Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: InTARnet.pl
  
   Wstyd milczeć kiedy dzieje się krzywda   -   20/9/2004
Od wtorku 21 września do niedzieli 26-go, na Rynku w Tarnowie będzie można obejrzeć wystawę „Pola Wstydu” poświęconą najbardziej jaskrawym przypadkom łamania praw człowieka w Birmie, Tybecie i na Kubie. Składają się na nią wstrząsające zdjęcia i wypowiedzi ofiar reżimów. Wystawę zainstalowano właśnie pod Ratuszem.

Ogloszenie
>

Organizatorem wystawy jest krakowskie Centrum Teorii i Praktyki Demokracji. "Zależy nam, żeby naszą wystawę zobaczyło jak najwięcej ludzi w Polsce i w Europie. Każde nowe ‘miasto wolności’ zmniejsza obszar niewiedzy" – mówi prezes Centrum Wojciech Modelski. „Chcemy, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się, że obok nas, w naszym świecie, tu i teraz istnieją obozy koncentracyjne, komory gazowe, że mordy, gwałty i tortury są codziennym narzędziem pracy oprawców. Chcielibyśmy doprowadzić do sytuacji w której coraz mniej ludzi mogło by uciszyć swoje sumienie stwierdzeniem ‘Nie. Ja nie wiedziałem’.”

Wstęp na wystawę jest oczywiscie wolny. Centrum Teorii i Praktyki Demokracji jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit, zajmującą się miedzy innymi prowadzeniem kampanii społecznych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(20-09-2004) rzeznik z tarnowa :
cokolwiek bysmy nie powiedzieli to u nas tez nie jest lekko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2004) bogdan :
zgadzam się zTOBĄ w większości komentarzy ale tym razem przesada albo nie wiem o co CI chodżi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-09-2004) Jakub Kwasniak :
W tamtym tygodniu widzialem wystawe w Nowym Saczu czyli znowu jestesmy opoznieni. Dobra, ok, przestaje narzekac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-09-2004) MM -47 :
Można by i chyba trzeba zorganizować wystawę fotografii głodnych polskich dzieci w roku 2004. Mogę podać przerażające przyklady z zamojszczyzny, lubelszczyzny, czy Bieszczad. Żałuję, że nie mam fotografii. Wzrok głodnego dziecka oskarża najbardziej. Polityka rządów i partii politycznych ostatniego 15 lecia to jedna gigantyczna kradzież mienia społecznego co doprowadziło do EKSTERMINACJI NARODU. Powinniśmy zastanawiać się nad łamaniem praw człowieka w innych obszarach świata - jednocześnie nie zapominać, że przed paru zaledwie laty byliśmy "ekonomicznym tygrysem Europy" - i z tego wielce kłamliwego hasła stricte politycznego staliśmy się najuboższym krewnym w rodzinie Unii Europejskiej. I przechodzimy nad tym do porządku dziennego jak gdyby nic takiego się nie stało. Oczywiście winnych nie próbuje się nawet postawić na cenzurowanym. Jakie to polskie, naiwne. Rząd okrada najbiedniejszych - nawet tych biedaków upośledzonych umysłowo - o pół milionie matek samotnie wychowujących dzieci (likwidacja funduszu alimentacyjnego) - prowadzi politykę jawnie antyrodzinną. Takie wystawy jak ta na Rynku mają uzmysłowić nam maluczkim cobyśmy się cieszyli, iż gdzie indziej jest jeszcze gorzej. Tchnie to goebelsizmem. Jak długo jeszcze naród polski pozwoli na uprzednie przystosowanie prawa przez złodzieji-polityków - by w jego majestacie dokonywać bezkarnie przestępstw na wielką skalę. Przecież w tym celu zniesiono karę śmierci, zastosowano tzw. poddanie się karze oskarżonego o przesępcach-funkcjonariuszach KK nie wspominając. W tym celu nie stosuje od lat jako kary dodatkowej przepadku mienia pochodzącego z nielegalnych źródeł. W tym wreszcie celu prawo nie ściga do końca najwyższych przedstawicieli narodu jakimi są posłowie i senatorowie. Nawet mimo wyroku prawomocnego posłem się być nie przestaje. Czy to brak etyki? To efekt tak daleko idących powiązań wewnętrznych pomiędzy "politykami", biznesem i przynajmniej szefami niebezpiecznych gangów. Tylko ktoś o mentalności Josipa Wissarionowicza może to jednoznacznie przeciąć. Niech się to wreszcie stanie - bo niebawem podziwiać będziemy sukcesy gospodarcze Bangladeszu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2004) Realista :
Całkowicie się zgadzam zprzedmówcą.Niedawno była 65 rocznica mordu polaków na Wołyniu i było coś o tym? To chyba właśnie po to byśmy cieszyli się że u nas jest "państwo prawa". A wiodąca PO uważa że jak zbierze podpisy pod swoją akcją to to jest teraz najważniejsza sprawa do załatwienia w Polsce. Żenujące !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2004) eradycator :
a w sudanie czy semici nie mordują czarnych ( juz nie wspomne o palestynie - ale oczywiscie wszystkowiedzacy i jaśnieoświeceni autorzy wystawy maja płacone za zamydlanie rzeczywistości - "organizcja pozarzadowa " koń by sie usmiał - agentura masońska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-09-2004) spirit :
Jak zawsze samo nażekanie: "w kraju źle i td..." dlaczego choć raz nie potrafimy docenić tego co nam dano. Dano awde, a z nowu pojawiaja sie komentarze jak te czesniej. W Plosce jest faktycznie źle ale co my robimy aby to zmienić? Mowienie o sytuacji w taki sposób na poniżenie sie: "ich mordują a u nas jest jeszcze gorzej bo rząd jest (przepraszam za wyrażenie) do dupy. Ludzie z czym wy sie porównujecie. Jak ktos nie był na tej wystawie to niech sie przejdzie albo pogrzebie w necie... może zrozumie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl