Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zapis spotkania z Piotrem Litkim, autorem poruszającego dokumentu "Jak zginął Popiełuszko" (film)    -   10/7/2011
Zbrodnia zmanipulowana
18 czerwca w sali audytoryjnej Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur w Tarnowie odbyła się prezentacja filmu "Jak zginął Popiełuszko" zrealizowanego przez Piotra Litkiego i Przemysława Wojciechowskiego. Na temat dokumentu i poruszonych w nim wątków, dotyczących słabo znanych okoliczności śmierci beatyfikowanego przed rokiem kapłana, po projekcji z jednym z twórców, Piotrem Litkim, rozmawiał Grzegorz Surdy z krakowskiego IPN. Reżyserowi wstrząsającego obrazu i publikacji, każących nam zrewidować swoją wiedzę i wyobrażenia na temat zabójstwa księdza Jerzego, pytania zadawali też inni uczestnicy spotkania. Zapraszamy do obejrzenia zapisu video z tego spotkania.

Ogloszenie

Niestety, nadal nie znamy pełnego kontekstu tej słynnej komunistycznej zbrodni, m.in. nazwisk odpowiedzialnych za nią zleceniodawców. Autorzy filmu sugerują, że wersja wydarzeń przedstawiona nam podczas słynnego toruńskiego procesu esbeków - zabójców może być zmanipulowana. Podczas realizacji dokumentu natrafiono m.in. na dowody, świadczące o tym, że ciało księdza Jerzego zostało wyłowione z Wisły już kilka dni przed datą ich oficjalnego odnalezienia. To zresztą nie jedyna wątpliwość, podważająca oficjalną wersję.
Wokół tej zbrodni, mimo upływu prawie 3 dekad, panuje jednak swoista zmowa milczenia funkcjonariuszy służb ówczesnego państwa, pojawia się też coraz więcej pytań i tajemnic...

Zobacz zapis spotkania z Piotrem Litkim, które poprowadził Grzegorz Surdy:

Pobierz wtyczkę Flash Player


PD
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(11-07-2011) ucieszony :
Dla mnie sprawa jest jasna. Panie Dziża nie bójmy sie tego powiedzieć :Winien jest Tusk, Tussk. TUUUUUSK!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2011) cunik :
Kolejne spotkanie, kolejny film "pułkownik" , spotkanie z ciekawymi ludźmi. Oby te spotkania stały się stałą tradycją w naszym mieście. Co do filmu , to można się dowiedzieć wielu starannie skrywanych do dziś faktów. Szkoda, że takich filmów nie ma w oficjalnej dystrybucji. Najbardziej wstrząsająca informacja, nie rozwijana zresztą w filmie, to przypuszczenie , że za zbrodnią (w tym przypadku można użyć tego słowa, w przypadku katastrofy smoleńskiej nie) stało WSI oraz KGB. Przypominam ,ze przeciwko wnioskowi o rozwiązaniu tych służb stał Bronisław K. wtedy poseł a dziś......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2011) do cunik :
Zapomniałeś jeszcze o złowrogiej działalności cyklistów !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-07-2011) ucieszony :
No nie mówiłem? To było pewne jak w banku!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl