Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Tarnowski medal na Paraolimpiadzie   -   23/9/2004
Tarnowianka Dagmara Witos wywalczyła drużynowo brązowy medal na Paraolimpiadzie w Atenach w szermierce na wózkach. Polskie florecistki pokonały w walce o brąz reprezentantki Francji. W jednej czwartej finału Polki pokonały reprezentantki Niemiec 45 do 38. W półfinale uległy jednak reprezentacji Hongkongu 20 do 45. Mecz o brązowy medal okazał się dla Polek bardzo dramatyczny, gdyż pokonały Franuzki zaledwie jednym punktem, wygrywając 45 do 44.

Ogloszenie

W polskiej reprezentacji we florecie na wózkach inwalidzkich wystąpiły: Dagmara Witos i Jadwiga Polasik (obie reprezentują SKS Konstancin) oraz Marta Wyrzykowska (IKS Warszawa).
Dagmara Witos mieszka i trenuje w Warszawie, ale pochodzi z Tarnowa. Swoje szanse medalowe przed Paraolimpiadą w Atenach (rozmawialiśmy z zawodniczką na początku czerwca, podczas jej pobytu w Tarnowie) oceniała na przynajmniej jeden medal.

- Mam nadzieję, że uda mi się wywalczyć przynajmniej jedno miejsce na podium, choć oczywiście zdaję sobie sprawę, iż na pewno będzie ciężko zrealizować to zamierzenie - powiedziała nam wtedy Dagmara Witos. - Choćby dlatego, że od kilku lat poziom w szermierce na wózkach cały czas wzrasta.

Dagmara Witos uprawia szermierkę na wózkach od siedmiu lat. Jak mówi, zaczęła po prostu z ciekawości. Trenuje w podwarszawskim klubie SKS Konstancin trzy razy w tygodniu, po trzy godziny. - Jest to dla mnie duże obciążenie, bo oprócz tego jeszcze normalnie pracuję - powiedziała.

Klub sportowy SKS Konstancin znajduje się przy Centrum Rehabilitacji Inwalidów w Konstancinie-Jeziornej koło Warszawy. Tam Dagmara Witos trenuje szermierkę na wózkach od samego początku. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl