Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Urodziny Świetlicy stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro    -   01/2/2012
Pięć lat dobrego „dziś”
Od pięciu lat działa w Tarnowie Aktywna Świetlica Terapeutyczna. Jest to placówka dla dzieci z niepełną sprawnością i ich rodziców, uruchomiona i prowadzona przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Zajęcia są finansowane głównie przez podatników, którzy wspierają Stowarzyszenie jednym procentem swojego podatku.

Ogloszenie

Aktywną Świetlicę Terapeutyczną uroczyście otworzył 2 lutego 2007 r. ówczesny biskup tarnowski Wiktor Skworc. Nawiązując do nazwy Stowarzyszenia powiedział, że lepsze jutro to dziecko dobrego dziś i wnuk równie dobrego wczoraj. -Niech Bóg błogosławi temu, co „dziś” się nazywa, aby wydawało ono w przyszłości dobre owoce solidarnej miłości – życzył pięć lat temu terapeutom, niepełnosprawnym i ich rodzinom bp Skworc.
-Najważniejsze, że dzieci przychodzą chętnie, nie brak im na twarzach uśmiechu i zadowolenia – mówi Agata Polek z zarządu Stowarzyszenia. Okazuje się, że w Tarnowie jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu zajęcia. –Cieszy nas, że nasi podopieczni i ich rodzice twierdzą, iż już nie wyobrażają sobie życia bez Świetlicy – cieszy się Agata Polek.

Od samego początku Świetlica była i jest miejscem kompleksowej terapii podopiecznych. Na zajęcia uczęszczają dzieci z zespołem Downa, zespołem Aspergera, autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, nadpobudliwością, z terenu Tarnowa, powiatu tarnowskiego i powiatów ościennych. Dla uczestników jest oferowana terapia zajęciowa, plastyczna, dogoterapia, stymulacja polisensoryczna. Jedną z największych atrakcji jest spotkanie z Ayą – psem terapeutycznym. Odbywają się regularne spotkania z logopedką, psycholożką i rehabilitantką. Rodzice korzystają ze szkoleń i indywidualnych konsultacji ze specjalistami. W ciągu pięciu lat udało się wyposażyć Świetlicę w profesjonalny sprzęt terapeutyczny. Było to możliwe dzięki – wygranym przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO – konkursom dotacyjnym, ogłaszanym przez Fundację PZU oraz dzięki akcji Telewizji Polskiej „Reklama dzieciom”.
Systematyczne spotkania dają każdemu szansę czynnego udziału w takiej formie zajęć, które odpowiadają indywidualnym możliwościom dziecka. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 2 do 16 roku życia. -Celem naszych działań jest poprawa stanu rozwojowego i psychicznego najmłodszych z niepełnosprawnościami – dodaje Agata Polek. Stąd regularne spotkania, gdyż jedynie systematyczność pozwala osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Już teraz można zapisać dziecko na zajęcia, które będą prowadzone od września w ramach roku szkolnego 2012/2013. Informacji można zasięgnąć pod numerem telefonu Stowarzyszenia 662 27 35 30 lub pisząc pod adres: biuro@ichlepszejutro.pl.

Aktywna Świetlica Terapeutyczna jest utrzymywana głównie z 1 proc. podatku. Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO prosi o wsparcie tej inicjatywy. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpisać numer KRS Stowarzyszenia 0000237677. Resztą formalności zajmie się urząd skarbowy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947