Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Recital gitarowy Roberta Horny w Ratuszu    -   22/7/2011
Mistrzowskie interpretacje
Recital gitarowy Roberta Horny, jednego z najlepszych gitarzystów klasycznych w Polsce, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 lipca, o g. 19.00 w tarnowskim Ratuszu. W programie recitalu znalazły się utwory m.in. Astora Piazzolli, które zawsze robią wrażenie nawet na osobach nie słuchających na co dzień klasyki.

Ogloszenie

Salę koncertową tarnowskiego Ratusza odwiedzić warto tego dnia tym bardziej, że Robert Horna gwarantuje wykonanie na poziomie najwyższym. Wirtuozeria połączona z brawurową interpretacją daje efekt niezapomniany. Przekonywali się o tym melomani w różnych częściach świata. Podróże koncertowe wiodły Roberta Hornę przez niemal całą Europę oraz Amerykę Południową. Prowadzi klasy mistrzowskie i zasiada w jury festiwali i konkursów gitarowych o międzynarodowym zasięgu. Koncertuje jako solista, kameralista oraz wykonuje koncerty z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych.  Jego bogaty repertuar obejmuje utwory muzyki dawnej, dzieła klasyków oraz kompozycje współczesne, a muzyczne zainteresowania sięgają różnych stylów.

W programie recitalu:
A. Piazzolla - Milonga del Angel
A.Piazzolla - Verano Porteno
A.Piazzolla - Invierno Porteno
D.Bogdanovic - Jazz Sonata
C.Domeniconi - Variations on an Anatolian Song
I.Albeniz - Granada
- Asturias
C.Domeniconi - Koyunbaba, Suite for guitar

Recital współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa i Starostwa Powiatowego w Tarnowie towarzyszy IV edycji ogólnopolskiego kursu gitarowego "Mistrz i uczeń" organizowanego przez Stowarzyszenie PLUS ULTRA w Tarnowie w Pałacu w Janowicach w gminie Pleśna. Bierze w nim udzial kilkudziesięciu uczniów szkół muzycznych z całego kraju, a w roli wykładowców występują nawybitniejsi pedagodzy i gitarzyści w kraju. W ramach kursu zaplanowany jest jeszcze jeden koncert w piątek, 30 lipca. W Sali Lustrzanej w Tarnowie zaprezentuje się wówczas trio: Robert Kabara (skrzypce), Arkadiusz Krupa (obój) i Michał Nagy (gitara).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl