Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Arcydzieło polskiego kina w cyfrowo zrekonstruowanej wersji...    -   08/7/2011
„Do widzenia, do jutra” w Millennium
"Do widzenia, do jutra" to nostalgiczna kronika wakacyjnej miłości: Jacek (Zbigniew Cybulski ) to gdański student i reżyser poetyckiego teatrzyku, ona - Margueritte (Teresa Tuszyńska ) to piękna córka francuskiego konsula. Zakochany chłopak ma nadzieję, że dziewczyna odwzajemnia jego uczucie, zostanie na Wybrzeżu, gdzie będą żyli długo i szczęśliwie. Czy jednak jego marzenia mogą się spełnić, skoro dla niej życie to nieustanna podróż? Przypominamy: 11 lipca z o godz. 20:00 w kinie Millennium w ramach cyklu „Millennium Classic” odbędzie się jednorazowa projekcja filmu „Do widzenia, do jutra...” Janusza Morgensterna. Film został cyfrowo zrekonstruowany.

Ogloszenie

Dzięki "Do widzenia, do jutra" spełniły się za marzenia Janusza Morgensterna o reżyserskim debiucie, które na dodatek mógł zrealizować wspólnie z przyjaciółmi, Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą. Obaj, poznani przez niego jeszcze w czasach studenckich, są autorami scenariusza, który pisali na planie Popiołu i diamentu. W efekcie Do widzenia, do jutra to nie tylko liryczna historia miłości niemożliwej, ale też filmowy portret gdańskiego środowiska artystycznego końca lat 50. skupionego wokół studenckiego teatrzyku "Bim Bom", którego Cybulski i Kobiela byli liderami. Na ekranie pojawiają się też inne związane z nim postaci, jak Jacek Fedorowicz , Tadeusz Chyła , Wowo Bielicki czy legendarna piękność - Barbara Baranowska . Po raz pierwszy w polskim kinie film realizowany był przez grupę przyjaciół, co sprawiło, że z dzisiejszej perspektywy Do widzenia, do jutra to cenne świadectwo tamtej epoki, ludzi i miejsc, poodwilżowego klimatu i ówczesnego fenomenu, jakim były studenckie kabarety i awangardowe teatrzyki. Do tego zjawiskowa Teresa Tuszyńska, świetny epizod Romana Polańskiego, doskonałe zdjęcia Jana Laskowskiego i muzyka Krzysztofa Komedy współtworzące nostalgiczny klimat snującego miłość końca lata, którego urokowi nie sposób się oprzeć.

Rekonstrukcję tego filmu krok po kroku przeprowadzili profesjonaliści w laboratoriach The Chimney Pot (obraz) i Dukszta&Malisz (dźwięk). Dzięki nowoczesnej technice będzie można podziwiać tę historię na nowo, doceniając piękne zdjęcia Jana Laskowskiego, który osobiście nadzorował proces cyfrowej rekonstrukcji. -Przy odnawianiu tego obrazu odnowiły się też moje wspomnienia - powiedział operator. -Uważam, że jest to jeden z najpiękniejszych polskich filmów.

UWAGA KONKURS ! Mamy dwa bezpłatne podwójne zaproszenia na ten seans. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres konkursy@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule nazwę filmu. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w dniu projekcji, ok. godz. 15:00. Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl