Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Mistrzowskie inspiracje” w Sali Lustrzanej    -   27/7/2011
Trio „Fryderyków”
Trio Robert Kabra, Arkadiusz Krupa i Michał Nagy czyli trzech muzyków z dwoma Fryderykami na koncie i dwoma nominacjami do tej najważniejszej w Polsce nagrody polskiej branży fonograficznej, wystąpi w piątek, 29 lipca o g. 19.00 w tarnowskiej Sali Lustrzanej. Koncert z cyklu "Mistrzowskie interpretacje" towarzyszy ogólnopolskiemu kursowi gitarowemu organizowanemu przez Stowarzyszenie PLUS ULTRA w Tarnowie.

Ogloszenie

Każdy z trzech muzyków w swoim zawodowym dorobku ma tyle sukcesów, że wystarczyłoby ich na obdzielenie przynajmniej kilku muzyków.
Skrzypek Robert Kabara wśród laurów na wielu konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych to także laureat IX Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Był oklaskiwany przez widownię w największych salach koncertowych świata, a polski przemysł fonograficzny nagrodził go Fryderykiem za najlepszy album roku w kategorii muzyka klasyczna. Stale współpracuje z najznakomitszymi dyrygentami i kompozytorami, wśród których są m.in. Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksimiuk, Antoni Wit i Krzysztof Penderecki.

Arkadiusz Krupa jest pierwszym oboistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, laureatem licznych konkursów. Nagrywa dla takich wytwórni, jak NAXOS, Virgin i Deutsche Grammopho, a płyta z nagraniem Koncertu na obój i harfę Witolda Lutosławskiego, dokonanym dla wytwórni NAXOS, otrzymała nominację do nagrody Fryderyk 2001. Od 1996 roku jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. W lutym 2011 roku został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem ,,Gloria Artis”.

Gitarzysta Michał Nagy koncertuje jako solista i kameralista. Występował na licznych festiwalach muzycznych (m.in. Warszawska Jesień, Carintischer Sommer, Allegro Vivo, Kwartesencja, Śląska Jesień Gitarowa, Nuevo Mundo, Festiwal Muzyki Astora Piazzolli w Krakowie, Gitarre Wien, Wrocławski Festiwal Gitarowy ). Jest współtwórcą i członkiem międzynarodowego kwartetu gitarowego Guitar 4mation, specjalizującego się w wykonaniach muzyki XX i XXI wieku. Nagrywał m.in. dla firm: Sony Music (nagroda Fryderyk 2002 za płytę ,, Piazzolla Tango” w kategorii Album Roku - Muzyka Kameralna), Dux (nominacja do Fryderyka 2000 za płytę pt. Micropiezas w duecie z M.Siatkowskim), Polskie Nagrania Edition i Gramola Vienna (pulse.sound.joy.heart., Sonada de Alma - Guitar 4mation). Jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych w Fiuggi, Gdańsku, Krakowie i Tychach.

PROGRAM:
Francesco Molino (1775- 1847) -Duo op. 61 Nr.1 – Andante, Allegro non troppo
Domenico Scarlatti (1685-1757) – Sonata d-moll K141/ L.413
Jaques Ibert (1890-1962) – Entr Acte
Franz Schubert (1797-1868) - Sonata a-moll ,,Arpeggione”
Gioacchino Rossini (1792/1868) - Barbiere di Siviglia
Ferdinando Carulli (1770-1841)

Na zdjęciu: Michał Nagy
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl