To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   13/2/2012
Zamarzł przed domem
8 lutego rano w Woli Rzędzińskiej mieszkanka tej miejscowości ujawniła zwłoki swojego konkubenta. Ciało 60-latka leżało przy drodze dojazdowej do posesji, w odległości 100 metrów od domu. Wykonane na miejscu przez grupę dochodzeniowo-śledczą czynności, pozwoliły wykluczyć, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby. Zwłoki przewieziono do Zakładu Patomorfologii tarnowskiego szpitala im. Szczeklika celem przeprowadzenia badania pośmiertnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pośrednią przyczyną wychłodzenia organizmu mógł być alkohol. To niestety nie jedyna śmiertelna ofiara w minionym tygodniu. W nocy z piątku na sobotę doszło w jednym z mieszkań na oś. XXV-lecia w Tarnowie do pożaru. Na widok wydobywającego się z wnętrza lokalu dymu, sąsiedzi powiadomili służby ratownicze. W środku ujawnione zostały zwłoki mężczyzny. Prawdopodobną przyczyną jego zgonu było zatrucie tlenkiem węgla.

Ogloszenie
>

Kradzieże, włamania
Sprawcy weszli na teren firmy eksploatującej kruszywo w Wierzchosławicach, skąd ukradli wart 1300 złotych przewód elektryczny. Wykonujący w sprawie czynności policjanci odzyskali skradzione mienie. Obecnie poszukują odpowiedzialnych za ten czyn.
W nocy z poniedziałku na wtorek nieznani sprawcy włamali się do baków dwóch maszyn budowlanych na terenie budowy autostrady A4 w Łętowicach, z których ukradli 400 litrów oleju napędowego. Sprawcy zabrali także 2 lampy halogenowe oraz przedłużkę rolkową. Wartość start na szkodę wykonawcy oszacowano na 4 tysiące złotych. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.
Jak informowaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali dwóch tarnowian w wieku 14 i 17 lat, którzy włamywali się i okradali samochody. Chłopcy są także sprawcami kradzieży samochodu, którego ukryli w użytkowanym przez siebie garażu. Policjanci odzyskali pojazd, a także pochodzące z innych włamań radioodtwarzacze, akumulatory, narzędzia oraz samochodowe akcesoria. Wartość skradzionego mienia szacuje się na 5,5 tysiąca złotych. 17-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, młodszym zajmie się sąd rodzinny. Pracujący na ulicach Tarnowa policyjny patrol zauważył w rejonie ulicy Lwowskiej dwóch młodych chłopców niosących samochodowe koła. Na widok policjantów jeden z nich nerwowo przyśpieszył kroku. Zachowywał się jakby miał coś do ukrycia i jak się okazało -faktycznie miał. Policjanci ustalili, że koła pochodzą od skradzionego w styczniu z ul. Bitwy pod Monte Cassino w Tarnowie forda. Czynu tego dopuścił się zatrzymany na ul. Lwowskiej 14-latek i jego 17-letni kolega z podwórka. Ukryty przez sprawców samochód stał w użytkowanym przez nich garażu. Policjanci dotarli do tego miejsca. Ustalili także, że dwaj nastoletni chłopcy mają na swoim koncie więcej przestępstw. Przez ostatnie miesiące włamali się i okradli co najmniej 15 samochodów, głównie na terenie Tarnowa. W toku realizacji policjanci odzyskali pochodzące z włamań radioodbiorniki i odtwarzacze samochodowe, akumulatory, narzędzia oraz inne akcesoria samochodowe. Obaj sprawcy do wszystkiego się przyznali. 17-latowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, o przyszłości 14-latka zdecyduje sąd rodzinny.
W nocy z wtorku na środę sprawcy włamali się do jednego z barów w Tuchowie. Po splądrowaniu wnętrza zabrali 20 sztuk butelek alkoholu, a z szuflady kasy pieniądze w kwocie 200 złotych. Łączna suma start jaką poniósł właściciel oszacowana została na 600 złotych. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców.
Funkcjonariusze KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży, która miała miejsce na placu budowy w Tarnowie. Dwaj mieszkańcy Tarnowa w wieku 22 i 23-lata ukradli pręty zbrojeniowe o łącznej wadze 475kg. Wartość skradzionego mienia właściciel wycenił na 1425zł. Pręty powróciły do właściciela.
W miejscowości Pierszyce (gm. Żabno) sprawca po uprzednim wycięciu pięciu drzew gatunku osika, o wartości około 500zł dokonał ich kradzieży. Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za ten czyn. 51-letni mieszkaniec Janikowic został osadzony w areszcie, zaś skradzione mienie powróciło do właściciela.
Sprawca wszedł do niezamieszkałego domu w Zbylitowskiej Górze i po penetracji wnętrza wyniósł trzy głośniki od zestawu kina domowego i wypełniony winem dymion. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania włamywacza.

Zniszczenie mienia
Policjanci z KP Tarnów-Centrum zostali zawiadomieni o uszkodzeniu mienia na jednej ze stacji paliw w miejscowości Szynwałd. Sprawca dokonał uszkodzenia okleiny szyby poprzez jej częściowe oderwanie. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, że osobą odpowiedzialną za ten czyn jest 23-letni mieszkaniec tejże miejscowości. Straty na szkodę właściciela stacji wyceniono na 514zł.
Mieszkaniec jednego z budynków przy ul Pułaskiego w Tarnowie powiadomił o uszkodzeniu drzwi wejściowych swojego mieszkania. Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 19-letnią tarnowiankę. W wyniku nieporozumienia z właścicielem, kobieta kopnęła w drzwi powodując kilkusetzłotowe straty.

Rozboje
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 18 i 19-latka, mieszkańców Tarnowa, którzy na ul. Starodąbrowskiej dokonali rozboju na 12–letnim chłopcu. Grożąc pokrzywdzonemu wymusili na nim wydanie wartego 100 złotych telefonu komórkowego. Zatrzymani usiłowali w ten sam sposób dokonać także rozboju na 15-latku, jednak wobec jego postawy do zaboru mienia nie doszło.

Za kółkiem
6 lutego o godz. 15:40 w Pawęzowie, kierujący VW Polo, 61-letni mieszkaniec miejscowości, jadąc w kierunku wschodnim, nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki BMW, którym poruszał się 24-letni tarnowianin. Przemieszczający się pojazd potrącił 70-letniego mężczyznę znajdującego się w tym momencie na podjeździe jednej z posesji. Pieszy doznał otwartego złamania goleni.

Różne
8 lutego rano w Woli Rzędzińskiej mieszkanka tej miejscowości ujawniła zwłoki swojego konkubenta. Ciało 60-latka leżało przy drodze dojazdowej do posesji, w odległości 100 metrów od domu. Wykonane na miejscu przez grupę dochodzeniowo-śledczą czynności, pozwoliły wykluczyć, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się inne osoby. Zwłoki przewieziono do Zakładu Patomorfologii tarnowskiego szpitala im. Szczeklika celem przeprowadzenia badania pośmiertnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pośrednią przyczyną wychłodzenia organizmu mógł być alkohol.
W nocy z piątku na sobotę doszło w jednym z mieszkań na oś. XXV-lecia w Tarnowie do pożaru. Na widok wydobywającego się z wnętrza lokalu dymu, sąsiedzi powiadomili służby ratownicze. W środku ujawnione zostały zwłoki mężczyzny. Prawdopodobną przyczyną jego zgonu było zatrucie tlenkiem węgla.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, September 25, 2023 16:21:26
IP     : 44.201.72.250
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html