To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   16/1/2012
Zginęli w pożarze
W piątek wieczorem w pożarze który wybuchł w drewnianym domu przy ul. Norwida w Zalasowej, śmierć poniósł jego właściciel, 68-letni mężczyzna oraz prawdopodobnie jego 76-letni sąsiad. Do tragicznego wypadku doszło ponadto w Ołpinach, gdzie w piątek w godzinach wieczornych kierujący Fiatem Seicento stracił panowanie nad pojazdem na oblodzonej nawierzchni i uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Poza tym w minionym tygodniu nie brakowało innych zdarzeń drogowych, kradzieży, zniszczeń mienia, oszustw czy przestępstw narkotykowych. Policjantom udało się zatrzymać kilku sprawców pobić, w tym sprawców rozboju, których zatrzymano podczas ucieczki samochodem...

Ogloszenie
>

Kradzieże
W Lubaszowej nieznany sprawca dokonał kradzieży włazu kanalizacyjnego oraz furtki wejściowej z rurek metalowych. Suma strat poniesionych przez Spółkę Komunalną „Dorzecze Białej” wynosi 1400 zł. Część skradzionych elementów metalowych, policjanci odnaleźli w skupie złomu.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali mieszkańców Zbylitowskiej Góry, w wieku 18 i 23 lat. Mężczyźni podejrzani są o kradzież z jednego ze sklepów przy ul. Czerwonej w Tarnowie, sklepowego koszyka oraz 31 paczek papierosów różnych marek. Straty na szkodę właściciela oszacowano na 385 złotych.
W nocy z piątku na sobotę nieznany sprawa odciął i ukradł element sieci telekomunikacyjnej w postaci 70 metrów kabla, powodując straty w wysokości ok.1500 złotych na szkodę firmy telekomunikacyjnej. W wyniku czynności podjętych przez policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum sprawca został ustalony. 63-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania trafił już do policyjnego aresztu.

Oszustwa
W ręce policjantów z komisariatu Tarnów-Centrum wpadł 37-letni mieszkaniec Szczucina, który przebywając na terenie jednego z marketów przy ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie chciał zaniżyć cenę zestawu prysznicowego o 121 złotych, zamieniając jeden z jego elementów. Mężczyzna odpowie za oszustwo.

Napady, pobicia
Policjanci z Tuchowa zatrzymali 19-latka podejrzewanego o pobicie 40-letniego mieszkańca miasteczka. Pokrzywdzony doznał urazu głowy i klatki piersiowej. Do zdarzenia doszło w zeszły czwartek na ul. Mickiewicza w Tuchowie.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 3 tarnowian, którzy 11 stycznia w jednym z lokali w Rzuchowej poturbowali mężczyznę i ukradli 196 złotych na szkodę właściciela baru. 27-, 29- i 30-latek zostali zatrzymani kiedy samochodem uciekali z miejsca dokonania rozboju. Grozi im kara pozbawiania wolności od 2 do 12 lat.
Policjanci z Komendy Miejskiej zatrzymali dwóch 14-latków i 15-latka, którzy pobili kolegę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zaczarnie. 14-letni i pokrzywdzony doznał ogólnych potłuczeń ciała. O przyszłości zatrzymanych nieletnich zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Zniszczenie mienia
Do uszkodzenia mienia doszło w Tarnowie przy ul. Krakowskiej w rejonie Plant Jakubowskiego. Nieznany sprawca spowodował pęknięcie szyby w kiosku, powodując straty na łączną kwotę 500 zł. Policjanci poszukują sprawcy uszkodzenia.

Za kółkiem
Policjant KP Tarnów-Centrum zatrzymali w na ul. Krakowskiej w Tarnowie kierującego Fiatem Cinquecento. 19-letniego kierowcę, mieszkańca Dębna poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Młody mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechaniczni.
11 stycznia w godzinach popołudniowych w Czermnej zatrzymano do kontroli drogowej kierującego VW. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, ze ma w organizmie 2,16 promila alkoholu. Utracił prawo jazdy, teraz czeka go postępowanie karne.
Przed godziną 15:00 12 stycznia w Brzozowej zatrzymano powożącego zaprzęgiem konnym. 33-letni mieszkaniec miejscowości miał w organizmie 1.97 promila alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.
W piątek o godzinie 22.30 w Ołpinach kierujący Fiatem Seicento, 53-letni mieszkaniec tej miejscowości, jadąc od Żurowej w kierunku Ołpin, na pokrytej ubitym śniegiem i oblodzonej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył lewą stroną w przydrożne drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Narkotyki
0.25 grama marihuany miał przy sobie skontrolowany przez policjantów z Komendy Miejskiej 23-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do roku.

Różne
W piątek wieczorem w pożarze który wybuchł w drewnianym domu przy ul. Norwida w Zalasowej, śmierć poniósł jego właściciel, 68-letni mężczyzna oraz prawdopodobnie jego 76-letni sąsiad. Zwłoki zabezpieczono w Zakładzie Patomorfologii. Wykonane na miejscu zdarzenia czynności pozwoliły na wstępne wykluczenie udziału osób trzecich w tym tragicznym zdarzeniu.
16 stycznia rozpoczęła się, trwająca do 26 lutego policyjna akcja „Bezpieczne ferie”. O szczegółach będziemy jeszcze informowali.
20 stycznia odbędzie się uroczystość przekazania kluczyków do nowych radiowozów, zakupionych dzięki wsparciu władz samorządowych. O pojazdach pisaliśmy w poprzedniej „Kronice”.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:15:39
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html