To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   09/1/2012
Bombowy tydzień
O alarmach bombowych „żartownisia”, który informował o podłożeniu ładunków wybuchowych w budynku zakładu energetycznego oraz w obu tarnowskich szpitalach, już pisaliśmy w osobnej wiadomości. Przypomnijmy tylko, że tego rodzaju „zabawa” zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności i praktyka pokazuje, że policjantom udaje się sprawców takich fałszywych alarmów prędzej czy później złapać. Poza tym miniony tydzień, przyniósł jak zwykle zdarzenia drogowe, zniszczenia mienia, kradzieże i pobicie...

Ogloszenie
>

Kradzieże, włamania
Mieszkanka miejscowości Siedlec podczas pobytu na dworcu PKP w Katowicach utraciła portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Złodziej niepostrzeżenie pozbawił kobietę mienia wyciągając portfel z wnętrza torebki.
W Tarnowie z rogu ulic Bema i Ducha zniknęło 5 sztuk zapór drogowych. Nieznany sprawca ukradł stojące na chodniku, w rejonie remontowanego budynku, wysokie na metr i długie na 2,5 metra urządzenia, powodując straty w wysokości 1500 złotych na szkodę prywatnej firmy.
Nieuwagę właściciela jednego z mieszkań przy ul. Westerplatte wykorzystał złodziej, który wślizgnął się niepostrzeżenie do łazienki i zabrał wart 350 złotych złoty medalik oraz obrączkę.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 17-letniego tarnowianina podejrzewanego o kradzież z jednego z mieszkań przy ul. Lwowskiej w Tarnowie aparatu fotograficznego, MP3, GPS, biżuterii, o łącznej wartości 660 złotych oraz 300 złotych gotówki.
W terenu zalesionej działki w Wierzchosławicach, sprawca ściął a następnie zabrał 27 sztuk rosnących tam olch. Straty na szkodę właścicielki oszacowano na 3 tysiące złotych. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania złodzieja.
Do usiłowania włamania doszło w Olszynach gm. Wojnicz. Nieznana osoba poprzez siłowe wyważenie drzwi balkonowych dostała się do wnętrza budynku jednorodzinnego. Sprawca nie dokonał jednak kradzieży żadnych przedmiotów, spowodował jednakże straty materialne na szkodę właściciela budynku na kwotę ok. 4 tyś. zł. (uszkodzone okna).

Pobicia
Do pobicia doszło w Piotrkowicach. Dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 18 lat zadając uderzenia pięściami i kopiąc po całym ciele, dokonało pobicia 56-letniego mieszkańca Piotrkowic. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci rany ciętej kciuka, krwiaka w okolicy oczodołu, obrzęku nosa i żeber. W wyniku podjętych czynności, policjanci KP w Tuchowie zatrzymali obu sprawców pobicia. Są mieszkańcami Piotrkowic.

Zniszczenie mienia
Nieznany sprawca uszkodził nissana, zaparkowanego na nie ogrodzonej posesji w miejscowości Olszyny. Używając ostrego narzędzia zarysował elementy karoserii. Ukradł także antenę CB, powodując łączne straty w wysokości 1250 złotych. Wojniccy policjanci prowadza czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy.

Za kółkiem
3 stycznia wieczorem na ul. Tarnowskiej w Zakliczynie zatrzymano rowerzystę, który jechał jednośladem nie posiadającym oświetlenia. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie 55-letniego mieszkańca Zakliczyna wykazało, ze ma on w organizmie 1.99 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi do roku pozbawienia wolności.

Różne
Jak obszernie informowaliśmy w osobnej wiadomości, tarnowska policja szkoliła kwestujących na rzecz WOŚP, zabezpieczała kwestujących, zaś jej funkcjonariusze brali aktywny udział w finale „Orkiestry...”.
O tym również pisaliśmy: dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały, Starosty Powiatu Tarnowskiego Mieczysława Krasa oraz Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora, Komenda Miejska Policji w Tarnowie wzbogaciła się właśnie o nowe, służbowe samochody. Za przekazane przez samorządy pieniądze w kwocie 120 tysięcy złotych (po 55 tysięcy złotych przez Urząd Miasta Tarnowa i Starostwo Powiatowe w Tarnowie i 10 tysięcy przez Urząd Gminy w Skrzyszowie), uzupełnione środkami finansowymi z budżetu centralnego Policji, zakupiono w sumie cztery nieoznakowane radiowozy, które wykorzystywane będą przez służby operacyjne. Trzy z nich trafiło już do KP Tarnów-Centrum - największego komisariatu w mieście, czwarty służyć będzie Wydziałowi dw. z Przestępczością przeciwko Zdrowiu i Życiu KMP. Oprócz wyżej wymienionych nowych nabytków, tarnowscy policjanci z Wydziału Prewencji KMP otrzymali, zakupiony w ramach dostaw centralnych przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, oznakowany radiowóz marki Hyundai i30.
4 grudnia w godzinach przedpołudniowych, nieznany sprawca dzwoniąc na numer alarmowy 112, powiadomił o podłożeniu bomby w budynku zakładu energetycznego. Natychmiast po otrzymaniu informacji w rejon zakładu przy ul. Studniarskiego i Lwowskiej w Tarnowie zadysponowano policyjne siły, w tym pracowników Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KMP Tarnów, których zadaniem było zlokalizowanie i zneutralizowanie ładunków wybuchowych. Policjanci zabezpieczyli budynki i przyległy do nich teren. Wyłączone z ruchu zostały także obie ulice. Ewakuowano pracowników budynków zakładu, łącznie 230 osób. W akcji brali również udział funkcjonariusze Starzy Miejskiej i PSP. Policjanci przeszukali pomieszczenia i ciągi komunikacyjne budynków, w tym przylegającego do budynku przy ul. Lwowskiej banku i urzędu skarbowego, nie ujawniając przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi. Obecnie funkcjonariusze prowadzą intensywne czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy anonimowego zgłoszenia o podłożeniu bomby. Za wywołanie alarmu bombowego, zwłaszcza gdy działanie sprawcy naraża życie i zdrowie ludzkie na niebezpieczeństwo, grozi nawet do 3 lat pozbawiania wolności. Sprawca musi się także liczyć z możliwością zwrotu kosztów wywołanej przez siebie akcji służb ratowniczych.
Jak już informowaliśmy, również w minioną sobotę, rano, o godz. 8:44, na numer alarmowy112, zatelefonował mężczyzna przekazując informacje o podłożeniu ładunków w wybuchowych na terenie szpitali. ”Natychmiast po przyjęciu informacji, na miejsce wysłane zostały nasze siły, w tym dwie niezależne ekipy pirotechników z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego KMP w Tarnowie, które natychmiast przystąpiły do działania mającego na celu ujawnienie i zneutralizowanie ładunków wybuchowych. Współpracujący z funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Państwowej Straży Pożarnej, policjanci zabezpieczyli szpitala im. E.Szczeklika i Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie oraz teren do nich przyległy. Z ruchu kołowego i osobowego wyłączono przyszpitalne parkingi. Nawiązano także kontrakt z dyrekcją obu placówek, w kwestii ewentualnej ewakuacji znajdujących się w nich osób. Ostatecznie decyzja o ewakuacji nie została podjęta. W wyniku dokładnego sprawdzenia pomieszczeń, oddziałów i ciągów komunikacyjnych obu szpitali, policyjni nie ujawnili żadnych przedmiotów mogących stwarzać zagrożenie dla życiu lub zdrowia ludzi. Akcja zakończona została ok. godz. 12:40. Natomiast trwa nadal postępowanie, którego zdaniem jest ustalenie i zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za wywołanie alarmu bombowego. Osobie która wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu zagrażającym życiu i zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach, czym wywołuje czynności organu ochrony bezpieczeństwa mające na celu uchylenie zagrożenia, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.” - czytaliśmy w komunikacie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:44:22
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html