Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   III Europejskie Forum Kultury   -   24/9/2004
W połowie października region tarnowski będzie gościł uczestników trzeciego już III Europejskiego Forum Kultury "POLSKA – EUROPA `2004". Impreza , której tematem jest w tym roku „Kultura w Europie Regionów” odbędzie się w Tarnowie, Ciężkowicach i Dębicy w dniach 14-16 X. Organizatorem Forum jest Tarnowska Fundacja Kultury.

Ogloszenie

Celem III EUROPEJSKIEGO FORUM KULTURY jest - jak piszą organizatorzy w swoim zaproszeniu - wypracowanie w gronie przedstawicieli instytucji kultury i organizacji pozarządowych z Polski i krajów Unii Europejskiej programu współpracy instytucji kultury i organizacji pozarządowych w zakresie integracji europejskiej, niekomercyjnej wymiany kulturalnej i przedsięwzięć kulturalnych o europejskim wymiarze, umocnienie roli kultury procesie integracji europejskiej, promocja kultury polskiej. Pokazane zostaną także możliwości finansowania wspólnych przedsięwzięć z funduszy strukturalnych i programów Unii Europejskiej.
Do udziału w FORUM zaproszono przedstawicieli instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych z Polski oraz krajów Unii Europejskiej.

Idea organizacji tego przedsięwzięcia zrodziła się w trakcie dyskusji, w ramach POLSKIEGO FORUM KULTURY SAMORZĄDOWEJ, prowadzonego od ponad trzech lat pod patronatem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej przez Tarnowską Fundację Kultury – organizację pozarządową działającą od 1990 roku.

- Żywa dyskusja i dorobek merytoryczny wypracowany w trakcie I i II Europejskiego Forum Kultury Polska-Europa pokazał, iż konieczna jest taka niesformalizowana, pozarządowa dyskusja ludzi kultury, o przyszłości Europy i miejscu kultury – zarówno w jej rozwoju, jak i umacnianiu tożsamości narodowej poszczególnych krajów - mówi prezes TFK Lucyna KRUPA.
- Jesteśmy przekonani, że również w trakcie tegorocznego Forum, uda się taki klimat dyskusji i wymiany poglądów stworzyć, a wypracowane dokumenty merytoryczne służyć będą umacnianiu roli kultury w całym procesie integracji europejskiej.

W ramach promocji kultury polskiej odbędą się m.in. dwa koncerty muzyczne z udziałem wybitnych artystów polskich: koncert muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Kościele Ducha Świętego w Dębicy oraz koncert Teresy Kaban-Błażej i Henryka Błażej w Kąśnej Dolnej.
- Organizacja już trzeciej edycji jest wyrazem dążenia, by EUROPEJSKIE FORUM KULTURY stało się imprezą cykliczną i weszło na stałe do kalendarza imprez Unii Europejskiej - dodaje Przewodniczący Rady Fundatorów TFK a zarazem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego FORUM - Stanisław LIS.

Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie internetowej TFK.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(24-09-2004) money :
tak się trwoni nasze składki do UE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-09-2004) future :
czy nie można pisać poprawnie po polsku, opisując to Forum ?! Nic dziwnego, ze kultura tak wygląda, jak ich animatorzy ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-09-2004) gonzo :
Właśnie dlatego "ludzie kultury" zachęcali nas do przystąpienia do tzw. UE, teraz wystarczy założyć jakieś stowarzyszonko, wymyślić jakieś forum, najlepiej coś w stylu "Kultura w Europie Regionów", i już mamy pretekst do wyciągania pieniędzy z kieszeni podatników, dla niepoznaki nazywa się to unijnymi dotacjami, aby mniej domyślni myśleli że dostają coś za darmo. Oczywiście najlepiej gdyby takie imprezki odbywały się cyklicznie ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) gru :
a gdzie info o Uni MISTRZU POLSKI 2004 !!!!!! U=N=I=A T=A=R=N=Ó=W !!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl