Gryf Borzęcin Liderem Powiatowej Ligi Futsalu    -   01/12/2011
Sportowy Borzęcin
4:1 wygrał Gryf Borzęcin z Karols Pizza Ciesielski, pozostając tym samym liderem Powiatowej Ligi Futsalu. ”Do spotkania z wysoko plasującym się w tabeli zespołem "Karolsów" nasza drużyna podeszła bardzo skoncentrowana. Po dwóch ostatnich nieco słabszych meczach i ubytkach kadrowych do składu powrócili nieobecni. Znając wynik spotkania Leś - Arak zdawaliśmy sobie też sprawę, że gramy o pozycję lidera rozgrywek po 5 kolejkach PLFu. Pierwsza połowa rozpoczęła się od ofensywnych ataków z obydwu stron, a bramkarze popisywali się skutecznymi interwencjami. Po 20 minutach na tablicy widniał jednak wynik 1:0 dla futsalowców z Borzęcina, gdyż po zespołowej akcji i strzale Rafała Ciesielskiego piłka zatrzepotała w siatce rywali.” - czytamy w relacji.

>

”Początek drugiej połowy okazał się bardzo udany dla zielono-białych, a świetnym zagraniem "na kole" popisał się Mariusz Zabiegała wygrywając pojedynek z obrońcą i lokując piłkę w bramce na 2:0. Radość nie trwała długo, gdyż szybko bramkę kontaktową zdobyli rywale po indywidualnej akcji jednego z napastników. Przy stanie 2:1 gra się nieco zaostrzyła, a wynik wciąż był sprawą otwartą. Znać o sobie dał po raz kolejny Rafał Ciesielski i Gryf Borzęcin wyszedł na bezpieczne prowadzenie 3:1. Od tego momentu broniliśmy wyniku wyprowadzając niebezpieczne kontrataki, jednak brakowało w nich skutecznego wykończenia. Rywale natomiast nieustannie dążyli do zdobycia po raz drugi w tym meczu bramki kontaktowej, jednak świetnie w bramce spisywał się Mariusz Mucek. W ostatniej minucie przeciwnicy wycofali bramkarza, a chwilę później popularny "Cieśla" wyłuskał piłkę i strzałem z połowy boiska ustalił wynik meczu na 4:1. Zdobył tym samym hattricka oraz przypieczętował pewne zwycięstwo swojej drużyny. Gryf Borzęcin zagrał bardzo dobry mecz, lecz nie ustrzegł się też błędów. Gra zespołowa pozwoliła jednak na ich naprawę, a piłkarze wzajemnie się uzupełniali. Po tym zwycięstwie GRYF został po raz pierwszy liderem Powiatowej Ligi Futsalu w Brzesku po rozegranych 5 kolejkach, co jest niewątpliwie historycznym sukcesem drużyny. Beniaminek na czele tabeli w najwyższej klasie rozgrywkowej to niewątpliwie spore zaskoczenie dla wielu. Już za tydzień mecz z pretendentem do mistrzowskiego tytułu zespołem Arak Janina.”

Futsal "Gryf" Borzęcin: M.Mucek - R.Ciesielski, R.Płachno, Ł.Dziedzic, A.Zawada, P.Jarosz, A. Biegała, M.Kądziołka. oraz M.Knap

Date        : Fri, April 19, 2024 13:33:13
IP          : 3.147.205.154