Medale studentów tarnowskiej PWSZ w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w judo    -   01/6/2011
Sukcesy naszych judoków
Świetny występ zanotowali studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Judo kobiet i mężczyzn zorganizowanych w Opolu. W zawodach wzięły udział drużyna męska w składzie: Robert Wardzała i Piotr Myśliwiec (awans wywalczony w zawodach strefowych) oraz kobieca: Angelika Skórka, Bernadetta Olszówka i Justyna Dziurawiec.

Wśród pań niespodziankę sprawiła Bernadetta Olszówka, trenująca na co dzień pod okiem trenera Krzysztofa Sieniawskiego / KS MPEC Błękitni Tarnów, która w kategorii –78kg zdobyła brązowy medal. W pierwszej walce przegrała przed czasem z Małgorzatą Gazdą reprezentującą Uniwersytet Jagielloński, ale dwie kolejne z Anną Gudowicz (UAM Poznań) i Aleksandrą Hernik (Uniwersytet Łódzki) rozstrzygnęła przed czasem na swoją korzyść co pozwoliło jej stanąć na najniższym stopniu podium. Warto dodać, że start Bernadetty w finałach Akademickich Mistrzostw Polski do samego końca stał pod znakiem zapytania ze względu na kontuzję.

Świetny występ zanotował również Robert Wardzała student I roku fizjoterapii tarnowskiej PWSZ i jednocześnie trener sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów. Był jednym z kandydatów do medalu w kategorii +100kg, ale również przystępował do zawodów z kontuzją barku, której nabawił się podczas rozgrywanych niedawno Otwartych Mistrzostw Polski w Grapplingu. Robert w pierwszej walce wylosował wolny los, w dwóch kolejnych przez ippon pokonał Damiana Majdę/Uniwersytet Łódzki i Roberta Krzęcio/Politechnika Śląska. W półfinale spotkał się z kolejnym reprezentantem Politechniki Śląskiej Arturem Tycem, którego pokonał na punkty. W walce finałowej znów przez ippon pokonał Artura Pujszo/ WSG Bydgoszcz i mógł cieszyć się z tytułu Akademickiego Mistrza Polski.

Dobre, piąte miejsce w kategorii +78kg zajęła Justyna Dziurawiec, podopieczna trenera Tomasza Wojdana/UKS Wola Rzędzińska. Angelika Skórka zajęła 9. miejsce (kategoria wagowa 57kg. Również 9. miejsce zajął w kategorii 66kg Piotr Myśliwiec.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie zajęła 10. pozycję (jednocześnie najwyższa lokata uczelni typu PWSZ), reprezentacja kobieca zajęła również miejsce 10 i podobnie jak męska, była sklasyfikowana najwyżej spośród uczelni wyższych typu PWSZ.

Date        : Thu, March 28, 2024 22:10:43
IP          : 54.196.27.171