Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wnioski i interpelacje Jakuba Kwaśnego    -   27/1/2011
Trwa sesja Rady Miasta Tarnowa...
Od kilku godzin trwa zaplanowana na dziś 27 stycznia druga część VI sesji Rady Miasta Tarnowa. Wśród interpelacji i wniosków radnych nie brakowało tych dotyczących miejsc parkingowych. Kwestię tę podnosił m.in. radny SLD Jakub Kwaśny, który nadesłał również do naszej redakcji informację o swojej bieżącej aktywności.

Ogloszenie

Radny pisze, iż na każdej sesji zgłasza w formie wniosków i interpelacji, pomysły jakie pojawiły się w trakcie jego kampanii wyborczej i znalazły się w jego wizji Tarnowa 2010-2014. J. Kwaśny podkreśla, że za pomysły te dostał nominację do "Złotej Róży" Tygodnika Temi.
Na dzisiejszej sesji radny zgłosił pomysł na rozwiązanie problemu - braku miejsc parkingowych w Tarnowie. Jego zdaniem obecnie problemem nie jest ilość miejsc w centrum miasta, ale opłaty parkingowe, które nie są skutecznie egzekwowane. ”Dlaczego tyle osób parkuje na pl. Kazimierza? Większość z rejestracjami KTA, KBR, KDA itp…? A na płatnym parkingu przy św. Anny są zawsze wolne miejsca? Nieuchronność opłaty parkingowej jest sposobem na większą rotację miejsc w centrum, dlatego skoro miasto nie radzi sobie z tym zadaniem, a przychody z kart parkingowych stanowią jedynie 50% możliwej i realnej sumy to proponuję ogłosić przetarg na obsługę strefy płatnego parkowania firmie prywatnej. Będzie z pewnością bardziej skuteczna!” - pisze radny.
Według analizy J. Kwaśnego przyszłe przychody mogą kształtować się następująco: 2000 miejsc postojowych w SPP x obłożenie w 0,60 (60%) (nie wszystkie miejsca są w centrum, zatem przyjęta zostaje wartość efektywną) x 6h (podobnie jak w obłożeniu przyjmuję wartość efektywną wobec 9h) x 1,70 za h postoju x 20 dni w miesiącu x 12 miesięcy - 2000 x 0,60  x 6 x 1,70 x 20 x 12 = 2.937.600 PLN.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 46)Dodaj komentarz
(27-01-2011) Panie Kwaśny :
dlaczego nie odpowiada pan na portalu radni .pl tak jak przed wyborami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) ZX :
A ten przetarg, wygrają koledzy tatusia, P. Kwaśnego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) KTAznaczywieśniak? :
człwieku odp...mam rejestracje KTA i parkuje i płace...Co to już ludzie z rejestracjami KTA to jacyś podludzie bo nie mają tyle kasy co Pan radny i rodzinka? Pięknie nam sie zwielmożyła socjaldemokracja! Panich się znalażły!!!...no i informuję!!! Ilość miejsc parkingowych w centrum jest problemem!!! Rozwiązaniem nie jest firma zewnętrzna ścigająca i goniąca kierowców po ulicach, tylko zwiększenie ilości miejsc parkingowych, parkometry. Na płatnym parkingu na św Anny często , bardzo często nie ma miejsca, wiele osób w tym zmotorozowanych Tarnowian o nim nie wie. Wiele osób nie "zapuszcze się w sw Anny bo tam jest jednokierunkowa i jak nie ma miejsc to niestety Bema w lewo, tam burek wię nie staną raczej na pewno i po jabłkach na około do wałowej modlić się o miejsce do parkowania. Wiele osób poprostu nie lubi jeździć wkoło!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) jw :
Tak,tak firma zewnętrzna juz to znamy. W Krakowie jak wprowadzili parkometry to potem się jednej firmy zewnętrznej nie mogli pozbyć i płacili podwójnie! Proponuje uzalężnić dotację dla TZDM od poprawienia ściagalności opłat parkingowych w jakiej części można się zastanowić, wtedy się lepiej postarają gwarantuję.Generalnie jednak problem polega na zbyt małej ilości miejsc parkingowych i braku pomysłu na rozwiązanie dla stających "na chwilę", którzy nie mają czasu biegać do kiosku po kartę parkingową bo droga do kiosku zajmuje więcej czasu, niż łączny czas załtwienia sprawy w jednym sklepie! Rozwiązanie-parkometry. Drogie ale efektywne! oraz oczywieście budowa nowych płatnych miejsc parkingowych oraz wprowadzenie elestycznych form kart parkingowych. Bo jak stoje 5 minut to chce płacić za 5 minut a nie za godzinę bo akurat tylko taka karta była!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) Tarnowianin :
Ten portal jest stronniczy - pytania zadaje nie tylko Kwaśny, innych radnych pytania sa madrzejsze, dojrzalsze a Kwasny odkąd ze Ścigałą sa ba bakier to sie wymądrza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) wieśniak :
Mam KTA i będę parkował gdzie mi się podoba a tobie KWAśny od tego wara!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) KTA :
Mój dziadek walczył w 39 za ten kraj, a teraz ktoś mi będzie mówił, gdzie mi wolno, a gdzie nie wolno parkować tylko dlatego, że mam KTA? Co z tą Polską??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) elf :
proponuję wprowadzić na rogatkach dla KTA i innych wiosek dodatkowe opłaty np: wjazd za 5 zeta

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) KTA :
Elf to wprowadzaj i wypad z mojego kraju chyba, że twoi dziadkowie za niego walczyli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) ewa :
tak ELF wspaniale to ująłeś , KTA to najgorsi kierowcy , jadąc za takim autem z taką rejestracją można dostać obłędu.../ktos kiedyś słusznie ich nazwał katalończykami/, rogatki a reszta drogi autobusem ,chachacha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) popieracz miejski :
w pełni popieram pomysł Elfa, z tą różnicą, że opłatę podwyższałbym do 10 zł dla KTA, KBR, KDA, RDE. Pruje takie po ulicach miasta, każdy z licznej rodziny śfogrów oczywiście swoją wypaśną bryką, bo jakżeby dupę upchali do jednego, znaków jakby nie widziało, o przejściach dla pieszych wydaje się, że w ogóle nie słyszało. Zgroza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) KTA :
Wprowadzcie sobie te rogatki i nie podniecajcie sie za bardzo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) Tomasz Stelmach :
Jako radny powiatu tarnowkiego wypraszam sobie by radny miejski J.Kwaśny tykał osoby poruszające się pjazdami z rejestracjami KTA ..., każdy z nas płaci za miejsce parkingowe, Skąd pomysł i wiedza że osoby nie mające nr KT nie płacą za swoje miejsca parkingowe ??? bo przeciez w tej "interpelacji" jest taka sugestia -zarzut ...??? Proszę wezwać "swoją" Starż miejską jeśli widzi Pan nieuiszoną opłatę a nie szczuć mieszkańców sąsiadujących powiatów na siebie... to dziecinada .... Tomasz Stalmach,- klub radnych PiS, Rada Powiatu Tarnowskiego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) moherowy hipis :
Pan Kwaśny oczywiście za Chiny Ludowe (do których mentalnie mu blisko) nie wpadłby na pomysł że najlepszym rozwiązaniem kwestii parkowania jest wybudowanie kilku nowych parkingów? Najlepiej jest skłócić ludzi, szczuć ich jeden na drugiego... aspirujecie Kwaśny do członkostwa w PO? bo macie inteligencje przeciętnego leminga z Krakowskiego Przedmieścia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) eradycator :
KSENOFOBIA Jakuba Kwaśnego do rejestracji KTA zapewne uwarunkowana jest niedoborem DOPAMINY . Podstawą działania MÓZGUb są procesy biochemiczne, warto więc rozpatrywać taki mózg na poziomie molekularnym. . Mamy dwa autonomiczne układy nerwowe, sterujące funkcjami wegetatywnymi: układ współczulny (pobudzający, w którym działa adrenalina i dopamina), i układ przywspółczulny (hamujący, głównie acetylocholina, która może też działać w niektórych obszarach mózgu pobudzająco). Mamy dwa podsystemy mózgu: emocjonalny, gdzie dominują niespecyficzne projekcje dopaminergiczne, i racjonalny, gdzie mamy niespecyficzne projekcje cholinergiczne. NARUSZENIE RÓWNOWAGI tych systemów prowadzi do CHOROBY psychicznej (I. Bohr, 2000).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2011) Jakub Kwaśny :
Jak nie ma się do czego przyczepić to czepia się rzeczy najmniej istotnych! Czy w swoim wniosku postuluję o zamykanie miasta na rogatkach? otóż NIE! Czy postuluję by wprowadzić inne opłaty (niższe) dla mieszkańców miasta NIE! Po prostu nagminne parkowanie gdzie tylko się da i nie wypełnianie kart parkingowych jest czymś powszechnym. Miasto nie wydala - kontrolerów jest za mało, ludzie narzekają , że nie ma gdzie parkować ... ale na parkingu przy św. Anny jakoś miejsc nie brakuj! Fenomen? Wyszczególnienie innych niż tarnowskie rejestracje - nie miało na celu różnicować "tych spoza miasta" tylko wskazanie problemu, że mieszkańcy starówki nie mają gdzie parkować! Starówka tarnowska wygląda jak jeden wielki parking, a miejsc brakuje. Kiedyś zrobiliśmy na forum taki eksperyment na pl. Kazimierza ... , później obserwacje ul. Wekslarskiej. Jak Państwo myślą ile osób wypełniło kartę parkingową? Jestem realistą! widzę stan miejskich finansów - życzę, żeby udało się zrealizować dużą inwestycję parkingową (parking podziemny, wielopoziomowy) ale praktyka jest taka, że samochody i tak będą parkować "jak najbliżej drzwi".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) Mizera :
Towarzyszu Kwaśny : NIE MA RÓŻNICY CZY MIEJSCE PARKINGOWE ZAJMUJE KATALOŃCZYK CZY TARNOWIANIN! Wy totalitaryści lubicie dzielić ludzi na lepszych i gorszych. Utrzymujemy kilkudziesięciu strażników miejskich więc niech Twój pryncypał prezydent Tarnowa ich zmotywuje .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) Edi :
Kwaśny na parkingowego i wszyscy będą płacić, gość się marnuje jako bezradny radny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) podżegacz :
Ksenofobia to odwrotna strona altruizmu, wynikająca z istnienia granic . Tendencja genetyczna do identyfikacji z osobnikami przypominającymi "nas" - ( przypominającymi Jakuba Kwaśnego) . ! Kung = "ludzie", wszyscy obcy są "wstrętnymi mordercami".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) lelek :
Panie Kwaśny to nie jest forum wzajemnej adoracji jak Agora, tak żeś sie Pan tam nakręcił na KTA,KBR,KDA, że zaczynasz szerzyć swoją ideologię poza nią. Wystarczy poczytać te bełty na agorze i wszystko jasne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) sasasa :
Prywatne firmy już zajmowały się parkowaniem i pobieraniem opłat. Stawka za parkowanie jest tak niska, że parkingowi zarabiali w granicach 1 zł za godzinę pracy. Przy 18-procentowym bezrobociu na pewno chętnych do niewolniczej pracy nie zabraknie, ale proponowanie cięzkiej pracy za tak nędzne pieniądze, to czysty wyzysk i niewolnictwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) a tak rozsadnie patrzac :
Opieka nad parkingami przez osoby prywatne z zapewnieniem ich wlasciwego stanu latem i zima a jednoczesnie zapenienie wplywow do kasy miasta na dotychczasowym poziomie jest ciekawą propozycją. Byla taki parking kolo dworca i mysle ze parkowalo sie tam kulturalnie placilo i chyba niomu nie bylo zle. Napewno parking byl wlasciwie wykorzystany.Nie wiem jak beda zorganizowane oplaty w ramach karty mieszkanca ale proba przekazania parkingow osobom prywatnym na podstawie ryczałtu rozwiazalaby moim zdaniem szereg problemow nawet moze niekiedy patologicznych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) PO peło :
w zakresie ewentualnych aspiracji radnego do PO. Stanowczo mówimy NIE NIE NIE!!! Modernistycznych socjalisów nie potrzebujemy. Szczerze z tym KTA to jakaś fobia czy co???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) AntyJakub :
Ludzie przyjeżdżają do miasta i zostawiają pieniądze, a Kwaśny wygania ich, żeby parkowali gdzie indziej. Istny cyrk na kółkach

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2011) eradycator :
KSENOFOBICZNE pomysły Kwaśnego to nie nowość - w Częstochowie po zwycięstwie SLD w wyborach samorządowych i objęciu funkcji prezydenta przez zapateryste Krzysztofa Matyjaszczyka nowe władze zaproponowały wprowadzenie opłat dla "turystów" odwiedzających miasto i pobliski klasztor - sanktuarium i siłą rzeczy przekraczających tym samym administracyjne granice miasta. Nieoficjalnie zaproponowano już cenę: 4 złote. . Kolejnym pomysłem Częstochowskiego SLD jest pobieranie opłat za wjazd autobusów z "obcymi" , Częstochowę rocznie odwiedzają 4 miliony pielgrzymów, co według szacunków dałoby miastu kilkunastomilionowe wpływy. Przewodniczący Rady Miasta Marek Balt (SLD) zaproponował, by wpływy przeznaczyć na promocję Częstochowy poprawę infrastruktury oraz załatanie budżetu. Jeszcze przed wyborami Matyjaszczyk złożył do Biura Analiz Sejmowych wniosek z prośbą o opinię prawną w sprawie "opodatkowania" pielgrzymek. http://dzieckonm p.wordpress.com/2011/01/28/prz eor-i-zebrak/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) qwert :
Miałem głosować na kwaśnego jak startował na prezydenta miasta i dobrze że nie głosowałem bo jak teraz każe płacić za parkowanie albo wcale nie parkować to przy jego rządach to za przejście chodnikiem kazałby płacic

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) Bambo :
Czytanie ze zrozumieniem niewiele kosztuje (choć w przypadku niektórych rzeczywiście mogłby to być nadludzki wysiłek). Chodzi tu głównie o to, że mieszkańcy starówki nie mają gdzie zaparkować bo miejsca są zajęte, a że życie pokazuje, że są to rejestracje spoza granic adm. miasta to niestety nie jest wymysł ani zarzut ! W takim razie pytam cwaniaków, którym nigdy nic się nie podoba - gdzie mają wybudować w centrum nowy parking ? A może lepiej zamknąć od ul. Urszulańskiej i Nowego Ś. w górę ul. Krakowską ? I dopuścić tylko ruch pieszych i z identyfikatorami strefy "A" oraz mieszkańców.. P.S. Inna sprawa, że jak się widzi zaparkowane w obrębie skrzyżowania samochody z niestety rejestracjami spoza miasta to można rzeczywiście nabawić się jakichś uprzedzeń.. ja tam tolerancyjny jestem wobec braku kultury jazdy..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) Bambo :
@AntyJakub: Ludzie zostawiają pieniądze niestety nie w centrum miasta, o czym zapewne wiesz bo przecież nie napisałbyś tak bzdurnego komentarza bez wiedzy na ten temat. @sasasa: Nigdy firma zewnętrzna w Tarnowie nie zajmowała się parkingami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) do Bambo :
W 1994 roku pracowałem jako parkingowy w prywatnej firmie. Stałem - to było w lutym - jak idiota na Malczewskiego i wykłócałem się z kierowcami o zapłatę. Firma miała biuro w hotelu Polonia, przy ulicy Wałowej - hotel już nie istnieje. To była zupełnie prywatna inicjatywa. Jak był dobry dzień, to od 8 rano do 17 zarobiłem 10 złotych. PO kilku dniach zrezygnowałem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) sasasa :
Na miejskie korki nie ma doraźnego lekarstwa. Niedawno będąc w Kopenhadze zdziwiłem się, że tam nie widać żadnego paraliżu komunikacyjnego w mieście. Parkingi buduje się na obrzeżach miasta i uruchamia się sprawną komunikację miejską. Dodając do tego rozbudowaną sieć sieć ścieżek rowerowych i miejskie rowery mamy problem z głowy. W Tarnowie był pomysł na rowery miejskie, ale jak większość inicjatyw umarł. Łatanie dziur nowymi dziurami to droga w próżnię.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) Bambo :
1994 roku nie było w Tarnowie wyznaczonej strefy płatnego parkowania. Nie istniał również Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich. Oczywiście te 10 zł to po czy przed denominacją ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) Bambo :
@sasasa - pomysł więcej niż dobry. W dużych miastach w europie są strefy gdzie wjechać może tylko pojazd uprzywilejowany, mieszkaniec, komunikacja miejska (lub też nie) i dostawcy do sklepów. Rowery miejskie to by było coś !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) AntyJakub :
Jak bzdurny komentarz? Jak jadę i parkuję w centrum to zawsze tam gdzie chce coś kupić albo przynajmniej zobaczyć co można kupić. Sam ostatnio wydałem w centrum ok. 500 zeta, na różne rzeczy. To przecież tacy jak my utrzymujemy sklepiki, apteki, przychodnie itp. Jak ludzie pokroju Kwaśnego nie potrafią tego docenić, to trudno. Od 10 lat pracuję w Krakowie, a zakupy i wszystko robię w Tarnowie. To samo różnego rodzaju imigrancji. Więc jakim prawem ktoś mnie wygania z miejsc parkingowych? I gdzie mają budować parkingi? Nie wiem gdzie. Ktoś bierze pieniądze za byciem radnym to może zacząć główkować co z tym problemem zrobić, a nie wypędzać ludzi z jednego miejsca na drugie, bo to żadne rozwiązanie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) AntyJakub :
Dodam, że zawszę płacę za swój postój i ktoś może mieć uprzedzenia do mnie tylko dlatego, że mam rejestracje powiatu tarnowskiego KTA? A co jak bym się zameldował w Krakowie i miał KR to byście kwiczeli z zachwytu, że turysta przyjechał? Jesteście mali i tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) Bambo :
@AntyJakub: Ciekawe na ile Ty byłbyś zadowolony gdyby Tobie ktoś zajął miejsce parkingowe pod domem.. Zrobiłeś zakupy raz na jakiś czas w centrum za 500 zł to jaskółki nie czyni.. i nikt Cię nie wygania przecież, nikt tu nikogo nie wygania :) Sama idea pomysłu nie ma na celu wyganiania ale właśnie rozwiązania problemu z parkingami, żeby nie było problemu typu: przyjeżdżam.. brak miejsc.. jedno kółko wokół, drugie.. i dalej brak, więc pieprzę jadę gdzieś indziej albo zajmę miejsce przeznaczone dla mieszkańców, a za karę bo tak długo szukałem nie wypełnię karty parkingowej. Tego właśnie chyba wszyscy chcielibyśmy uniknąć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) Bambo :
P.S. Nie mówię, że Ty tak robisz.. i nie atakuję kogoś bo przyjechał do Tarnowa na zakupy..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) do wszystkich podtarnowskich dyskutantów :
Czy bylibyście zadowoleni, gdyby auta z rejestracją KT stały non stop pod waszymi chałupami, a wy nie mielibyście gdzie zaparkowac i jeszcze musieli sprzątac śmieci na chodniku przed domem, które w mieście pozostawiacie. Prezydent miasta i radni tarnowscy maja obowiązek dbać o interesy mieszkańcow Tarnowa , a nie Rzuchowej, Zakliczyna czy Pogórskiej Woli. Władza ma więc obowiazek zapewnić tarnowianom miejsca parkingowe w pierwszej kolejności, a to dlatego, że my tutaj płacimy podatki, a nie w Pcimiu. Uważam, że okoliczne gminy powinny się dołożyć do budowy nowych parkingów wielopoziomowych , bo to co jest nie wystarcza dla mieszkańcow miasta, a co dopiero dla przyjezdnych. W wielu miastach na świecie, mieszkańcy mają pierwszeństwo do miejsc parkingowych iw Tarnowie też tak będzie musiało być. To my tarnowianie wybieramy naszą lokalną władzę i ja utrzymujemy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) antyjakub :
To wprowadzcie sobie rogatki i zrobcie centrum osiedlem zamknietym

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) polo :
To jest właśnie nieodpowiedzialne sprowokowanie tematu przez młodego głowni...a , któremu wydaje się ze jest panem tego miasta. Ale taki klimat zrobiliśmy MY , wyborcy. Wielki działacz SLD chce budować swoją pozycje na dzieleniu ludzi, wieśniaki na rogatki , miasto w centrum. Powodzenia!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2011) do wszystkich tarnowskich dyskutantów :
Z jednej strony chcecie być "wielkim Tarnowem", a z drugiej zamknąć się na przybyszów z zewnątrz. Nie widzę konsekwencji w toku myślenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2011) rolo :
Jakubie, mogłeś wyrazić się łagodniej, "osoby spoza Tarnowa" , albo "przyjeżdżający do naszego miasta". Pomysł masz dobry, ale jak to zwykle bywa... uderz w stół a nożyce się odezwą. Komentujący i ujadający anonimowi szczekacze to zapewne ci co tak właśnie parkują. Panie Tomaszu Stelmach, czytał Pan zapewne wniosek p. Jakuba - oni nigdzie mieszkańców powiatu nie wygania, pokazał problem, który mnie jako mieszkańca starówki dotyczy. NIE MAM GDZIE ZOSTAWIĆ MOJEGO SAMOCHODU, POD MOIM MIESZKANIEM. Mam identyfikator mieszkańca i szlag mnie trafia jak miejsca w centrum są zajęte, do tego przez osoby bez kart postojowych.. A jeżeli obraźliwe jest dla was to iż stosuje się/ wymienia w tekście oznaczenia tablic rejestracyjnych, jeśli już samo "KTA" wywołuje takie emocje, to chyba coś musi być na rzeczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2011) bogus :
drodzy krzykacze jak wam zle to zostawcie samochody pod blokiem lub najlepiej pozbadzcie sie ich poruszajcie sie pieszo i za pomoca mpk wszyscy na tym skorzystaja, nie bedziecie zdzierac asfaltu i nie trzeba bedzie wydawac pieniedzy na latanie dziur, nie bedziecie truc srodowiska, nie trzeba bedzie wydawac z miejskiej kasy na budowe parkingow, wspomozecie mpk aby w koncu mialo bilans dodatni, nie bedziecie dla siebie niepurzejmi bo ten "sku..." wam zajechal miejsce na postoju, ruszcie glowa chyba role glowy przejely wasze 4 litery ktore przyrosly wam do fotela ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2011) KT :
I tak wszyscy pochodzimy ze wsi, to co się wstydzicie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2011) Do Jakuba :
Na wsi jest lepiej, ćwierkają ptaszki, zobaczyć można sarenkę, zająca.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2011) Do Jakuba raz jeszcze :
Może pan za mało czasu spędza na wsi, dlatego pan taki nerwowy się zrobił:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2011) fan :
kuba we love you!! KTA spadac na wioski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947