Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Świetny rok "Azotów"   -   28/9/2004
Rok 2004 jest przełomowy w historii największego pracodawcy w regionie tarnowskim. Od stycznia Zakłady Azotowe osiągnęły przychód na poziomie 700 milionów złotych, to o 135 milionów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Powoli zamykamy naprawdę dobry okres – mówi prezes zarządu przedsiębiorstwa Ryszard Ścigała.

Ogloszenie
>

- Zysk Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach jest najlepszy od wielu lat – dodaje członek zarządu Maria Mondel - Watrak.
O coraz lepszej kondycji Zakładów Azotowych świadczy fakt, że zatrudnieni w przedsiębiorstwie lepiej zarabiają. Od 1 lipca dostali oni podwyżki, ponadto z okazji zbliżającego się święta pracowników, najlepszym przyznane zostaną specjalne premie w wysokości trzystu złotych. A tymczasem zakład przygotowuje się do prywatyzacji prowadzącej pod nadzorem Nafty Polskiej. Jak już informowaliśmy w tym wypadku nabywcą byłby prawdopodobnie należący do PKN Orlen Anwil. Zdaniem dyrektora generalnego za rok o tej porze Zakłady Azotowe powinny już być sprywatyzowane. Mimo że sytuacja firmy zdecydowanie poprawia się, na razie nie będzie znaczących przyjęć do pracy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(28-09-2004) ;-( :
Anwil? Tzn, że Włocławek nas przejmie? ;-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-09-2004) pekao :
Co na to wierzyciele? Odzyskają cokolwiek?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) weiss :
przyjmijcie mnie do roboty!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) Antygalicjanin :
Przeczytałem artykuł w "Gazecie Polskiej" i teraz rozumiem dlaczego tak dobrze mają się Azoty": :...W istopadzie 201 r., a więc kilka tygodni po zmianie rządu, ekipa Leszka MIllera zmieniła zarząd jednej z większych pastwowych spółek Azoty Tarnów. Nowy zarząd natychmiast zerwał umowę na promocję spółki zawartą z "Fazetą Polską". Kilka miesiecy [poźniej próbę zerwania umowy podjęło współpracujące z nami od lat PZUm a także - jak dowiedzieliśmy się od naszych informatorów - rozważano zerwanie umowy w PKN Orlen (było to kilka tygodni po zatrzymaniu prezesa Modrzejewskiego). PZU zawarło z nami ugodę, a Orlen wolał poczekać do wygaśnięcia obowiązującego kontraktu.(...)Sprawa Azptów była o tyle bulwersująca, że zarząd tej spólki nie ukrywał, iż zerwanie umowy wiaże sie ze zmianą władzy w firmie. Wywołało to konsternację nawet w szeregach zwolenników SLD. śąd najpierw w trybie nakazowym, a następnie w pierwszej i drugiej instancji uznał, ze Azoty muszą zapłacić za zerwaną umowę. Wyrok jest prawomocny." - zamieściłem to i nie komentuję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) GALICJANIN Z WARSZAWY :
To znaczy, że nareszcie zaczął rządzić w Azotach ktoś, kto nie jest idiotą. Tylko idiota mógł podpisać umowę na promocję firmy z Gazetą Polską. Co mianowicie, za wyjątkiem zgarnięcia kasy miała zrobić Gazeta Polska? Wypromować Tarnowskie Azoty? Mianowicie gdzie. Wśród 80-letnich staruszek. Czysty debilizm. Niestety miałem okazję z bliska oglądać AWS-owską czkawkę w wykonaniu poprzedniego tzw. Prezesa Tarnowskich Azotów i uważam za skandal, że człowiek ten jak wielu innych z byłej partii rządzącej jeszcze chodzi wolno miast siedzieć za kratkami, a przynajmniej w domu dla obłąkanych lub umysłowo chorych oczywiście dożywotnio. 4/5 jakichkolwiek decyzji podejmowanych w ZA, a łączących się ze strategią to istna paranoja. Szkoda pisać i denerwować się niepotrzebnie. Patrzyłem z boku na systematyczne niszczenie znakomitego zakładu i szlag mnie trafiał, że nic nie można na to poradzić. Szkoda tylko, że nowemu Zarządowi brak w doprowadzeniu do posadzenia winnych wyniszczenia majątku i potencjału ZA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-09-2004) GALICJANIN Z WARSZAWY :
"Konekwencji" oczywiście brak w ostatnim zdaniu poprzedniego tekstu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2004) mordrel :
Psychiatra się znalazł!!! W obecnej sytuacji rynkowej - przy mocniejszym Euro o prawie 1zł i niemal 2 krotnie wyższych cenach kapro i tworzyw sztucznych na rynkach światowych - nawet małpa poradziłaby sobie z rządzeniem. A obecnemu zarządowi wcale nie brak "konsekwencji", złożył kilka spraw do prokuratury, które były kolejno umarzane z braku podstaw. Może liczył, że uda się załatwić były zarząd podobnie jak sprawę Modrzejewskiego??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-09-2004) Antygalicjanin :
Bliżej mi do wypowiedzi osoby - "mordrel" niż do Waści Galicjanina z Warszawy... Prawda z pewnością jest gdzieś w pośrodku. Oczywiście, poprzedni zarzad miał za wiele na sumieniu.. Zamieściłem ten artykuł nie z powodu GP ale koneksji z Orlenem...gdy w obecnej dobie, jest on lustrowany. A jeśli chodzi o Azoty, to do dzisiaj pamiętam złe odgórne zarządzanie zakladami z W-wy, gdy Azoty nie mogły same ustalać cen na swoje wyroby i decydować o rynku. Mówię to z pozycji zamawiającego tarflen i tarnamid dla Stoczni. Gdy raz miałem możliwość zamówienia , po "podchodach" , wałków tanamidiowych.. po pewnym czasie zakłądy odmówiły mi tego półproduktu - tłumacząc sie,że im to się nie opłaca, bo za dużo jest odpadów i zła jakośc wyrobu.. Lepiej niech kupię czałe bloki i go sobie tnę na określone wymiary i obrabiam...!Na takie "dictum", gdy surowoiec był pilnie potrzebny do pordukcji eksportowej, wolałem złożyć zamówienie na sprowadzanie delerinu z USA w gotowym półfabrykacie, pocztą lotniczą. Taniej i pewniej było otrzymać wymagany surowiec bez kombinacji zlecania cięcia, toczenia,nasycania lejami i suszenia prooduktu- co w rezultacie zrównało się z kosztami importu.Bolało mnie to, ze majac tak "dobry " krajowy surowiec nie mozan bylo się pokusić na konkurowanie z importowanym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl