Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Muzyka lata – koncert czwarty    -   22/7/2011
Koncert na Zamku w Dębnie
Już od czterech lat, w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu), odbywa się Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka Lata”. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnym Miasta, zdobyła stałe grono melomanów; jest również znana w środowisku artystów i wykonawców muzyki poważnej. Przypominamy: przed nami czwarty już koncert, który odbędzie się w niedzielę, 24 lipca o godz. 17:00 na Zamku w Dębnie. Wystąpią: Maria Sławek (skrzypce) i Piotr Różański (fortepian).

Ogloszenie
>

W programie:

Robert Schumann (1810-1856)
Sonata d-moll op. 121
I Ziemlich langsam
II Sehr lebhaft
III Leise, einfach
IV Bewegt

Karol Szymanowski (1882-1937)

Driady i Pan
z cyklu Mity na skrzypce i fortepian op. 30

Henryk Wieniawski (1835-1880)
Fantazja na tematy z opery „Faust” Charlesa Gounoda op. 20

Maria Sławek – tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie klasie skrzypiec prof. Wiesława Kwaśnego. Laureatka nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich. Koncertowała m.in. z Hanzeatycką Orkiestrą Kameralną, zespołem Camerata Vistula, Orkiestrą Kameralną i Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2009 wystąpiła festiwalach „Wawel o zmierzchu” w Krakowie i „Muzyka lata” w Dębnie. W 2010 roku ukazała się wydana przez Akademię Muzyczną w Krakowie płyta „Chopin – aktualność piękna”, na której z K. Sadłowskim i P. Kosińskim nagrała Trio fortepianowe g-moll  op. 8 F. Chopina. Jako członek „The Orchestra of life” Nigela Kennedyego koncertowała w tak prestiżowych salach, jak: Filharmonia Berlińska, Gewandhaus w Lipsku, Meistersingerhalle w Norymberdze, czy Royal Festival Hall W Londynie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W październiku 2011 będzie reprezentować Polskę podczas 14. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Piotr Różański jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu prof. Ewy Bukojemskiej. Laureat licznych konkursów pianistycznych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych, m.in. Cincinatti, USA (I miejsce i nagroda specjalna) czy Konkursu Pianistycznego o stypendium fundacji YAMAHA (I nagroda). Koncertował w Polsce, USA, Szwajcarii i w Niemczech. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Eugenea Indijca, Dinę Yoffe czy Paula Badura-Skodę. Uprawia kameralistykę, grając m.in. z Kają Danczowską czy Piotrem Reichertem. Bierze regularny udział w festiwalach „Wawel o zmierzchu” i „Muzyka lata”. Laureat kilku konkursów kameralnych, m.in.. III nagrody (wraz z wiolonczelistką Aleksandrą Lelek) na Niezależnym Międzynarodowym Konkursie Indywidualności Muzycznych w Kijowie.

Więcej informacji o kolejnych koncertach – wkrótce.

Honorowy patronat nad Festiwalem, od pierwszej edycji, sprawuje Posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn. Głównym organizatorem jest Pałac Młodzieży w Tarnowie, zaś partnerem - Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Zamek w Dębnie.
Bilety do nabycia w sekretariacie Pałacu Młodzieży w Tarnowie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 oraz na godzinę przed koncertem.

Na zdjęciu: Maria Sławek
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl