Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Jaskółki" mistrzami Polski !!!!!   -   26/9/2004
W niedziele popołudniu żużlowa drużyna Unii Tarnów dostarczyła tarnowskim kibicom (i nie tylko) tyleż samo adrenaliny i emocji co gigantycznej radości. Już przed ostatnim nominowanym biegiem z głośników popłynęło słynne "We are the champions", ale rywale "jaskółek" - Wrocławianie udowodnili wcześniej, że wcale tak nie musiało być. Nawet osłabieni brakiem Grega Hancocka (?) przez długi czas prowadzili w tym spotkaniu i gdyby nie olbrzymia mobilizacja Tarnowian, w tym zasługująca na najwyższe uznanie postawa duetu T.Rickardsson - T.Gollob, mogło być "różnie". Wszystko zakończyło się jednak ... największym sukcesem sportowym w historii Tarnowa !

Ogloszenie
>

Beniaminek ekstraligi - Unia Tarnów wygrała na swoim torze z Atlasem Wrocław 49:40 w ostatnim meczu sezonu i po raz pierwszy w 48-letniej historii sekcji żużlowej (a także w ogóle 76-letniej historii klubu, jeśli chodzi o sporty drużynowe) zdobyła drużynowe mistrzostwo kraju.

Mecz obserwował nadkomplet publiczności, oficjalnie podawaną liczbą jest 20 tysięcy, ale tłum na koronie stadionu, wszystkie miejsca siedzące a także zajęte przez kibiców przejścia na schodach (i to już na półtorej godziny przed rozpoczęciem spotkania) świadczyły o tym, że bezpośrednich obserwatorów najważniejszego w sezonie pojedynku było więcej.
Tuż przed rozpoczęciem spotkania po stadionie przemknął szmer ulgi. Spiker zawodów ogłosił bowiem, że do Tarnowa nie dotarła gwiazda zespołu z Wrocławia - Greg Hancock (Krzysztof Hołyński sugerował, że Amerykanin jest w drodze - jak się jednak okazało spóźnił się na samolot). Zespół z Wrocławia jechał więc tylko w 5-osobowym składzie.
W tej sytuacji nawet podwójna porażka w pierwszym wyścigu dnia po pechowym defekcie Marcina Rempały na drugiej pozycji nie odebrały kibicom pełni wiary w końcowy sukces. Wszak Unii do mistrzostwa wystarczał nawet remis. Po trzech biegach miny kibiców były już jednak bardzo zafrasowane. To Wrocławianie prowadzili bowiem 13:5. A w dodatku żużlowcy Unii dawali się im wymijać na własnym torze (znakomite szarże Świderskiego w 1 i 3 wyścigu). Zrobiło się bardzo nerwowo. Nic nie pomogła rezerwa taktyczna (M.Rempała w miejsce P.Barana z zerowym stanem konta) w kolejnej gonitwie a Tomek Gollob stoczył nie lada przeprawę z Miśkowiakiem, aby przyjechać na metę pierwszy. Dopiero druga rezerwa - Tony w parze z Tomkiem (5:1 dla Unii) przynosi skutek a obaj zawodnicy przypominają kibicom przedłużającego się zresztą widowiska, że to dopiero początek niedzielnej batalii o tytuł . W szóstym biegu powtórzyła się sytuacja z biegu czwartego, Tomasz Gollob objechał rywali, ale niestety Marcin nie zdołał nawiązać podobnej walki z rywalami. Na domiar złego 4:2 wygrali siódmy bieg Wrocławianie. Znakomicie dysponowaną parę gości Hampel – Miśkowiak rozdzielił tylko Jacek Gollob. Nic nie pomogła pomoc Rickardssona dla Grześka Rempały, któremu Szwed pożyczył motocykl. Maszyna nie spasowała Rempale, który ostatecznie zakończył start defektem (nota bene wyglądało to jakby po prostu w pewnej chwili Grzesiek zakręcił manetkę gazu, zdając sobie sprawę, że to maszyna "ponad jego siły"). W pierwszej odsłonie biegu ósmego na pierwszym łuku doszło do groźnego zderzenia Tomasza Golloba oraz Piotra Świderskiego. Na szczęście nic nikomu się nie stało a sędzia zawodów – Pan Ryszard Bryła dopuścił obu pechowców do powtórki. Powtórka przywróciła na stadionie powszechną wiarę w końcowy sukces Tarnowian. Po profesorsku rozegranym przez Tomka wyścigu odnalazł się w końcu Marcin, który przyjechał tuż za plecami ubiegłotygodniowehgo triumfatora Grand Prix Polski. Nadal jednak, choć już nieznacznie (25:23) prowadził Atlas. Nerwów nie brakowało ponieważ ilość biegów wystarczała już do zaliczenia meczu, spotkanie się przedłużało (przerwy między startami tych samych zawodników, sprzątanie serpentyn z toru) a zmrok nieuchronnie nadchodził ... Dziewiąty bieg to z kolei pokaz profesorskich umięjętności Rickardssona, goniącego przez większą część biegu Miśkowiaka i ostatecznie zwyciężającego na mecie. Miśkowiak w podobny zresztą sposób objechał w kolejnej gonitwie Jacka Golloba. Koniec wyścigu jedenastego (4:2 dla Unii), głównie za sprawą Staszka Burzy przynosi pierwszy raz w tym meczu sytuację, która premiuje "jaskółki", czyli remis. Niestety, już w kolejnym biegu Unia znowu przegrywa i to podwójnie. Kibiców i zawodników tarnowskich unieszczęśliwiają kolejny raz - znakomici Hampel i Miśkowiak. Wrocławianie cieszą się ze zwycięstwa jak dzieci. W wyścigu 13. Tomek Gollob znowu daje popis zespołowej jazdy, przepuszczajac jeszcze przed siebie Marcina. Znowu remis, znowu mistrzostwo bliżej Unii.
Wypadki dotychczasowego przebiegu spotkania nie uspokajają tarnowskich kibiców, nawet pomimo zapowiedzi spikera, że ze względów regulaminowych Wrocławianie obstawić będą mogli tylko jeden tor w pierwszym z biegów nominowanych. Przeciw Jackowi Golobowi i Staszkowi Burzy jedzie Słaboń. Przez większą część z gonitwy rozdziela Tarnowian. I nagle na czwartym okrążeniu ... upada (zerwany łańcuch). Dramat Wrocławianina jest jednocześnie powodem szału, jaki ogarnia stadion. Unia Tarnów mistrzem Polski A.D. 2004 !!! Ostateczny, historyczny sukces pieczętuje w ostatnim biegu zawodów i całego sezonu najlepsza ("profesorska") para gospodarzy. Radości, łzom wzruszenia, gratulacjom, oklaskom, serpentynom i konfetti zdaje się nie być końca. Zasłonięci przez fotoreporterów, którzy szczelnie otaczają podesty umieszczone na środku murawy - medale i puchary z rąk władz Polskiego Związku Motorowego, GKSŻ i władz państwowych przyjmują najpierw zawodnicy i działacze Atlasu a potem Unii. Cały stadion intonuje Mazurka Dąbrowskiewgo a potem pieszą rundę z trofeami wokół stadionu odbywają zawodnicy "jaskółek". Potem jeszcze spotykają się z kibicami na scenie zlokalizowanej przy MFK, dziękują kibicom, przepraszają za ogromny stres.
Kibice mają okazję bawić się podczas specjalnego koncertu - m.in. swój program wystawia kabaret Ani Mru Mru a koncert rozkowy daje Lady Pank. Po 22.00 wielką fetę kończy 6 minutowy pokaz sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia cyklu fotoreportaży ukazujących te wyjątkowe dla Tarnowa chwile w dziale "fotowydarzenia" - kolejne fotografie już niebawem w naszym portalu.

Unia Tarnów:
9.Tony Rickardsson 14 (3,3,3,3,2*)
10.Stanisław Burza 4 (0,-,0,2*,2)
11.Jacek Gollob 9 (1,2,2,1,3)
12.Grzegorz Rempała 0 (0,d,0,-)
13.Tomasz Gollob 16 (3,2*,3,3,2*,3)
14.Paweł Baran 1 (1,-,-,-,-)
15.Marcin Rempała 5 (d,0,0,2*,0,3)

Atlas Wrocław
1.Sławomir Drabik zastępstwo zawodnika
2.Krzysztof Słaboń 5 (2,1*,1,1,u)
3.Greg Hancock ns (-,-,-,-)
4.Tomasz Gapiński 7 (1*,3,1,1,1,0)
5.Jarosław Hampel 9 (1*,2,1,2,2*,1)
6.Robert Miśkowiak 15 (3,2,3,1*,3,3)
7.Piotr Świderski 4 (2*,2*,0,0,0,0)

Bieg po biegu:

1): Miśkowiak, Świderski, Baran, M.Rempała-d/2 1:5
2): Rickardsson, Słaboń, Gapiński, Burza 3:3 (4:8)
3): Gapiński, Świderski, J.Gollob, G.Rempała 1:5 (5:13)
4): T.Gollob, Miśkowiak, Hampel, M.Rempała 3:3 (8:16)
5): Rickardsson, T.Gollob, Gapiński, Świderski 5:1 (13:17)
6): T.Gollob, Hampel, Słaboń, M.Rempała 3:3 (16:20)
7): Miśkowiak, J.Gollob, Hampel, G.Rempała-d/4 2:4 (18:24)
8): T.Gollob, M.Rempała, Gapiński, Świderski 5:1 (23:25)
9): Rickardsson, Hampel, Miśkowiak, Burza 3:3 (26:28)
10): Miśkowiak, J.Gollob, Słaboń, G.Rempała 2:4 (28:32)
11): Rickardsson, Burza, Gapiński, Świderski 5:1 (33:33)
12): Miśkowiak, Hampel, J.Gollob, M.Rempała 1:5 (34:38)
13): M.Rempała, T.Gollob, Słaboń, Świderski 5:1 (39:39)
14): J.Gollob, Burza, Słaboń-u/2 5:0 (44:39)
15): T.Gollob, Rickardsson, Hampel, Gapiński 5:1 (49:40)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 60)Dodaj komentarz
(26-09-2004) Pawel W :
GRATULACJE ZZA OCEANU

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2004) DOROTA - JĘDRZEJÓW :
GRATULACJE DLA JASKÓŁEK Z DALEKIEGO JĘDRZEJOWA.WIEDZIAŁAM,ŻE WYGRACIE.SUPER CHŁOPAKI.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2004) jaa :
Tony Rickardsson i Tomek Gollob sa the besstt!i nareszcie Staszek Burza pokazal co potrafii!!gratulacje dla Was wszystkich!!!jestes super:D:D:D:D:D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2004) madzia :
Gratulacje dla chłopaków jestescie super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2004) Wojtek :
UNIA Mistrzem!!!!!!!!!!!!!!:D Wspaniały mecz z wymarzonym zakończeniem najlepszego sezonu w historri tarnowskiego żużlu;) Pozdrawiam wszystkich kibiców, którzy dziś mogli się cieszyć wraz ze mną na stadionie z historycznego tytułu dla Unii:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2004) Mirek :
Prawie oglądałem w telewizji, ale nerwy sprawiały, że nie patrzyłem na ekran :))) Muszę poczekać, gdy na kablówce puszczą to wtedy oglądnę :)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2004) Lena :madaa15@wp.pl 
yeeeeeeeahhhhh jaskółeczki górom :D byliście dzisiaj SUPER!!!!!!!! Tony Rickardsson i Tomek Gollob som THE BEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2004) weiss :
Ślak by to trafił

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-09-2004) Jakub Kwaśny :
Wspaniały mecz wspaniała drużyna wspaniały sponsor wspaniała feta. Czego chciec wiecej? Byłem na meczu musze powiedzieć, że momentami emocje sięgały zenitu! To było coś fantastycznego. Cieszę się tym bardziej iż zapewne nie stracimy sponsora i Rafineria z prezesem Ślakiem pozostaną w Tarnowie. A tak na marginesie może by sie pokusić o jakieś honorowe obywatelstwo dla Prezesa? :P ... A jak to sie stało , że Rafineria Trzebinia trafiła do Tarnowa? Na to pytanie w "Żużlowych Pasjach" odpowiada Janusz Wiśniewski - wiceprezes GRUPY ORLEN (tarnowianin) : "...kiedyś odbyło się spotkanie Klubu Kibica seksji żużlowej. Został na nie zaproszony poseł ziemi tarnowskiej, ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Krzysztof Janik. Kibice z Tarnowa żalili mu się, że nie ma u nich wyczynowej sekcji żużla. Podobno na tym zebraniu ciepło mnie wspominali. Odżyły sentymenty" Tak właśnie się zaczęło , Pozdrawiam wszystkich kibiców żużla :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Hieronin :
Zaraz się dowiemy, że to dzięki SLD mamy Mistrza Polski. Wynoś się z tą kwaśną propagandą, bo się chce wymiotować.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) !!! :
Koledzy pana Jakuba Kwaśnego tu są chwaleni za organizacje: http://sport.interia.pl/news?i nf=546585

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Asiulek :
Pięknie Pięknie Jaskółeczki !! Gratulacje !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Nieznajoma :
Ludzie Gratulecja dla Jaskóleczek i bądźmy z nich dumni, bo człowiek z Wrocławia powiedział mi osobiście że tylko się "jaramy"... a nie mamy z czego :/ Nieprawda Jaskółeczki mają Mistrzostwo i to się liczy... Brawoooooo !! Unia !! Brawooooo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Wiślak :
Byłem na meczu i było super. Nie sądziłem że żużel może być tak fascynujący. Riki i Tomek wartaja wszystkich pieniędzy. Cieszę sie że Majdan Gora i Szymek byli kibicować Unii na stadionie. Mam nadzieję że Unia też pomoże mojej Wisełce w pucharach i lidze. Pozdro dla Uni! Zaczynam chodzić na żużel.(..no w końcu tu już mieszkam)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) śpioch :
JA TAM USNOŁEM W TRAKCIE TRANSMISJI TELEWIZYJNEJ - aż mi głupio !!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) koko :
Na stadionie byłam - takich emocji jeszcze żużlowcy nasi nam nie zaserwowali, a było PIĘKNIE!!!!! Gratuluję chłopakom i wszystkim kibicom!!!!! Cieszmy się tym szczęściem!!!! PS: Usłyszeć "We are the Champions" w ten upragiony dzień było naprawde wzruszające!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) jolka :
Brawo Jaskółki!!!!!!!!!!!!!!!! Dajc ie zdjęcia...proszę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) lsd :
dziękujemy ci SLD że tyle dobrego dla nas robisz, i żużel i orlen i rafineria trzebinia i starachowice i NFZ i Łódź i Opole i słońce i powietrze i ubranie i praca i samochody i uśmiech na twarzy i tyle innych. Do końca życia nie wypłacimy się z długów przez was zaciągniętych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Aśka :
Brawo Jaskółeczki!!!!!Zawsze w Was wierzylam!!!Chlopaki jestescie Boscy!!!DZIEKUJEMY!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) x :
gdyby nie Ricky i Tomek to byloby tegie lanie,co sie stalo z Burza i M. Rempala?????

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) lok :
Obiektywnie to mielismy duuuuuuzo szczescia bo Rempalki i Burza byli tłem samych siebie Chlopaki z Wrocławia pokazali naszym jak jezdzic. Hmm tajemnicza sprawa z Hanckokiem bo inaczej byla by wielka kompromitacja, Gollob i Rikardsson to za mało. Nie rozumien co działo sie z ich motocyklami to byla zenada. Grzegorz Rempała wydaje mi sie ze nie powinien zajmować miejsca w składzie w całym sezonie zawodził. W przyszłym sezonie zamias Rempałki zapewnie będzie jezdził Paweł Hibb

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) BeeR :
Oczywiscie gratulacje naleza sie Jaskolkom bo naprawde zasluzyli na zwyciestwo jednak ten mecz byl naprawde jednym z najgorszych w tym sezonie ale na szczescie to nie zaszkoldzilo w drodze do medalu. Jedynym minusem tego spotaknia bylo to ze bylo strasznie duzo ludzi mimo iz na stadionie nie b ylo miejsca i osoby stojace z tylu nic nie widzialy. Więc drodzy orgnaizatorzy pomyslcie o tym ile osob wpuszczacie bo to nie chodzi o to zeby jak najwiecej zarobic na biletach tylko zeby sie dobrze bawic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Loom :
a ja uwazam, ze lepiej dać możliwość poczucia atmosfery nawet w tłoku jak największej ilości chętnych. Przed TV to nie to samo, a takiego meczu (stawka) i sukcesu nigdy Tarnów nie miał. dziękuję, jaskółki !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) kibic :
gratuluję jest to sukces naszego biednego miasta! po meczu nachodza mnie refleksje, a mianowici uwazam ze na takim meczu o wszystkim było wiele nidomówień!!mam nadziję, że zwycięstwo zawdzięczami tylko zuzlowcom...do wislaka: jakbym miał zapłacone to także bym przyjechał na zuzel!!szkoda, że nie widziałes jak byli twoi pupile zajęci "ogladaniem" meczu!prawie cały czas koóra w reku wychodzenie na przerwy!!i to za NASZE pienądze.pozdrawiam!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Molek :
Prawda jest taka, że możemy odetchnąc z ulgą bo gdyby był Hanckok to mistrz odjechałby do Wrocławia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) krzywa ręka :
Dzięki za mistrzostwo !!! Tarnów dzięki temu ma swoje 5 minut, a my się mamy z czego cieszyć (właśnie wysłalem kasete do usa - niech obejrzą ten horror i późniejszą radość)!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Piotrek :
to prawda. Wrocławowi należą się wielkie słowa uznania. Nasza "druga linia" może u nich nauki pobierać. świetne są chłopaki, ale poczekajmy, poczekajmy. Za 2 lata normalnego rozwoju i stabilnej sytuacji finansowej w sekcji ( jak w Sparcie od kilku lat) nasi chłopcy też bedą stanowić równy team, któremi NIKT i NIC nie bedzie mogło zagrozić. Nadeszła epoka UNII !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) krzywa ręka :
Co do organizacji to rzeczywiście nie najwyższych lotów. Skoro wiadomo, że są durni kibice, którzy wrzucają na tor serpentyny czy... butelki to powinno się tam ustawić porządkowych, którzy usuwaliby te pozostałości (jeśli nie potraficie inaczej tego załatwić - monitoring i kary dla aktywistów). No i mógłbym tak dalej wymieniać, ale nie chce sobie psuć humoru. Zastanawiam się tylko czy działacze wyciągną z tego wnioski? Jeżeli wypili - jak radził spiker - po szczeniaczku - to może nawet tego nie pamiętają?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) coco :
GRATULACJE!!!!!!!!!!! Przy okazji chciałam się podzielić jednym przykrym zdarzeniem. Wczoraj po pięknym meczu wróciłam do domu ok. 19.30 (byłam z dziećmi, więc nie mogłam bawić się dłużej ze wszystkimi kibicami). Prędko spragniona informacji podawanych przez ogólnopolskie telewizje (chciałam po prostu usłyszeć razem z całą Polską UNIA TARNÓW DRUŻYNOWYM MISTRZEM POLSKI 2004) włączyłam telewizor przerzucając po kolei programy - 1TVP, TVN , Polsat - wszędzie informacja krótka + migawka z ostatniego biegu -całość 2-3 min. Okay, świeża informacja, wystarczy tyle. Potem oglądam Regionalną Trójkę - dodajmy- naszą Regionalną Trójkę, bo przecież jej zasięg obejmuje Tarnów. I co? Mało się nie rozpłakałam. Wiadomosci sportowe i: informację o tym, że Unia jest mistrzem, spiker (było już ok. 21.40), przeczytał na jednym wdechu jako 3 czy 4 informację JEDNOZDANIOWĄ. I koniec. Później tylko długie sprawozdanie z meczu Cracowi, co oczywiście nie dziwi, a potem kolejne długie sprawozdanie, kilkuminutowe, prezentujące chyba wszystkie bramki po kolei z meczu piłki ręcznej kobiet, na którym było może 200 osób... Meble Rysie z kimś tam z Lublina............

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Moni :
do coco: Akurat obojętność i olewanie spraw związanych z Tarnowem przez TV Kraków w ogóle mnie nie dziwi. Dla nich nawet 5-ligowy mecz byle w Krakowie jest ważniejszy niż Mistrzostwo Polski w żużlu... kiedyś jak pisaliśmy do nich czemu tak jest, pani stwierdziła, że wynika to z małej aktywności tarnowskiego korespondenta... ale wydaje mi się, że wczoraj na meczu był.. a może się mylę? Tak czy inaczej, żeby pokazali coś w tv to trzeba płacić. Przykre to. W szczególności, że jest to telewizja regionalna a nie tylko krakowska. Pomijając wszystko: wielkie gratulacje dla jaskółek i dziękuje za wielkie emocje :) mimo wspomnianego tłoku było super i nie zamieniłąbym tego dnia na nic innego :))) Wielka pozdrówka :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) dhf :
A co sie dziwicie, dopuki dwa tępe pustaki: Starowicz z Augustynkiem będą "siedzieć" w redakcji sportowej TV Kraków to choćby Unia zdobył tytuł Mistrza Świata w piłce nożnej to oni i tak tu nie przyjadą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Marek :
Przyznam obawiałem się tego meczu, ale Jaskółki pokazały klasę. Co prawda zawodził trochę sprzęt Marcina Rempały i Staszka Burzy , ale na nasze szczęcie nie było też Hanckoka i pokazali swój profesjonalizm Tony Rickardson i Tomek Gollob

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Winetou :
Ludzie przestancie mamy Mistrza Polski to najwaznniejsze i niech sie paluja . To jest poprostu zadzrosc .ByBo tyle kolejek kazdy mogB soebie nabic punktow jak Unia ,.W takimrazie moglismy sobie pofolgowacPowiedzialem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Maciuś :
rewelacyjne jest to zdjecie Ślaka na pierwszej stronie. Tylko ja bym to podpisał "A teraz Rusko ślak trafił" hehehehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) Anka :
a ja , poza naszymi unio-chłopcami, dziękję też Panu fotografowi z portalu, który zgodził się zrobić nam fotkę i się ukazała ! Superpamiątka !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) judek :
SROKA brudas.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) Oszołom od dziurawych dróg :
No i co z tego, jak drogi wciąż dziurawe?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) Fan piłkarzy :
WIELKIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA!! ZŁOTO DLA JASKÓŁEK!! DUMA TARNOWA - ZKS UNIA !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) mm :
GRATULACJE UNIA TARNÓW !!!!! Nareszcie się nam udało :)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) Kralik :
CALE ZYCIE NO TO CZEKALEM, JESTESCIE WSPANIALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) James :
To byl mecz ktory sie zapisal w chistori Uni. Dlugo bedziemy na taki nastepny czekac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) wijak :
Święto , święto i po święcie , bardzo szybko się to jednak stało jak na takiej skali wydarzenie. Pozwólcie, że podzielę się refleksją i wyjaśnię o co mi chodzi ... Mamy do czynienia z bezsprzecznie najważniejszym wydarzeniem w historii drużynowych sportów w mieście, właściwie najważniejszym w historii sportu tarnowskiego w ogóle. Jeśli chodzi o frajdę dla kibiców, i to bezpośrednią, na miejscu nie znajduję w pamięci i znanych mi kronikach wydarzenia podobnej miary. I nie jest to wydarzenie, które można mierzyć wyłącznie jako "igrzyska". Za mojego życia więcej radości w moim mieście było chyba tylko w 1987r. podczas wizyty papieża... Bardzo fajnie, że była biba pod MFK zasponsorowana przez Rafinerię T., koncert, występy, sztuczne ognie, obietnica spotkania z kompletem zawodników w jakiejś knajpce za jakiś czas. Ale Miasto (UMT) nie stanęło na wysokości zadania. Poza uhonorowaniem sportowców dukatami i jakąś zagrychą, szampanem nie ma żadnej fety, powoli już nawet zapominamy o wszystkim, przyzwyczajamy się do myśli, że mamy mistrzostwo, wracamy na ziemię. Niby normalne, ale ... Czy nie powinno się tego wykorzystać dla promocji miasta , dla poradowania się przez jakiś czas wspólnie ? Nie rozumiem dlaczego fety nie zrobiono (nawet tylko krajowych zawodników) pod Ratuszem popołudniu w poniedziałek, aby sprolongować to wielkie święto. Tak się robi wszędzie - a większy powód trudno sobie wyobrazić . Nie rozumiem dlaczego nie zawisła choćby flaga Unii i miasta na Ratuszu (a także na Nowej) i teraz nie cieszy, nie przypomina nikomu o tym wielkim święcie. W ogóle Miasto w niczym już po niedzielnym wieczorze nie przypomina miasta, które jest przecież od paru dni - po raz pierwszy w długiej historii - siedzibą mistrza Polski jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w kraju. Dlaczego tak się dzieje ? Dlaczego nie dyskontuje się tego sukcesu ku chwale miasta i radości jego mieszkańców, tu na miejscu ? Na to nie są potrzebne pieniądze, potrzebna jest tylko intencja i inicjatywa, która u kogoś władnego musiałaby się jednak pojawić. A magistrat śpi. Niestety. Panie Prezydencie i cała "promocjo -informacjo" w UMT, dlaczego ??? Czekacie na jakiś "większy" sukces ? Na jaki ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) Krzychu :
święta racja wijak

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) krzywa ręka :
Ja myśle, że jedynie poprawna organizacja zawodów dowodzi, że w wielu tematach ludzie nie dorośli do zaistniałej sytuacji i nie potrafią sobie z nią poradzić. A ponieważ (prawie) każdy pieniądz się liczy to pewnie ktoś tam woli dać dukaty niż wyłożyć forsę. Chociaż z drugiej strony, prezydent zadziwił mnie obietnicą rozbudowy stadionu (jeśli miasto przejmie stadion blablabla...). Może lepiej tak wydać te pieniądze?! Trudna sprawa i myśle Wijak, że nie ma tu prostych odpowiedzi, choć rzeczywiście trudno nie zauważyć, że w poniedziałek było-minęło.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) Jakub Kwaśny :
Niestety ze smutkiem musze stwierdzić, że najbardziej zawiodłem się ... (nie na G.Rempale) ale na polskich mediach. Pominę już TVP Kraków w której jednym tchem przeczytano krótką informację, ale o zgrozo wysłuchałem ostatnio w TVN 24 komentarz do fety Mistrzów Polski na żużlu, w którym główną konkluzją i stwierdzeniem było: "za pieniądze można wszystko". Ogólnie reportaż był tendencyjny i niesprawiedliwy ... a przeciwstawiono Unii i żużlowi dyscypline która wg nich nie jest zależna od pieniędzy czyli ... hah piłkę nożna. (Ktoś jednak zapomniał dodać, że to grube pieniadze ITI czyli TVN ratują piłkarski klub Legii) . Ostatnim słowem zamykającym reportaż było stwierdzenie, że "są jeszcze dyscypliny sportu, w których pieniadze nie odgrywają znaczącej roli, być może to dlatego piłka nożna cieszy się wiekszą popularnością niż żużel i ... polo. Które krytykowane było wraz z żużlem. Panowie z TVN ... zazdrość?, zawiść? a może zwykła wredność. Wszak patrząc na cały sezon... to T.Gollob i T.Rickardsson (owszem dołożyli się bardzo) ale sami nie wywalczyli tego mistrza, i zarzut , że to za pieniądze, tzw. "kupiony mistrz" są wg mnie bardzo krzywdzące... gdyż nie zapomne jak młodzi TARNOWIANIE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) Jakub Kwaśny :
... Marcin Rempała, Janusz Kołodziej zdobywali równie wiele punktów jak ich "wzorce" nie sposób ominąć Staszka Burzę czy nawet już Grześka Rempałę w końcu to nasz skład!!! tarnowski. Już bardziej podejrzewałbym Polsat o taki komentarz w końcu stacja wywodzi sie z Wrocławia. Szkoda, że taki sukces nie jest eksponowany tak jak być powinien! Popatrzmy zreszta na inne dyscypliny. Wszedzie są transfery Wisła ma Telefonike Cupiała, Sopot w kosza ma firme Trefl i wiele innych. To i Unia ma Trzebinie. W sporcie rządzi kasa jak wszedzie wiec zostawcie naszą Unie ! Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2004) wijak :
krzywa ręko: na co nie ma prostych odpowiedzi. Na to, że nie zawieszono flagi Unii i Miasta na ratuszu ? Jest bardzo prosta odpowiedź - nikt nie pomyślał o tym i tego nie zrobił , mimo, że większego swięta w mieście nie było od lat. Panowie z Muzeum, które administruje Ratuszem niedawno jeszcze organizowali speedwayową wystawę i zarzekali się jakimi są kibicami. Im też to do głowy nie wpadło. Ale powiedzmy, że oni są od czego innego. Natomiast w magistracie jest cała struktura promocji i komunikacji społecznej a tam nie wykonano żadnego gestu w stronę podkreślenia tego wielkiego wydarzenia. A to jest karygodne ZANIEDBANIE. Co się potem dziwić TVN-owi czy TV Kraków, jak ci którzy niby dbać mają na miejscu o public relations miasta nic nie działają na rzecz skojarzenia nazw mistrzowskiej Unii i Tarnowa ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2004) realista :
Pilka nie potrzebuje pieniedzy?? ROTFL, ot polski profesjonalizm. Niech sobie szacowne media zakonotuja ze jeden pilkarz sredniej klasy zarabia tyle co zuzlowiec z czolowki krajowej. Tyle ze w przeciwienstwie do zawodnika zuzlowego nie musi inwestowac w sprzet (co najwyzej w proszek do prania). A przygotowanie i utrzymanie jednego motoru sredniej klasy w sezonie to wydatek rzedu 90-100 tys. zlotych. A jeden motor nie wystarczy. Roznica polega na tym ze pilkarzy takich sa setki a zuzlowcow co najwyzej kilkudziesieciu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2004) Dymitr :3076250 
Jaskółeczki wieryłem w was i sie to spełniło to było moim zyczeniem na urodzinkach i sie spełniło trzeba wierzyc ze zyczenia sie spełniaja nara i jescze raz dziex jaskółki UNIA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-10-2004) Winetou :
piszcie co chcecie Unia Mistrz i juz.Powiedzialem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2004) drSieciech :
Unia mistrzem a Pan Ślak z Trzebini sponsoringiem odpłaca sie za stanowisko, które dostał od SLD. Odpłaca sie pieniędzmi państwowymi oczywiście. I jakiś dureń proponuje temu aferzyście honorowe obywatelstwo Tarnowa?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-10-2004) MISTRZ ŚWIATA!!! :
UNIA TARNÓW !!! JASKÓŁECZKA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-10-2004) inf :
1. Co to jest pamięć RAM ? 2. Do czego służy dysk twardy ? 3. Jakie znasz jednostki pamięci ? 4. Wymień rodzaje drukarek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2004) KRET :
Gdyby nie brak obcokrajowca w drużynie Wrocławia byłoby posprawie -wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2004) hudziutka :
Unia Tarnów Naj... lepsza jest hurraaa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-10-2004) Sarena :
W koncu dalam sie namowic na kibicowanie zuzla na zywo.Nie zaluje chociaz ogladalam z trzeciego rzedu "stojacych".Bylo super. Gratulacje dla zuzlowcow.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-10-2004) Lolo :
Jako staly kibic zuzla udalo mi sie na mistrzostwa namowic do ogladania na zywo zone, corke i syna oraz siostrzenca.Bylismy wszyscy dumni z tego dnia i naszych wspanialych zuzlowcow.I tak nalezy zdobywac kibicow aby byla ich niezliczona ilosc ale co wowczas z biletami wstepu?.Dobrze ze ja je zdobylem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-10-2004) KOCUR :kocurek39@buziaczek.pl 
Było ZajePięknie!!!!!!!!! Mistrz Mistrz ZKS.A Teraz Ta Cholerna Zima Wrrrrrrrrrrrrrrrrrr.!!!!!!!!!! 1

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-10-2004) FAN :
NIECH GRZESIEK REMPALA POWIE ILE DOSTAL OD WROCLASWIA W LAPE ZA TAKA JAZDE I ZA ZRYPANIE MARCINOWI MOTORU!!! ALE NA SZCZESCIE SPRZEDAWCZYK GRZESIEK W PRZYSZLYM ROKU JUZ W UNI NIE WYSTAPI!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2004) november_rain :
Ja szanuje Grzesia Rempale...bo jak kazdy zawodnik unii dolozyl w calym sezopnie cegielke do tego tytulu. Nie rozumie ludzi ktorzy nagle zapomnieli ze ten zawodnik podobnie jak Staszek Burza czy Wardzala zdobyli troche punktow w tym sezonie...tym czasem ocenia sie ich za ostatnie tylko 2 mecze wstyd...prawdziwy kibic umie docenic swoja druzyne Serdecznie gratuluje.....Unia MIstzrem!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl