Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Święto Fasoli w Zakliczynie   -   25/9/2004
W niedzielę 26 września dbędzie się już piąte Święto Fasoli w Zakliczynie. Organizowane jest tradycyjnie przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Gminy w Zakliczynie oraz Regionalne Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego. Impreza ta ma na celu promowanie regionalnej uprawy, jaką jest fasola Piękny Jaś. Wzdłuż całej doliny Dunajca w tym regionie, na sprzyjających glebach, uprawiana jest ta fasola.

Ogloszenie
>

Jej zbiór przypada właśnie we wrześniu i z tej okazji od pięciu już lat na zakliczyńskim Rynku odbywa się święto fasoli. Pojawiają się tam potrawy z Pięknego Jasia. Jak się okazuje, może być naprawdę sporo różnorodnych fasolowych potraw.

Tak więc na zakliczyńskim rynku w niedzielę zostanie zorganizowany piąty konkurs potraw fasolowych, w którym tradycyjnie startują koła gospodyń wiejskich i miejscowe szkoły.

W niedzielę Święto Pięknego Jasia rozpocznie się o godz. 9.00 prezentacją uczestników fasolowego jarmarku, zorganizowanego na Rynku w Zakliczynie. Następnie, o godz. 10, rozpocznie się konkurs potraw fasolowych. Będą też wykłady i konsultacje na temat uprawy fasoli Piękny Jaś.

Imprezy fasolowe na zakliczyńskim Rynku odbywać się będą od samego rana, ale oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 15. Wtedy też ogłoszone zostaną wyniki konkursu potraw fasolowych.

- Zapraszamy do udziału w zakliczyńskim święcie fasoli i do przyjazdu w niedzielę na zakliczyński Rynek wszystkich zainteresowanych - mówi Ryszard Żądło z tarnowskiego starostwa, jeden z organizatorów Święta Fasoli. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(25-09-2004) John Bean :
Impreza ta ma na celu promowanie regionalnej uprawy jaką jest fasola Piękny Jaś a jak już wszyscy będą go uprawiać to starostwo i wszyscy inni zaczną walczyć o opłacalność uprawy fasoli Piękny Jaś bo promowanie sprawi że ceny bardzo spadną i nie będzie się opłacało Jasia uprawiać i niektórzy przestaną to robić i wtedy UG Zakliczyn i Starostwo rozpoczną promowanie uprawy by itd, itp Urzędnicy to potrafią znaleźć sobie zajęcie na całe urzędnicze życie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl