Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   23 szkoły do termomodernizacji, umowa na finansowanie prac podpisana    -   14/9/2011
Remonty w roku szkolnym
23 szkoły publiczne z terenu Tarnowa poddawane są termomodernizacji - gruntownej zmianie jakościowej i wizerunkowej – poinformował Urząd Miasta Tarnowa. Kompleksową umowę w tej sprawie podpisano właśnie w magistracie. Zakres robót obejmuje m.in. docieplenie ścian i dachów, wykonanie elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizację instalacji ciepłowniczych na systemy bardziej przyjaźniejsze dla środowiska. Od służb prasowych magistratu dowiedzieliśmy, że w większości placówek prace już trwają, w niektórych dobiegają końca, w innych dopiero się rozpoczną. Trwać zatem będą w trakcie roku szkolnego – podobna sytuacja, przypomnijmy, miała miejsce w kilku tarnowskich przedszkolach, gdzie prace modernizacyjne zaczęły się dopiero w drugiej połowie sierpnia i będą realizowane jeszcze przez miesiąc – mimo to dzieci w tym czasie będą chodzić do tych placówek. Urząd nie zdążył na czas przygotować przetargów...

Ogloszenie

Jak informuje magistrat, termomodernizacja dotyczy 23 szkół publicznych z terenu Miasta Tarnowa: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 5, SP nr 7, SP nr 9 , SP nr 10, SP integracyjna nr 11, SP nr 15, SP nr 18, SP nr 19, Gimnazjum nr 7, III LO, V LO, VII LO, Zespoły Szkół Ogólnokształcących nr 1 i 4, Zespoły Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 i nr 2, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych z nowym budynkiem i salą gimnastyczną, Zespół Szkól Technicznych oraz budynek pracowni, Zespół Szkół Sportowych.

Wszystkie prace zostaną zrealizowane dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowita wartość projektu to prawie 31 milionów złotych, z czego około 9 milionów to dofinansowanie, a 18 milionów pożyczka preferencyjna.

Dodajmy, że prace termmodernizacyjne dotyczą nie tylko szkół i przedszkoli. Mowa także o żłobkach, Domu Dziecka Nr 2 oraz miejskich domach pomocy społecznej. Inwestycje współfinansowane są z kilku źródeł. Prócz wspominanego NFOŚ i GW, środki pochodzą także z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowita wartość projektu w tym ostatnim przypadku to ponad 18 milionów złotych – czytamy w nadesłanej informacji.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl