To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Gmina jednak poręczy kredyt   -   24/9/2004
Radni Dąbrowy Tarnowskiej zdecydowali, że pomogą ratować balansujący nad przepaścią szpital w tym mieście. Zabiegi o uzyskanie pożyczki rozpoczęły się już wiosną , jednak przez kilka miesięcy trwały negocjacje ze starostwem , które w zamian za poręczenie miało przekazać gminie zastaw. „Wygląda na to , że szpital w końcu uzyska pomoc finansową, pozwalającą na spłatę części długów i wdrożenie restrukturyzacji” – cieszy się burmistrz Stanisław Początek.

Ogloszenie

Szefowa szpitala w Dąbrowie Teresie Kopczyńskiej udało się przyspieszyć procedury przetargowe obowiązujące przy zaciąganiu kredytu. Dzięki temu decyzja w sprawie jego przyznania zapaść ma najpóźniej do15 października , kiedy to mija termin spłaty zobowiązań wobec największego wierzyciela szpitala – Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Już teraz wiadomo jednak , że nie uda się zdobyć całości potrzebnej sumy. Mówi starosta powiatu dąbrowskiego Krzysztof Kaczmarski. Ponad jedna trzecia uzyskanej sumy czyli milion sto pięćdziesiąt tysięcy trafi na konta ZUS-u.
Reszta pójdzie na kompensację wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Jeśli zabiegi powiodą się jest duża szansa na to, iż zadłużony na ponad 7 milionów złotych szpital stanie wreszcie na nogi. Tym bardziej, iż powodzeniem zakończyły się renegocjacje kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który podniesie dąbrowskiej placówce stawkę za punkt.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl