To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   KOH: seans głośnego dokumentu i spotkanie z Dominikiem Tarczyńskim    -   18/2/2012
Kolumbia. Świadectwo dla świata
Klub Odkrywców Historii zaprasza na kolejny seans i spotkanie z autorem wybitnego dokumentu. Już 25 lutego o godzinie 16:00 w sali klasztoru Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur przy ul. Pszennej 3 w Tarnowie, zobaczyć będzie można film "Kolumbia świadectwo dla świata", nagrodzony nagrodą Grand Prix Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów w Niepokalanowie w 2011 roku. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z jego autorem, Dominikiem Tarczyńskim. Wstęp na seans i spotkanie jest wolny.

Ogloszenie
>

Dominik Tarczyński, lat 33, z wykształcenia prawnik, producent, reżyser i dokumentalista, były szef ośrodka TVP w Kielcach, działacz stowarzyszenia "Solidarni 2010", prezes Stowarzyszenia Wspólnota Katolików CHARYZMATYCY. Jest autorem głośnych dokumentów, oprócz prezentowanego w Tarnowie również kilkuczęściowego zapisu rozmów z słynnym watykańskim egzorcystą - "EGZORCYSTA - Moje spotkanie z o.Gabriele Amorthem".

Kolumbia świadectwo dla świata
Kolumbia kojarzy się przede wszystkim z narkotykami, przemocą, gwałtami. Ale jest też druga strona tego kraju, o której świat nic nie wie. Film Dominika Tarczyńskiego to udokumentowany proces zmian w Kolumbii, do których doszło w dzięki żarliwej modlitwie i płynącemu z niej działaniu osób rządzących.

Kolumbia, jako pierwszy kraj w trzecim tysiącleciu, oddaje swój naród Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. To wspólna inicjatywa prezydenta, rządu, prymasa i episkopatu. Organizatorzy zdają sobie sprawę, że sama deklaracja zawierzenia nie zmieni wiele. Dlatego drugą częścią całego przedsięwzięcia jest nauczanie kolumbijskich rodzin, co to znaczy w praktyce oddać życie Bogu. Czy moglibyśmy sobie wyobrazić, że dzisiaj nasza władza państwowa wspólnie z władzą kościelną dokonują takiego aktu konsekracji jak w Kolumbii?

Jak do tego doszło? Prezydent Kolumbii, prof. Alvaro Uribe, głęboko wierzący katolik, postawił sobie za cel służbę Bogu i ludziom. Kluczowe stanowiska w państwie zajęły osoby, dla których nie ma rozdźwięku między prywatnie wyznawaną wiarą a wykonywaniem obowiązków na stanowiskach państwowych. Z kolei dowódca Marynarki Wojennej, admirał Barrera, mówi nam, że broń duchowa, czyli modlitwa, jest o wiele potężniejsza niż militaria: karabiny, czołgi i rakiety. W rozmowie przywołuje pogardliwe pytanie Stalina: „ile dywizji ma papież?”. Dziś nie ma już imperium Stalina, a papież nadal sprawuje władzę z Rzymu, konkluduje admirał.

A naród? Jak wygląda jego wiara? Z pewnością Kolumbijczycy nie wstydzą się swojej religii. Na jednym z wieżowców Bogoty mieszkańcy umieścili olbrzymi, kilkunastometrowy obraz Jezusa Ukrzyżowanego. W salonie Audi, obok błyszczących samochodów, umieszczono 2-metrowy obraz Pana Jezusa. Są setki krzyży, figurek i ikon w prywatnych ogrodach, mieszkaniach, na dziedzińcach urzędów, w państwowych biurach i prywatnych firmach. W czasie spotkania ewangelizacyjnego, zorganizowanego dla jednostek specjalnych policji, policjantki i policjanci wyciągali noszone pod mundurem różańce i prosili o pobłogosławienie ich. Odpowiadając na nasze pytanie, jeden z nich powiedział: „Nie wszyscy w naszej jednostce są wierzący, ale wszyscy akceptują to, że my, wierzący, modlimy się wieczorami. Nasz dowódca zaprasza nas do ciągłego oddawania życia Jezusowi”. Podobnych wypowiedzi słyszeliśmy dziesiątki...

czas trwania: 52 min. gatunek: Dokumentalny produkcja: Polska

Seans rozpocznie się 25 lutego (sobota) o godzinie 16:00 w sali dolnej Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur przy ul. Pszennej 3 w Tarnowie (na granicy miasta i Zbylitowskiej Góry, nieopodal Kościoła św. Stanisława Kostki). Po projekcji - spotkanie z autorem filmu, Dominikiem Tarczyńskim.
Dojazd na spotkanie z centrum Tarnowa autobusem linii 224 o godzinie 15.17 z placu Kościuszki.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 2, 2022 21:33:00
IP     : 100.25.42.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html