To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Bezpieczne ferie”: 16 stycznia -26 luty    -   17/1/2012
Policyjna akcja...
Mimo, ze zimowe wakacje w Małopolsce rozpoczynają się dopiero za kilka tygodni już teraz tarnowscy policjanci rozpoczęli działania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie”. Teraz także przypomną wszystkim dzieciom jak bezpiecznie spędzić ten wolny od zajęć szkolnych czas. W najbliższym dniach dzielnicowi i profilaktycy z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Tarnowie spotkają się z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów, by przypomnieć o niebezpieczeństwach z jakimi spotkać się mogą podczas zimowych wakacji. Będą uczyć dzieci jak skutecznie ich unikać.

Ogloszenie
>

”Pamiętajmy, że ferie to dla maluchów nie tylko czas wyjazdów, beztroskiej zabawy i szaleństw na śniegu, ale także okres czyhających w miejscach wypoczynku i podczas podróży do nich zagrożeń. Nie wszystkie dzieci wyjadą, czy skorzystają ze zorganizowanych form wypoczynku. Cześć z nich spędzi ten czas w domu, a pozostawione bez należytej opieki ze strony dorosłych narażone są na niebezpieczeństwo. Apelujemy do rodziców by zapewnić swoim pociechom zajęcie, a przede wszystkim opiekę.

Akcja „Bezpieczne Ferie”, której celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom oraz spokojnego wypoczynku odwiedzającym nasz region turystów, rozpoczyna się dziś i potrwa do 26 lutego. Przez cały ten czas będziemy prowadzić działania, które szczególnie przybiorą na sile po 13 lutym, kiedy zimowy wypoczynek rozpoczną dzieci z Małopolski.

Stałą pieczą obejmiemy miejsca takie jak sztuczne lodowiska, stoki narciarskie, parki, akweny wodne i inne w rejonie których przebywać mogą dzieci. Pod lupę weźmiemy lokale, w których podawany jest alkohol, by nie dochodziło do przypadków sprzedaży osobom nieletnim. Wraz ze Strażnikami Miejskimi odwiedzimy miejsca zbiorowego odpoczynku.
Wspólne patrole zaplanowaliśmy także w rejonie dworców komunikacji zbiorowej z funkcjonariuszami SOK.

W czasie trwania ferii nasi policjanci zapewnią także bezpieczeństwo lubiącym poszusować. W tym roku po raz pierwszy w historii będziemy obecni na stokach narciarskich.
Lubinka, Siemiechów czy Jastrzębia - to miejscowości gdzie spotkać będzie można tzw. patrol narciarski. Tworzący go policjanci zareagują na brawurę, stan nietrzeźwości miłośników białego puchu i wyegzekwują obowiązek korzystania z kasków ochronnych osób poniżej 16 roku życia.

Ferie pracowicie zapowiadają się także dla policjantów tarnowskiej „drogówki”. By zapewnić bezpieczny dojazd do miejsc wypoczynku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie, w sposób szczególny przyglądać się będą zorganizowanym przewozom grup dzieci i młodzieży oraz ich podróży w pojazdach osobowych. .
Nasilimy kontrole autobusów, zarówno podczas przejazdu, jak też przed wyruszeniem na trasę. Będziemy sprawdzać stan trzeźwości kierującego oraz dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób. Skontrolujemy dokumenty pojazdu i jego stan techniczny. Interesuje nas prawidłowe oznakowanie i wyposażenie autobusu, oświetlenie, stan ogumienia, układu kierowniczego oraz hamulcowego.
Zainteresowanych kontrolą autobusu przed wyruszeniem w trasę rodziców prosimy o telefoniczny kontakt, z wyprzedzeniem minimum jednego dnia, pod numerem tel.: (14)628-2225 w godzinach 7:30-15:30 lub całodobowo pod numerem 997.
Stały punkt kontroli autobusów wyznaczony został przy ul. Bandrowskiego w Tarnowie.
Kierujący przewożący w sposób indywidualny swoje pociechy także powinni spodziewać się kontroli. Sprawdzać będziemy czy dzieci przewożone są w fotelikach, a bagaże i sprzęt narciarski w sposób nie stwarzający zagrożenia podróżującym.”
- czytamy w policyjnym komunikacie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 03:37:25
IP     : 3.235.173.74
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html