To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kolejne spotkanie w cyklu inTARnetowe rozmowy przy książkach: Grzegorz Górny, red. naczelny wydawnictwa FRONDA    -   13/2/2012
Grzegorz Górny w Tarnowie
Kolejnym bohaterem spotkania autorskiego z cyklu "InTARnetowe rozmowy przy książkach" będzie Grzegorz Górny, dziennikarz i publicysta, reporter, eseista, reżyser i producent filmowy i telewizyjny, założyciel i redaktor naczelny wydawnictwa FRONDA. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w księgarni MATRAS przy pl. Sobieskiego 3 w Tarnowie 28 lutego (wtorek) o godzinie 18:00. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Ogloszenie

Grzegorz Górny ma 43 lata, jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Na początku lat 90. pracował w "Gazecie Wyborczej". W 1994 roku wraz z Rafałem Smoczyńskim stworzył kwartalnik "Fronda", który redagował przez kolejnych 11 lat. W latach 1995-2001 współtworzył też program telewizyjny pod tym samym tytułem.
W lipcu 2005 roku właściciele tygodnika "Ozon" powierzyli mu stanowisko redaktora naczelnego. Jest autorem filmów dokumentalnych z serii Raport Specjalny dla Telewizji Polsat; współautorem reportażu na temat działalności Wojskowych Służb Informacyjnych w polskich mediach telewizyjnych w latach 90., wyemitowanego w magazynie reporterskim 30 minut w TVP Info. Od października 2007 znowu jest redaktorem naczelnym kwartalnika "Fronda". Wciąż szefuje też redakcji wydawnictwa.
Ma na swoim koncie kilkanaście książek, w tym głośnych wywiadów- rzek: dwutomowego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim ("Biblia, Bóg Mesjasz" i "Kościół, Żydzi, Polska"), przeprowadzonego wspólnie z Robertem Tichym i ostatnio wydanego "Raportu o stanie o wiary" (2011) - rozmowy z ks. abp. Józefem Michalikiem, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, przeprowadzonej wspólnie z Tomaszem P. Terlikowskim.
Wśród innych książek Grzegorza Górnego - traktujących m.in. o przyczynach i konsekwencjach kryzysu cywilizacji łacińskiej i systemowego usuwania chrześcijaństwa nie tylko ze współczesnego życia publicznego ale też życia prywatnego - wymienić należy m.in. "Demona Południa" (2007), "Anioła Północy"(2010 i "Między matriksem a krucyfiksem" (2010). Jest również autorem biografii świętej Faustyny ("Ufam. Śladami Siostry Faustyny").
Jest wybitnym znawcą węgierskiej kultury i polityki, za popularyzowanie w Polsce dorobku węgierskiego życia umysłowego uhonorowany został Rycerskim Krzyżem Zasługi nadanym przez Republikę Węgierską oraz Medalem Europejskim, który nadała mu Wszechnica Wolnych Mediów w Budapeszcie.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Górnym odbędzie się 28 lutego w księgarni MATRAS, pl. Sobieskiego 3, o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 22:53:29
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html