Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej pozyskuje kolejne środki    -   07/9/2011
Pieniądze dla MPEC
19 milionów dotacji ze środków unijnych na modernizację systemu ciepłowniczego w Tarnowie pozyskał MPEC. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej otrzymało również promesę udzielenia przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie kredytu preferencyjnego z przeznaczeniem na inwestycje. Mowa o kwocie ponad 24 milionów złotych na realizację projektu pn: „Budowa źródła skojarzonego wytwarzania energii o mocy elektrycznej do 10 MW w MPEC Tarnów S.A.”. To jednak nie jedyne ważne informacje...

Ogloszenie

19 milionów dotacji ze środków unijnych na modernizację systemu ciepłowniczego w Tarnowie
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie otrzymało 19 milionów dotacji ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności  w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  na realizację projektu „Ograniczenie strat i poprawa pewności dostaw ciepła poprzez modernizację sieci ciepłowniczej w Tarnowie”. Łączny koszt objętych projektem inwestycji wynosi blisko 31 milionów złotych.
Projekt swoim zasięgiem obejmuje kompleksową modernizację sieci i węzłów ciepłowniczych na osiedlu mieszkaniowym w Tarnowie – Mościcach, modernizację ciepłowniczej magistrali wschodniej Tarnowa oraz rozbudowę metropolitalnej sieci światłowodowej w mieście. Do końca 2014 roku MPEC Tarnów zmodernizuje 14,8 km sieci (w tym: 9 km w Tarnowie – Mościcach i 5,8 km magistrali wschodniej Tarnowa)  oraz 97 węzłów ciepłowniczych, a metropolitalna sieć światłowodowa Tarnowa (licząca obecnie ponad 130 km) wydłuży się o 30,3 km.
Główne cele projektu zorientowane są na zwiększenie efektywności i podniesienie bezpieczeństwa energetycznego dostaw ciepła dla mieszkańców Tarnowa, rozwój nowoczesnych technologii przesyłu i zarządzania dostawą ciepła oraz rozbudowę sieci  światłowodowej w Tarnowie.
Środki z Funduszu Spójności dostępne w ramach POIiŚ umożliwiają realizację wielu dużych inwestycji mających kluczowe znaczenie dla rozwoju Polski. Zrealizowane inwestycje infrastrukturalne wzmocnią spójność gospodarczą, społeczną i przestrzenną z innymi krajami Unii Europejskiej.

Promesa kredytu preferencyjnego dla spółki ciepłowniczej
MPEC Tarnów otrzymał promesę udzielenia przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie kredytu preferencyjnego z przeznaczeniem na inwestycje. Mowa o kwocie ponad 24 milionów złotych na realizację projektu pn: „Budowa źródła skojarzonego wytwarzania energii o mocy elektrycznej do 10 MW w MPEC Tarnów S.A.”.
Pieniądze przyznano w ramach organizowanego przez  NFOŚiGW III konkursu o dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych w ramach „Programu dla przedsięwzięć w zakresie odnawialnych źródeł energii i obiektów wysokosprawnej kogeneracji”. -To dla nas duża szansa na wykonanie kolejnych, odważnych inwestycji ciepłowniczych w Tarnowie – podsumowuje prezes spółki Krzysztof Rodak.

Coraz większa wola współpracy w zakresie nowoczesnych rozwiązań gospodarowania odpadami komunalnymi
Do zainicjowanego przez miasto, województwo oraz Zarząd MPEC Tarnów „Porozumienia o współpracy w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi w regionie tarnowskim” przystąpiło 36 gmin z powiatów dąbrowskiego, tarnowskiego, brzeskiego i bocheńskiego. Podpisanie porozumienia odbyło się w siedzibie MPEC Tarnów w dniu 19 lipca br. Obecnie deklarację przystąpienia do projektu złożyły kolejne gminy – Szczurowa i Iwkowa. 
Celem porozumienia jest wypracowanie wspólnego, spójnego z polityką zrównoważonego rozwoju systemu gospodarki odpadami komunalnymi w regionie tarnowskim, w szczególności poprzez realizację inwestycji jaką jest budowa zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Tarnowie. Uwzględniając aktualne założenia zakład przekształcania odpadów komunalnych w Tarnowie przeznaczony byłby dla populacji ponad pół miliona osób.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(08-09-2011) MacBlacker :
„Budowa źródła skojarzonego wytwarzania energii o mocy elektrycznej do 10 MW w MPEC Tarnów S.A.” ... czyli sobie turbinkę wstawią, moc może nie powala na kolana, bo same Azoty dają kilka razy więcej. ale nie w tym rzecz - albo inwestycja jest opłacalna ekonomicznie i wtedy nie widzę sensu pozyskiwać na nią środki z UE bo przecież się zwróci - czyli powinna to byc domena kredytów bankowych (tak jest w normalnych gospodarkach) albo jest ekonomicznie nieopłacalna i wtedy wcale nie powinno jej być!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl