach. -Będziemy budować centra wsi w kolejnych miejscowościach, remontować szkoły, przedszkola, ośrodki zdrowia. Będziemy też budować nowe drogi i wykonywać nakładki asfaltowe. Jednak również i w tym roku przy tworzeniu budżetu naszym priorytetem była troska o równomierny rozwój wszystkich miejscowości – zapewnia włodarz Gminy Tarnów.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947