To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Fałszywy alarm w „Szczekliku” i „Łukaszu” aktualizacja   -   07/1/2012
Kolejne alarmy bombowe
Dopiero co kilka dni temu miał miejsce fałszywy alarm o podłożeniu bomby w zakładzie energetycznym w Tarnowie (ewakuowano wówczas dwa budynki Tauronu) – a już doszło do kolejnego takiego zdarzenia. Jak udało się nam ustalić, w dniu dzisiejszym (sobota, 7 stycznia) nieznana na razie osoba poinformowała o podłożeniu bomby – policjanci wraz z saperami prowadzili czynności w Szpitalu Św. Łukasza i w „Szczekliku”. Alarmy na szczęście okazały się fałszywe. „Dowcipniś”, gdy już zostanie ujęty odpowie m.in. za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia osób, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O szczegółach będziemy informowali. UWAGA - niniejsza wiadomość została zaktualizowana o bieżące informacje (w dniu 9 stycznia). Szczegóły poniżej.

Ogloszenie

Komunikat nadesłany przez rzecznika prasowego KMP Tarnów Olgę Żabińską:
(We wspomnianym dniu) ”o godz. 8:44, na numer alarmowy112, zatelefonował mężczyzna przekazując informacje o podłożeniu ładunków w wybuchowych na terenie szpitali.
Natychmiast po przyjęciu informacji, na miejsce wysłane zostały nasze siły, w tym dwie niezależne ekipy pirotechników z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KMP w Tarnowie, które natychmiast przystąpiły do działania mającego na celu ujawnienie i zneutralizowanie ładunków wybuchowych.
Współpracujący z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Państwowej Straży Pożarnej, policjanci zabezpieczyli szpitala im. E.Szczeklika i Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie oraz teren do nich przyległy. Z ruchu kołowego i osobowego wyłączono przyszpitalne parkingi. Nawiązano także kontrakt z dyrekcją obu placówek, w kwestii ewentualnej ewakuacji znajdujących się w nich osób. Ostatecznie decyzja o ewakuacji nie została podjęta.
W wyniku dokładnego sprawdzenia pomieszczeń, oddziałów i ciągów komunikacyjnych obu szpitali, policyjni nie ujawnili żadnych przedmiotów mogących stwarzać zagrożenie dla życiu lub zdrowia ludzi. Akcja zakończona została ok. godz. 12:40.
Natomiast trwa nadal postępowanie, którego zdaniem jest ustalenie i zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za wywołanie alarmu bombowego.

Osobie która wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach, czym wywołuje czynności organu ochrony bezpieczeństwa mające na celu uchylenie zagrożenia, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.”


MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 21:48:58
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html