Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Krzysztof Książek (fortepian) – na Zamku w Dębnie    -   29/7/2011
Muzyka lata – koncert piąty
Już od czterech lat, w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu), odbywa się Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka Lata”. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnym Miasta, zdobyła stałe grono melomanów; jest również znana w środowisku artystów i wykonawców muzyki poważnej. Przypominamy: przed nami piąty już koncert, który odbędzie się 31 lipca o godz. 17:00 na Zamku w Dębnie. Wystąpi Krzysztof Książek (fortepian).

Ogloszenie

W programie:
Fryderyk Chopin (1810-1849)
Nokturn fis-moll op. 48 nr 2
Scherzo h-moll op. 20
Ballada g-moll op. 23
Franz Liszt (1811-1886)
Etiuda f-moll nr 10
z Etudes d’exécution transcendante S. 139
Enrique Granados (1867-1916)
El Fandango de Candil
z cyklu fortepianowego Goyescas
Franz Liszt
Tarantella g-moll z Années de pèlerinage S. 162

Krzysztof Książek – uczeń POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie w klasie fortepianu prof. Stefana Wojtasa. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.: X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego ,,Chopin dla najmłodszych” – II miejsce (Antonin 2008), X Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej – I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworów Chopina oraz nagroda japońskiej grupy sponsorów Kigoukai w formie koncertów w Japonii (Płock 2008), XV Concurs International de Piano Ricard Vines – II miejsce (Lleida, Hiszpania 2009), The International Chopin Piano Competition – I miejsce, Grand Prix, nagroda specjalna za wykonanie Scherza h-moll F. Chopina (Lwów, Ukraina 2010). Koncertował w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce i na Słowacji. Jest stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Małopolskiej Fundacji ,,Sapere Auso”, Rotary Club, Prezesa Rady Ministrów, Klubu Krakowskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury oraz Fundacji „Pro Musica Bona”.

Więcej informacji o kolejnych koncertach – wkrótce.

Honorowy patronat nad Festiwalem, od pierwszej edycji, sprawuje Posłanka na Sejm RP Urszula Augustyn. Głównym organizatorem jest Pałac Młodzieży w Tarnowie, zaś partnerem - Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Zamek w Dębnie.
Bilety do nabycia w sekretariacie Pałacu Młodzieży w Tarnowie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 oraz na godzinę przed koncertem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl