To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   MPK przytłacza wielkość   -   27/9/2004
Od kilku co najmniej lat Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, spółka z o.o. w Tarnowie, cierpi z powodu... swojej wielkości. Przedsiębiorstwo stało się kosztowniejsze w utrzymaniu, ponieważ teren i baza, jakimi dysponuje, nie odpowiadają aktualnym potrzebom.

Ogloszenie
>

Do czasu przekształceń, do 1990 roku, gdy MPK stało się miejską spółką, przy ul. Okrężnej i Lwowskiej mieściło się Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Miało ono swoje oddziały w Bochni, Brzesku i Dębicy. W Tarnowie na placu stało prawie 200 autobusów; funkcjonowały dwie zajezdnie - "Górna" i "Dolna". W zakładzie pracowało 500 osób.
Dzisiaj dla MPK spadek po dawnej potędze jest kulą u nogi. - Kiedyś baza była przewidziana dla dwukrotnie większej liczby autobusów. Dzisiaj już nie potrzebujemy tak dużego terenu i ponosimy skutki dawnej wielkości - mówi Henryk Łabno, prezes spółki MPK w Tarnowie (na zdjęciu).

Skutki są przede wszystkim finansowe. Sam podatek od nieruchomości wynosi prawie 200 tys. zł rocznie; na szczęście dotychczas był on przez miejską gminę umarzany. Utrzymanie obiektów, które nie zawsze mogą być w pełni wykorzystane, również kosztuje. Dlatego zarząd spółki robi wszystko, by niepotrzebną kubaturę sprzedać lub wydzierżawić. Już obecnie na terenie bazy działają hurtownie, niewielkie zakłady produkcyjne i usługowe. Część działki kilka lat temu została odsprzedana Małopolskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego. Działa tu również giełda samochodowa.
- Spadek po przeszłości ma wpływ na koszty stałe funkcjonowania przedsiębiorstwa i szukamy wszelkich możliwości, by bazę i teren wykorzystać w celach komercyjnych. Nam potrzebne są teraz wpływy z różnej działalności, gdyż proste rezerwy w kosztach stałych są już wyczerpane - twierdzi prezes Łabno.
Obecnie w zajezdni znajduje się ok. 90 autobusów, a MPK zatrudnia 350 osób. (ziob)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(27-09-2004) maths :
350: 90 = ok. 4. 4 osoby na autobus. Każda firma prywatna obciążona taką biurokracją dawno poszłaby z torbami. Tymczasem tarnowianie wciąż dotują tego molocha zamiast rozpędzić urzednikow na 4 wiatry a miejskie wladze działają jak w smole. Ale tam obsadzają urzędników i to ich władza i korzysc bo kierowcy i mechanicy prace znajda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-09-2004) nie na temat :
kiedy zaczniecie grzac w mieszkaniach zl........ z MPEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) Oszołom od dziurawych dróg :
Zawsze na miesjcu MPK możnaby zbudować jakąś porządną, prostą drogę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) Zł... z MPEC :
Jak nam się będzie chciało

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) kalulator :
"nie na temat" - podziękuj władzom swojej spółdzielni - oni ustalili że ciepło pójdzie w środę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl