Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Liczba Aniołów" - premiera w Teatrze Nie Teraz   -   27/9/2004
W środę 29 IX w Zakopanem w Teatrze Witkacego a w piątek 1 X na scenie przy ul. Czerwonych Klonów 12 odbędą się premierowe spektakle najnowszej sztuki tarnowskiego Teatru Nie Teraz "Liczba aniołów". Spektakl dedykowany jest Władysławowi Hasiorowi, przyjacielowi Teatru, w piątą rocznicę jego śmierci.

Ogloszenie

W spektaklu, którego scenariusz i scenografię przygotował (a także go wyreżyserował) Tomasz A.Żak wystąpią aktorzy: Łukasz Gawlik, Albert Opolski i Szymon Seremet. Muzycznie (bęben) całość opracował Mirosław Poświatowski.
W spektaklu wykorzystano m.in.: Zbigniewa Herberta – wiersz „Siódmy anioł”, Franza Kafki – „Proces”, Rainer Marii Rilke – „Elegie Duinejskie”.

Teatr Nie Teraz z Tarnowa od 1997 roku działa jako stowarzyszenie, kontynuując wcześniejsze swoje działania artystyczne i edukacyjne. Wśród nich najważniejszymi jawią się spektakle teatralne, tak sceniczne, jak i uliczne. Ważnym dla zespołu są także jego specjalne interdyscyplinarne warsztaty i projekty realizowane w różnych miejscach Polski oraz poza jej granicami. W 1992 roku, T.A. Żak, twórca i reżyser teatru, był pomysłodawcą Teatralnych Spotkań Obrzeży, które przez kolejne lata odbywały się w zakopiańskiej Galerii Władysława Hasiora.
Obecnie prace Stowarzyszenia skupiają się wokoło kontekstów kulturowych styku miasta i wsi. Stąd też m.in. dążenie zespołu do stworzenia w wiejskim pejzażu Pogórza Karpackiego własnego Ośrodka Praktyk Artystycznych.

Zakopiański Teatr Witkacego oraz tarnowski Teatr Nie Teraz, współpracowały ostatnio ze sob±. Tarnowska grupa zaproszona została do wsparcia artystycznej inicjatywy zorganizowania spektaklu ulicznego. 12 sierpnia br. barwna parada z udziałem aktorów, szczudlarzy, muzyków i tancerzy przemierzyła zakopiańskie Krupówki.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl