Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Oszuści złapani w sieć   -   23/9/2004
Za kratki trafiło dwóch ponad czterdziesto letnich tarnowian naciągających od ponad roku klientów portalu Allegro. Funkcjonariusze wydziału do spraw przestępczości gospodarczej ustalili, że klientów, którzy przekazali im pieniądze było przynajmniej 250-ciu. To zazwyczaj mieszkańcy Polski Południowo-Wschodniej. Zyski grupy wyniosły zaś nie mniej niż 200 tysięcy złotych.

Ogloszenie

Oszuści zakładali konta bankowe posługując się kradzionymi bądź sfałszowanymi dowodami - mówi rzecznik policji w Tarnowie Andrzej Sus. Dla większego bezpieczeństwa własnych działań oszuści korzystali z kart bezabonamentowych. Następnie po wybraniu pieniędzy z konta niszczyli je i wyrzucali najczęściej do studzienek kanalizacyjnych. Jeden z aresztowanych mieszkańców Tarnowa to mężczyzna znany już organom ścigania. W przeszłości był już karany za fałszerstwo dokumentów i pieniędzy. Drugi do niedawna prowadził uczciwe życie, po utracie pracy postanowił zarabiać w sieci. Aktualnie trwa śledztwo w tej sprawie. Mogą się także pojawić jeszcze kolejne zarzuty i podejrzani. Tym, którzy już siedzą w areszcie grozi nawet osiem lat więzienia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(23-09-2004) internauta :
Wysylali chociaz ceglowki ? czy tylko brali kase ? powalone nie moge w to uwierzyc jak to czytam 200 tys to czym oni handlowali ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-09-2004) wykrzyknik :
Zero współczucia dla tych co niszczą internet (bo tego się inaczej nie da nazwać)! Maksymalny wymiar kary dla drani!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2004) nauczyciel :
...Następnie po wybraniu pieniędzy z konta niszczyli je i wyrzucali najczęściej do studzienek kanalizacyjnych... Ładnie tak niszczyć pieniądze i wrzucać do kanału ... heh - piszcie po ludzku ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2004) klekle :
Dla większego bezpieczeństwa własnych działań oszuści korzystali z kart bezabonamentowych. Następnie po wybraniu pieniędzy z konta niszczyli je i wyrzucali najczęściej do studzienek kanalizacyjnych. tu chodzi o niszczenie kart a nie pieniędzy. przynajmniej tak wynika z kontekstu. Ale co to sa bezabonamentowe karty kredytowe ??? Czy ktoś wie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl