Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Muzyka lata” – koncert trzeci    -   15/7/2011
Koncert w „Lustrzanej”
Już od czterech lat, w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu), odbywa się Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka Lata”. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnym Miasta, zdobyła stałe grono melomanów; jest również znana w środowisku artystów i wykonawców muzyki poważnej. Przed nami trzeci już koncert – w niedzielę 17 lipca o godz. 17:00 w Sali Lustrzanej wystąpią: Daniel Stabrawa (skrzypce) i Mirosław Herbowski (fortepian).

Ogloszenie

W PROGRAMIE:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Rondo C-dur KV 373

Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Sonata F-dur op. 24 – «Wiosenna»
I Allegro
II Adagio molto espressivo
III Scherzo: Allegro molto
IV Rondo: Allegro ma non troppo

Fritz Kreisler (1875-1962)
Liebesleid
Caprice Viennoise op. 2

Jenő Hubay (1858-1937)
Nocturne op. 42

Henryk Wieniawski (1835-1880)
Prémière Polonaise de concert D-dur op. 4

Daniel Stabrawa – jest jednym z najlepszych skrzypków orkiestrowych na świecie. Międzynarodową uwagę przykuł po zdobyciu nagród w prestiżowych konkursach. W 1979 został koncertmistrzem Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. W 1983 dołączył do Berlińskich Filharmoników, a już 3 lata później został pierwszym koncertmistrzem i solistą. Prowadził orkiestrę kameralną Filharmoników Berlińskich podczas wielu tournée po największych salach koncertowych Europy wraz z Nigelem Kennedym, z którym jako solista wykonał „Koncert na dwoje skrzypiec d-moll” J.S. Bacha. Płyta ta okazała się jednym z najwyżej ocenionych nagrań Roku Bachowskiego. Jest prymariuszem Philharmonia Quartet Berlin, który w zawrotnym tempie zdobył międzynarodowe uznanie i renomę, występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych – od Japonii po Stany Zjednoczone. Zespół nagrał wiele nagrodzonych płyt (m.in. dwukrotnie Nagrodą Krytyków Niemieckich).

Mirosław Herbowski – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, którą ukończył w 1982 z wyróżnieniem. Studiował w klasie fortepianu prof. Ireny Sijałowej-Vogel, uczennicy H. Neuhausa. Finalista i  laureat konkursów muzycznych w Warszawie, Rotterdamie i  Rzymie. Od 1982 koncertuje systematycznie w Polsce, Europie, Japonii i USA. Brał udział w festiwalach muzycznych w  Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie oraz w Jakobstadt, Helsinkach, Kopenhadze i Salzburgu. Dokonał wielu nagrań telewizyjnych i radiowych dla telewizji polskiej, fińskiej i szwedzkiej. Nagrał kilka płyt CD z utworami m. in. Brahmsa, Francka, Schuberta, Hindemitha i Strawińskiego. Jeszcze w czasie studiów podjął pracę w Akademii Muzycznej w  Krakowie. W latach 1989-1997 był wykładowcą i kierownikiem sekcji fortepianu w Konserwatorium w Jakobstadt w Finlandii, a  później docentem w  Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, gdzie prowadził klasę fortepianu do roku 2000. Od 2001 wykłada ponownie w Akademii Muzycznej w Krakowie, w  której uzyskał w  2003 tytuł doktora habilitowanego.

Więcej informacji o kolejnych koncertach – wkrótce.

Honorowy patronat nad Festiwalem, od pierwszej edycji, sprawuje Posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn. Głównym organizatorem jest Pałac Młodzieży w Tarnowie, zaś partnerem - Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Zamek w Dębnie.
Bilety do nabycia w sekretariacie Pałacu Młodzieży w Tarnowie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 oraz na godzinę przed koncertem.

Na zdjęciu: Daniel Stabrawa
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl