To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   20/2/2012
Wystarczy chwila nieuwagi
„Okazja czyni złodzieja” - mówi banalne porzekadło. Przekonał się o tym mieszkaniec ul. Krakowskiej w Tarnowie – sprawcy wykorzystali jego upojenie alkoholowe, wchodząc razem z mężczyzną do mieszkania i dokonując kradzież mienia o wartości 1000 zł. Nieuwagę pokrzywdzonego wykorzystał także nieznany sprawcy kradnąc z saszetki leżącej w otwartej szafce jednej z firm transportowych 6.000 zł. Podobne zdarzenie miało miejsce w Szpitalu Św. Łukasza. Jeszcze inaczej złodzieje postąpili w przypadku mieszkanki jednego z domów jednorodzinnych w Tarnowie – jeden ze sprawców przytrzymywał siłą 87-letnią kobietę, a drugi dokonał kradzieży w kwocie 800 zł...

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
Dzielnicowy z komisariatu Tarnów-Centrum podczas wykonywania czynności służbowych ujawnił w mieszkaniu przy ul. Mickiewicza w Tarnowie kradzież energii elektrycznej. O proceder ten podejrzewany jest właściciel lokalu, 59-letni mężczyzna. Trwa szacowanie start i ustalanie jak długo trwał nielegalny pobór prądu.
Sprawcy wykorzystując upojenie alkoholem pokrzywdzonego, weszli razem z nim do mieszkania przy ul. Krakowskiej w Tarnowie, skąd ukradli aparat fotograficzny, odtwarzacz CD oraz 2 telefony komórkowe. Łączna wartość start wyniosła 1000 złotych. Trawa poszukiwanie sprawców.
W nocy z 14 na 15 lutego sprawcy włamali się do jednego ze sklepów w Pogórskiej Woli. Zniknął alkohol i papierosy, a straty oszacowano na co najmniej 900 złotych. Wykonujący na miejscu zdarzenia czynności policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum, zatrzymali podejrzewanych o ten czyn dwóch miejscowych. Przy jednym z nich ujawniono mogące pochodzić z przestępstwa używki.
Nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonego dokonał kradzieży gotówki w kwocie 6.000zł z saszetki leżącej w otwartej szafki jednej z firm transportowych w Tarnowie. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawcy.
Podobne zdarzenie miało miejsce w szpitalu im. Św. Łukasza w Tarnowie, gdzie nieznany sprawca wykorzystując dogodną chwilę ukradł z szafki pieniądze w kwocie 550zł na szkodę jednego z pacjentów.
Dwóch mężczyzn wykorzystując fakt pozostawienia otwartych drzwi wejściowych do jednego z domów jednorodzinnych w Tarnowie wtargnęło do środka. Podczas gdy jeden ze sprawców przytrzymywał właścicielkę domu – 87-letnią kobietę – drugi w tym czasie dokonał kradzieży gotówki w kwocie 800zł. Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców tej zuchwałej kradzieży.
W miejscowości Kąśna Dolna, z samochodu zaparkowanego na drodze dojazdowej do posesji dokonano kradzieży czterech kompletnych kół. Właścicielka pojazdu wyceniła straty na kwotę 500zł.
Dzielnicowy KP w Żabnie dokonał zatrzymania sprawcy włamania do jakiego doszło w okresie od 3 lutego do 16 lutego w miejscowości Przybysławice (gm. Radłów). Wtedy to podejrzany, po uprzednim zerwaniu kłódek, dostał się do pomieszczeń gospodarczych na jednej z prywatnych posesji, skąd dokonał kradzieży spawarki, trzech silników elektrycznych oraz przewodów siłowych o łącznej wartości 1000zł.

Napady, pobicia
Policjanci dokonali zatrzymania trzech mieszkańców Niwki, dwóch 17-latków i 23-latka, którzy przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci kastetu dokonali pobicia trzech mieszkańców tej samej miejscowości w wieku 17, 19 oraz 43 lata. W wyniku zdarzenia pokrzywdzeni doznali ogólnych potłuczeń ciała, zadrapań oraz zasinień skóry. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Tarnowie zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Za kółkiem
Policjanci z Ciężkowic zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Golf, którym poruszał się 28-letni mieszkaniec Wolicy. Badanie na trzeźwość wykazało, że kierowca miał ponad promil alkoholu w organizmie. Utracił on prawo jazdy i odpowie za prowadzenie w stanie upojenia alkoholowego.
Policjanci KP Tarnów-Zachód zatrzymali na gorącym uczynku 50-letniego mieszkańca Żabna, który podczas kontroli drogowej, po uprzednim popełnieniu wykroczenia drogowego, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych wręczył funkcjonariuszom banknot 100zł. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 2.000zł.

Narkotyki
Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 14 lutego wczoraj wieczorem, na ul. Mościckiego w Tarnowie 21-letniego mieszkańca miasta. Posiadał 2 woreczki foliowe wypełnione suszem roślinnym, o wadze 1,15 grama. Badanie ujawnionej substancji wykazało, że jest to marihuana. Mężczyzna odpowie za posiadanie niedozwolonej substancji.
Policjanci Rewiru Dzielnicowych wraz z kolegami z Referatu Kryminalnego KP Tarnów-Zachód dokonali zatrzymania 18-letniego mieszkańca Tarnowa, u którego podczas kontroli ujawniono woreczek z zawartością marihuany o wadze 0,53 grama. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych młodego mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili dalsze 37 woreczków strunowych z zawartością suszu roślinnego (marihuany) o łącznej wadze 19,47 gram netto oraz jeden woreczek z amfetaminą w ilości 0,64 grama.

Różne
Jak informowaliśmy obszerniej w osobnej wiadomości, od 20 do 25 lutego Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuratura Generalna we współpracy z sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji oraz organizacjami pozarządowymi organizuje "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstwa oraz zapewnienie takim osobom dostępu do szeroko rozumianej pomocy. Tarnowska Policja wzorem lat ubiegłych włączyła się w ten projekt. „Nasi policjanci przez cały okres trwania akcji będą pełnić dyżury, podczas których udzielać będą ofiarom przestępstw porad prawnych, informacji o przysługujących im ich uprawnieniach, wytłumaczą jak przejść przez procedury prawne, wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.” - głosił policyjny komunikat. Równolegle dyżury pełnione są w tarnowskiej Prokuraturze Rejonowej, Tarnowskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Wsparcia Ofiar Przemocy (ul. Szarych Szeregów 1 w Tarnowie – Mościcach) oraz w gminnych i Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 19:25:13
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html