Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nietypowa wystawa na pięciolecie międzynarodowej współpracy    -   26/7/2011
Wernisaż w galerii ZPAP
Tarnów świętuje pięciolecie współpracy z Białą Cerkwią. Już w najbliższy czwartek, 28 lipca, o godzinie 20.00, w galerii Związku Polskich Artystów Plastyków, w kamienicy przy Rynku 4 odbędzie się finisaż nietypowej wystawy. Swoje prace pokaże Ludmiła Kneimicha – Lucik, artystka ukraińskiej polskiego pochodzenia z Białej Cerkwi. Na wystawie prezentowane będą zarówno prace tej autorki, jak i jej wychowanków. Wiodącym tematem finisażu ma być narodowa sztuka ludowa tzw. Petrykivskii Zapis.

Ogloszenie
>

Ludmiła tworzy w narodowym, ukraińskim kanonie – posługując się techniką akwareli maluje ludowe, naturalne motywy. Twórczość artystki nawiązuje do rdzennych ludowych tradycji. Jest aktywną działaczką polonijną, członkiem zarządu klubu polskiego w Białej Cerkwii. Od lat współpracuje z tarnowską fundacją dobrosąsiedzkiej współpracy przy organizowaniu letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie Tarnowa.

Warto podkreślić, że młodzież i wychowawcy prezentujący swoje prace goszczą w Tarnowie na zaproszenie Fundacji Dobrosąsiedzkiej Współpracy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Następnego dnia po otwarciu wystawy, wrócą oni do domu. Kolonię wspiera Urząd Miasta Tarnowa.

Foto: logo ZPAP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl